Udokumentował zaśmiecanie i przekazał dowody. Policja nie wykryje sprawców?
Aktualności9.05 o 07:00Komentarzy: 55
6 maja około godziny 19 nasz czytelnik był świadkiem podrzucania odpadów w okolicy oleśnickiego lotniska przez mężczyzn poruszających się czarnym SUV-em z przyczepą. O sprawie powiadomił policję. Udokumentował zdarzenie, a artykuł na ten temat pojawił się na łamach portalu MojaOlesnica.pl. Wróciliśmy do tego tematu z powodu sygnału, że sprawcy mogą pozostać bezkarni.
- Policja otrzymała ode mnie dane rejestracyjne pojazdu, nagrania twarzy sprawców, lokalizację przyczepki i miejsce, skąd była wypożyczona (charakterystyczna czerwona przyczepka z kołpakami), a także dane czasowe i lokalizacyjne sprawców, po których bardzo łatwo można sprawdzić nagrania z monitoringu miejskiego. Po przedstawieniu wszystkich dowodów usłyszałem od pana policjanta, że „sprawca prawdopodobnie jest nie do wykrycia”. Nie wiem, czy to już dobry czas, żeby wytykać nieudolność oleśnickiej policji, bo minął dopiero jeden dzień, ale stosunek policji do tej sprawy był niepoważny - informuje nasz rozmówca.
O komentarz poprosiliśmy mł. asp. Karolinę Walczak, oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. - Policjanci przeprowadzili rozmowę ze świadkiem, zebrali informacje oraz zabezpieczyli dokumentację, która znajdowała się w tych śmieciach. Zgłaszający został też poinformowany, że będzie występował w charakterze świadka. Dalej będą kontaktowali się z nim policjanci z zespołu do spraw wykroczeń - słyszymy.
- Prowadzimy postępowanie i realizujemy czynności w związku z otrzymanym zgłoszeniem. Będziemy analizowali materiały, które mamy i które mamy jeszcze otrzymać od zgłaszającego - podsumowała.
Jak twierdzi świadek, to nie pierwszy raz, gdy ktoś próbował tworzyć nielegalne wysypisko śmieci w tym miejscu. - Nie chcę oczywiście podważać pracy policji i ferować wyroków na tym etapie, ale podejrzewam, że przy takim nastawieniu policjantów sprawcy faktycznie będą „nie do wykrycia” - uważa.
rd
Komentarze (55)
Ktoś napisał że karą ma być mandat. Moim zdaniem kara ma być taka że śmierdziel ma posprzątać wszystkie nielegalne wysypiska śmieci w całej Oleśnicy i naokoło Oleśnicy. Wtedy będzie pożytek z tej kary a i śmierdziel dobrze zapamięta.
Zgłośsię zleciała, obrońcy śmieciarza, któremu za daleko na PSZOK było.. dajcie namiary na swoje podwórka, ogródki gdzie można śmieci wywozić.. Sąsiadów też byście okradli a potem pisali o konfiturach?
ZgłośJak to zwykła pizda , konfident i pajac nic więcej myślisz ze sie przyzna ?;))))
ZgłośW Singapurze nawet gumy na chodnik nie wyplują czy peta nie rzucą.. bo kiedyś baty albo kara 100-500$ za zaśmiecanie i mają czysto.. tylko to działa na chamstwo a bezkarność rozzuchwala. To samo dotyczy libacji grupek pod oknami setek mieszkańców co chcieli by spać.. WYPADEK Z SZALEJĄCYMI MIĘDZY PIESZYMI dzieciakami na Hulajnogach to też kwestia czasu.. kiedy ważąca 30-40kg jadąca (na jednym kole) 30-50km/h trzaśnie dziecko czy pieszego.. i to nie hulajnogi są złe ale Brak Wyobraźni i odpowiedzialności użytkowników- że nie są sami na chodnikach.. Policja się nie kwapi by im to uświadomić.. a konsekwencje okaleczenia kogoś będą się ciągnąć latami za sprawcą i ofiarą..
ZgłośKonfitura dawaj namiary na siebie przecież i tak będziesz zła.....na wyjściu z pieskiem wiec zeby uniknąć czynności niespodziewanych proszę o kontakt do ciebie.
Zgłośno paranoja policja dostała wszystko na tacy i jeszcze powiedzą ze sprawca nie do wykrycia - no to jest Polska
ZgłośTyp powinien mandat dostać i tyle, a nie taka dziecinada, że się wykryć nie da. I tak tam jest czysto na swój sposób, najbardziej lubią zrzucać zaraz jak się wjeżdża od działek do lasku obok. Na otwartym to już nie bardzo bo na widoku są całkowicie. Inna sprawa, że tam ochroniarz siedzi też. Niech od czasu do czasu się przejedzie dookoła to może też wyłapie takich gagatków.
ZgłośPanie @janciszek, obawiam się, że ma Pan rację, ale ja mam wrażenie, że to państwo już dawno nie jest nasze... Policja, sądy, tzw. służba zdrowia, szkolnictwo, armia, nadzór budowlany, "sanepid"... To wszystko jest, ale działa bardzo słabo lub nie działa. Tak to już jest w państwie z kartonu, na które płacimy wciąż nowe podatki.
ZgłośTo nie jest policja tylko dzieci przebrane w mundury wożące dupy w samochodach, oni nic dobrego nie robia-, nie łapią przestępców nie pilnują porządku nie reagują na zgłoszenia tylko czekają na pobory których im ciągle za mało. Jakoś na pieszo nie widać tych "stróżów " w miejscach gdzie zawsze coś złego się dzieje. Odebrać samochody i wygonić do pieszych patroli, my płacimy im pobory i mamy prawo żądać dobrze wykonywanej służby . Jest ich za dużo.
Zgłoś
















