44-letni mieszkaniec Oleśnicy ukradł kasetki z pieniędzmi z otwartego samochodu
Aktualności1.06 o 09:40Komentarzy: 29
***
Policjanci wydziału kryminalnego oleśnickiej Policji zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży kasetek z pieniędzmi o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. Sprawca nie miał większych trudności z dokonaniem przestępstwa, ponieważ pojazd, z którego dokonał kradzieży pozostawał otwarty. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość podejrzanego, a następnie go zatrzymali. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży do którego się przyznał.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia mogło nie dojść, gdyby właściciel pojazdu odpowiednio zabezpieczył swoje mienia. Sprawca, przechodząc w pobliżu samochodu, zwrócił uwagę na znajdujące się wewnątrz kasetki służące do przechowywania pieniędzy. Widoczne przedmioty wzbudziły jego zainteresowanie, dlatego postanowił sprawdzić czy ma możliwość dostania się do wnętrza pojazdu.
Okazało się, ze pojazd nie był zamknięty, co umożliwiło mężczyźnie swobodny dostęp do jego wnętrza. Wykorzystał okazje i zabrał kasetki, a następnie szybko oddalił się z miejsca.
Policjanci od momentu przyjęcia zgłoszenia prowadzili intensywne czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia oraz identyfikację osoby odpowiedzialnej za popełnione przestępstwo. Prowadzone ustalenia potwierdziły, że sprawca to 44-letni mieszkaniec Oleśnicy
Podczas wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko tysiąc złotych w gotówce.
Mężczyzna nie zaprzeczał swojemu udziałowi w zdarzeniu. Przyznał się do dokonania kradzieży oraz złożył wyjaśnienia dotyczące przebiegu zdarzenia.
Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu karnego za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
To kolejny przykład pokazujący, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pojazdów oraz niepozostawianie w ich wnętrzu wartościowych przedmiotów, które mogą stać się łatwym celem dla sprawców przestępstw.
mł.asp. Karolina Walczak
Oficer Prasowy
Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy
***

rd
Komentarze (29)
Konio. Wydaj album wrakow koniku. Obiecales i g....tylko sie tu puszysz. Miali byc do konca 2025 r..
ZgłośKolega. Panie wybaw mnie od kolegów. Z wrogami sam sobie radzę. A tak na serio. Nie donoszę. Po prostu dbam o wasze dobro społeczne jakim są trawniki. Miasto wydaje miliony płacąc prywatnej firmie za utrzymanie terenów zielonych. Najlepszym sposobem na pozbycie się mnie jest aby burmistrz oraz policja wykonywała swoją pracę. Za to im płacicie. Drugim sposobem na pozbycie się mnie jest aby kierowcy debile nie parkowali dorobku swojego życia na trawnikach i pasach zieleni. Panimajesz tawariszcz ?
Zgłoś@zw-kowalski. Odgrywasz się na KPP kosztem donoszenia na innych "konfituro". Zostało ci to widać z dzieciństwa i młodości.
ZgłośWydaj album wrakow kowalski. Obiecales i g....tylko sie tu puszysz. Miali byc do konca 2025 r....
ZgłośDo @kierowca. Spoko. Znam ich stan umysłu. Ale mam już gotowe pisma gdzie tylko podaję dane rejestracyjne, godzinę i miejsce. KPP niepotrzebnie swego czasu ze mną zadarła. Więc teraz w wolnej chwili im się odgryzam.
ZgłośKowalski numery podrzucę za tydzień (następny weekend) a sam nie zgłoszę bo nie wierzę żeby te lenie coś zrobiły !!!! To są albo pracownicy albo kolesie kogoś z komendy bo tyle czasu bezkarnym to nawet ziobro nie będzie co oni !!!!
ZgłośDo Rafał k. Gonić te g.... rafałek k.. Punktować dziada! Siedzi takie gdzies a tu u nas sieje zamęt. Won kanalio. Wyniosles sie z tego miasta to morda i siedz se w tych Tworkach czy Miliczu czy na marsie . Paszol swołocz
ZgłośDo @mieszkaniec. Mieszkaniec , zmień dostawcę środków które łykasz. hahaha. Nie ćpaj albo weź złoty strzał to może wreszcie wszyscy odpoczną od twoich wypocin albo wymicin.
ZgłośFajny film ,: new kids nitro po czesku cały film YT wkleił bym ale ten dziad mnie zbanował.
ZgłośGonić te g.... kowalskie. Punktować dziada! Siedzi takie gdzies a tu u nas sieje zamęt. Won kanalio. Wyniosles sie z tego miasta to morda i siedz se w tej szwecji czy na marsie . Paszol swołocz
Zgłoś















