reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 26 czerwca. Imieniny Jana, Pawła, Miromira.
21℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Trwa przebudowa ulicy Mokrej w Bystrem. Kiedy zakończą się prace?

Aktualności9.05 o 09:28Komentarzy: 2
Publikujemy komunikat Urzędu Gminy Oleśnica dotyczący przebudowy ulicy Mokrej w Bystrem.



* * *

Przypomnijmy - wykonawcą inwestycji realizowanej w systemie „zaprojektuj i wybuduj” jest DECOSTAR INVESTMENT Sp. z o.o. z Wiszni Małej. To już trzecie zadanie realizowane w ramach umowy pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Oleśnica”, podpisanej w grudniu 2024 r. 📄

Zakres inwestycji obejmuje:
• budowę drogi o nawierzchni bitumicznej na odcinku ok. 672 m,
• wykonanie rowu przydrożnego i kanalizacji deszczowej,
• przebudowę zjazdów,
• rozbudowę oświetlenia ulicznego ,
• rozbudowę kanalizacji sanitarnej,
• konserwację istniejącego rowu na dalszym odcinku ok. 400 m.

Co już wykonano?
- rozbudowę kanalizacji sanitarnej,
- rozbudowę oświetlenia ulicznego – wykonano prace ziemne,
- obecnie trwają prace związane z korytowaniem drogi.

Planowany termin zakończenia prac: 15 lipca 2026 r. Koszt wszystkich przedsięwzięć realizowanych w ramach umowy wynosi 3 785 370,46 zł brutto. Zadania zostały dofinansowane: Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – kwotą 2 000 000 zł, oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego – dotacją celową w wysokości 352 000 zł na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Urząd Gminy Oleśnica

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Mieszkaniec9.05 o 22:33

Prosze nie wprowadzac ludzi w bład.....czesc ulicy Mokrej jest remontowana a na dalszym odcinku od tylu lat nic sie nie dzieje. Gmina nawet tłucznia nigdy tam nie połozyła a dziury takie ze traktorami ciezko przejechac. Brawo Gmina , Brawo Pani Radna od tylu lat ......

Zgłoś
Partacze Sp. zoo9.05 o 15:28

To miło, że "fachowcy" wreszcie zaczęli... Ciekawe jak skończą...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube