reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
28℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Udokumentował zaśmiecanie i przekazał dowody. Policja nie wykryje sprawców?

Aktualności9.05 o 07:00Komentarzy: 55
Czytelnik udokumentował przypadek zaśmiecania okolic dawnego oleśnickiego lotniska. - Po przedstawieniu wszystkich dowodów usłyszałem od pana policjanta, że "sprawcy prawdopodobnie są nie do wykrycia" - słyszymy. Co na to mundurowi?



6 maja około godziny 19 nasz czytelnik był świadkiem podrzucania odpadów w okolicy oleśnickiego lotniska przez mężczyzn poruszających się czarnym SUV-em z przyczepą. O sprawie powiadomił policję. Udokumentował zdarzenie, a artykuł na ten temat pojawił się na łamach portalu MojaOlesnica.pl. Wróciliśmy do tego tematu z powodu sygnału, że sprawcy mogą pozostać bezkarni.

- Policja otrzymała ode mnie dane rejestracyjne pojazdu, nagrania twarzy sprawców, lokalizację przyczepki i miejsce, skąd była wypożyczona (charakterystyczna czerwona przyczepka z kołpakami), a także dane czasowe i lokalizacyjne sprawców, po których bardzo łatwo można sprawdzić nagrania z monitoringu miejskiego. Po przedstawieniu wszystkich dowodów usłyszałem od pana policjanta, że „sprawca prawdopodobnie jest nie do wykrycia”. Nie wiem, czy to już dobry czas, żeby wytykać nieudolność oleśnickiej policji, bo minął dopiero jeden dzień, ale stosunek policji do tej sprawy był niepoważny - informuje nasz rozmówca.

O komentarz poprosiliśmy mł. asp. Karolinę Walczak, oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. - Policjanci przeprowadzili rozmowę ze świadkiem, zebrali informacje oraz zabezpieczyli dokumentację, która znajdowała się w tych śmieciach. Zgłaszający został też poinformowany, że będzie występował w charakterze świadka. Dalej będą kontaktowali się z nim policjanci z zespołu do spraw wykroczeń - słyszymy.

- Prowadzimy postępowanie i realizujemy czynności w związku z otrzymanym zgłoszeniem. Będziemy analizowali materiały, które mamy i które mamy jeszcze otrzymać od zgłaszającego - podsumowała.

Jak twierdzi świadek, to nie pierwszy raz, gdy ktoś próbował tworzyć nielegalne wysypisko śmieci w tym miejscu. - Nie chcę oczywiście podważać pracy policji i ferować wyroków na tym etapie, ale podejrzewam, że przy takim nastawieniu policjantów sprawcy faktycznie będą „nie do wykrycia” - uważa.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (55)

janciszek9.05 o 09:58

Błazenada policji... Wczoraj godz. 22:22 na 11 Listopada wyścigi strzelających tłumików, pod nosem policji, dobre 20 min po dzielnicy młotki naparzały.... przecież to wszystko po to by nas zniechęcić do własnych instytucji, a potem przyjdzie jakiś mocny, silny i bogaty "Fur Detschland" i ludzie grzecznie wybiorą nadzieję na poprawę losu...

Zgłoś
Mo9.05 o 09:35

Może znajomek kogoś z psiarni . I sprawa będzie umorzona. Tak to działa.

Zgłoś
Zygi9.05 o 09:34

A dlaczego Pan który zgłasza czy Pani nie poda telefonu do siebie zeby wyjaśnić sprawę? Ktoś sie boi o coś? Chyba nie ?

Zgłoś
???9.05 o 09:34

Może to jeden z nich?

Zgłoś
Hh9.05 o 09:16

Ostani kawałek zieleni dla dzikich zwierząt a ludzie legalnie wyrzucają śmieci jakie chcą.

Zgłoś
Krystyna9.05 o 09:05

Jako obywatel napiszę do naszej/oleśnickiej policji , co w sprawie. I trzeba pisać i dopytywać.

Zgłoś
,9.05 o 08:53

No to czekajmy aż do tych śmieci zostaną dokładane następne.Ktoś na tacy zgłosił zdarzenie, podał numery rejestracyjne to mało ?Sprawca pewnie śmieje się w głos policji.To jest zgłoszenie obywatelskie trzeba to załatwić tak jak trzeba.

Zgłoś
Obserwator 9.05 o 08:36

Ty wiesz ile to ich pracy kosztuje? Błazenada leniwej policji. Kużwa maja wszystko na tacy i nie mogą wykryć? Tego nie wolno im odpuścić. Podejrzewam ze wiedzą kto to no ale wiecie .....

Zgłoś
kriss9.05 o 08:36

Prawdopodobnie znajomy

Zgłoś
Dzik 9.05 o 08:24

Panie policjancie ja tylko śmieci sobie tu wyrzucę, na łąkę,a między czasie niech pan policjant zamknie oczka i ja będę nie do wykrycia ....:D

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube