reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 26 czerwca. Imieniny Jana, Pawła, Miromira.
23℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Aktualności1.09.2025 o 17:35Komentarzy: 13
W Oleśnicy upamiętniono rocznicę wybuchu II wojny światowej w Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia



***

86. rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś pod Pomnikiem Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Oleśnicy odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające ofiary i bohaterów tragicznych wydarzeń 1939 roku.

Powiat Oleśnicki reprezentowali:
- starosta Wioletta Efinowicz
- wicestarosta Sławek Kapica
- członek Zarządu Powiatu Wojciech Paszkowski

Uroczystości miały podniosły i patriotyczny charakter. Odegrany został hymn państwowy, odczytano apel pamięci, po którym rozległa się salwa honorowa.

– Był to czas wielkiej próby dla narodu polskiego, ale też czas bohaterstwa i heroizmu. 1 września 1939 r. Niemcy zabrali nam wolność i suwerenność, ale nie zdołali nam zabrać ducha wolności oraz godności, dzięki którym odzyskaliśmy Polskę, w której dziś żyjemy – w swoim przemówieniu podkreślił Adam Horbacz - Burmistrz Oleśnicy.

Delegacje władz, instytucji, szkół i służb mundurowych złożyły kwiaty i wieńce. Na zakończenie rozbrzmiała Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

***

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (13)

.....6.09.2025 o 10:01

Europejsczyk @ - już nadszedł czas - zakończenia twojego niecnego żywota, na tym ziemskim padole, natychmiast do utylizacji śmierdzielu!!...

Zgłoś
Europejczyk3.09.2025 o 15:47

Wszystko jest komunistyczne

Zgłoś
***3.09.2025 o 11:15

do Chichot historii@..Ja wcale nie miałem zamiaru - nie " doceniać" skandalicznych zachowań rodzimych szabrowników - Polaków na terenach tzw. Odzyskanych Ziem Zachodnich, odniosłem się jedynie do "wyzwolenia" tych ziem i całej Polski, przez sowiecką Armię Czerwoną, która to pobiła rekordy skandalicznych zachowań na terenach "wyzwalanych" przez nią krajów europejskich, włączonych do tzw. obozu krajów socjalistycznych - często wbrew woli ich narodów, ale za aprobatą rodzimych komunistów - w Polsce za aprobatą aktywu PPR - owców...

Zgłoś
Trubadur3.09.2025 o 09:57

@Europejczyk Ty wszędzie wietrzysz spisek komunistyczny ?

Zgłoś
Europejczyk3.09.2025 o 04:59

Rocznica 2 wojny światowej jest komunistyczna

Zgłoś
Chichot historii2.09.2025 o 23:27

@***. Takie to były czasy. Tereny niemieckie nie były tylko grabione przez Rosjan. To samo robili Francuzi. Chyba nie czytałeś wspomnień pierwszych mieszkańców Oleśnicy. Całe bandy szabrowników ogalacaly mieszkania i firmy. Pierwszy zarządca Oleśnicy zagospodarował część antyków z zamku. Wiele rzeczy z zamku trafiało do oleśnickich instytucji. Prokuratura miała zabytkową szafę. Która po pewnym czasie się zdematerializowala i zniknęła. Temat morze.

Zgłoś
olo2.09.2025 o 12:25

Oleśnicki kryminał już od jakiegoś czasu nie jest reprezenowany przez żadne delegacje. Pewnie tam już nie ma funkcjonariuszy państwowych tylko wafelki są.

Zgłoś
Lans blans2.09.2025 o 07:20

A Paszkowski jakby mógł, to by wszedł na Horbacza, żeby być bardziej widoczny.

Zgłoś
Europejczyk2.09.2025 o 02:24

Komentarz z godziny 22:21 nie jest mój

Zgłoś
Europejczyk1.09.2025 o 22:21

Miauuuuu miauuuuuu miauuuuuuuuuuu

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube