reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 13 czerwca. Imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji.
19℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

44-letni mieszkaniec Oleśnicy ukradł kasetki z pieniędzmi z otwartego samochodu

Aktualności1.06 o 09:40Komentarzy: 29
Oleśnicka policja informuje o zatrzymaniu złodzieja kasetek z pieniędzmi.



***

Policjanci wydziału kryminalnego oleśnickiej Policji zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży kasetek z pieniędzmi o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. Sprawca nie miał większych trudności z dokonaniem przestępstwa, ponieważ pojazd, z którego dokonał kradzieży pozostawał otwarty. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość podejrzanego, a następnie go zatrzymali. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży do którego się przyznał.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia mogło nie dojść, gdyby właściciel pojazdu odpowiednio zabezpieczył swoje mienia. Sprawca, przechodząc w pobliżu samochodu, zwrócił uwagę na znajdujące się wewnątrz kasetki służące do przechowywania pieniędzy. Widoczne przedmioty wzbudziły jego zainteresowanie, dlatego postanowił sprawdzić czy ma możliwość dostania się do wnętrza pojazdu.

Okazało się, ze pojazd nie był zamknięty, co umożliwiło mężczyźnie swobodny dostęp do jego wnętrza. Wykorzystał okazje i zabrał kasetki, a następnie szybko oddalił się z miejsca.

Policjanci od momentu przyjęcia zgłoszenia prowadzili intensywne czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia oraz identyfikację osoby odpowiedzialnej za popełnione przestępstwo. Prowadzone ustalenia potwierdziły, że sprawca to 44-letni mieszkaniec Oleśnicy

Podczas wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko tysiąc złotych w gotówce.

Mężczyzna nie zaprzeczał swojemu udziałowi w zdarzeniu. Przyznał się do dokonania kradzieży oraz złożył wyjaśnienia dotyczące przebiegu zdarzenia.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu karnego za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład pokazujący, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pojazdów oraz niepozostawianie w ich wnętrzu wartościowych przedmiotów, które mogą stać się łatwym celem dla sprawców przestępstw.

mł.asp. Karolina Walczak
Oficer Prasowy
Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

***



rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (29)

vice versa2.06 o 09:15

Konio. Wydaj album wrakow koniku. Obiecales i g....tylko sie tu puszysz. Miali byc do konca 2025 r..

Zgłoś
zw-kowalski2.06 o 09:13

Kolega. Panie wybaw mnie od kolegów. Z wrogami sam sobie radzę. A tak na serio. Nie donoszę. Po prostu dbam o wasze dobro społeczne jakim są trawniki. Miasto wydaje miliony płacąc prywatnej firmie za utrzymanie terenów zielonych. Najlepszym sposobem na pozbycie się mnie jest aby burmistrz oraz policja wykonywała swoją pracę. Za to im płacicie. Drugim sposobem na pozbycie się mnie jest aby kierowcy debile nie parkowali dorobku swojego życia na trawnikach i pasach zieleni. Panimajesz tawariszcz ?

Zgłoś
Kolega2.06 o 08:01

@zw-kowalski. Odgrywasz się na KPP kosztem donoszenia na innych "konfituro". Zostało ci to widać z dzieciństwa i młodości.

Zgłoś
Konio2.06 o 04:10

Wydaj album wrakow kowalski. Obiecales i g....tylko sie tu puszysz. Miali byc do konca 2025 r....

Zgłoś
zw=kowalski :-)1.06 o 21:29

Do @kierowca. Spoko. Znam ich stan umysłu. Ale mam już gotowe pisma gdzie tylko podaję dane rejestracyjne, godzinę i miejsce. KPP niepotrzebnie swego czasu ze mną zadarła. Więc teraz w wolnej chwili im się odgryzam.

Zgłoś
Kierowca 1.06 o 20:56

Kowalski numery podrzucę za tydzień (następny weekend) a sam nie zgłoszę bo nie wierzę żeby te lenie coś zrobiły !!!! To są albo pracownicy albo kolesie kogoś z komendy bo tyle czasu bezkarnym to nawet ziobro nie będzie co oni !!!!

Zgłoś
vice versa1.06 o 20:42

Do Rafał k. Gonić te g.... rafałek k.. Punktować dziada! Siedzi takie gdzies a tu u nas sieje zamęt. Won kanalio. Wyniosles sie z tego miasta to morda i siedz se w tych Tworkach czy Miliczu czy na marsie . Paszol swołocz

Zgłoś
vice versa1.06 o 20:40

Do @mieszkaniec. Mieszkaniec , zmień dostawcę środków które łykasz. hahaha. Nie ćpaj albo weź złoty strzał to może wreszcie wszyscy odpoczną od twoich wypocin albo wymicin.

Zgłoś
Przemo1.06 o 19:02

Fajny film ,: new kids nitro po czesku cały film YT wkleił bym ale ten dziad mnie zbanował.

Zgłoś
Rafał k.1.06 o 18:46

Gonić te g.... kowalskie. Punktować dziada! Siedzi takie gdzies a tu u nas sieje zamęt. Won kanalio. Wyniosles sie z tego miasta to morda i siedz se w tej szwecji czy na marsie . Paszol swołocz

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube