Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

***
86. rocznica wybuchu II wojny światowej
Dziś pod Pomnikiem Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Oleśnicy odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające ofiary i bohaterów tragicznych wydarzeń 1939 roku.
Powiat Oleśnicki reprezentowali:
- starosta Wioletta Efinowicz
- wicestarosta Sławek Kapica
- członek Zarządu Powiatu Wojciech Paszkowski
Uroczystości miały podniosły i patriotyczny charakter. Odegrany został hymn państwowy, odczytano apel pamięci, po którym rozległa się salwa honorowa.
– Był to czas wielkiej próby dla narodu polskiego, ale też czas bohaterstwa i heroizmu. 1 września 1939 r. Niemcy zabrali nam wolność i suwerenność, ale nie zdołali nam zabrać ducha wolności oraz godności, dzięki którym odzyskaliśmy Polskę, w której dziś żyjemy – w swoim przemówieniu podkreślił Adam Horbacz - Burmistrz Oleśnicy.
Delegacje władz, instytucji, szkół i służb mundurowych złożyły kwiaty i wieńce. Na zakończenie rozbrzmiała Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.
Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
***
Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia
rd
Komentarze (13)
Europejsczyk @ - już nadszedł czas - zakończenia twojego niecnego żywota, na tym ziemskim padole, natychmiast do utylizacji śmierdzielu!!...
Zgłośdo Chichot historii@..Ja wcale nie miałem zamiaru - nie " doceniać" skandalicznych zachowań rodzimych szabrowników - Polaków na terenach tzw. Odzyskanych Ziem Zachodnich, odniosłem się jedynie do "wyzwolenia" tych ziem i całej Polski, przez sowiecką Armię Czerwoną, która to pobiła rekordy skandalicznych zachowań na terenach "wyzwalanych" przez nią krajów europejskich, włączonych do tzw. obozu krajów socjalistycznych - często wbrew woli ich narodów, ale za aprobatą rodzimych komunistów - w Polsce za aprobatą aktywu PPR - owców...
Zgłoś@***. Takie to były czasy. Tereny niemieckie nie były tylko grabione przez Rosjan. To samo robili Francuzi. Chyba nie czytałeś wspomnień pierwszych mieszkańców Oleśnicy. Całe bandy szabrowników ogalacaly mieszkania i firmy. Pierwszy zarządca Oleśnicy zagospodarował część antyków z zamku. Wiele rzeczy z zamku trafiało do oleśnickich instytucji. Prokuratura miała zabytkową szafę. Która po pewnym czasie się zdematerializowala i zniknęła. Temat morze.
ZgłośOleśnicki kryminał już od jakiegoś czasu nie jest reprezenowany przez żadne delegacje. Pewnie tam już nie ma funkcjonariuszy państwowych tylko wafelki są.
ZgłośA Paszkowski jakby mógł, to by wszedł na Horbacza, żeby być bardziej widoczny.
Zgłoś
















