reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 27 czerwca. Imieniny Władysława, Maryli, Władysławy.
34℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

44-letni mieszkaniec Oleśnicy ukradł kasetki z pieniędzmi z otwartego samochodu

Aktualności1.06 o 09:40Komentarzy: 29
Oleśnicka policja informuje o zatrzymaniu złodzieja kasetek z pieniędzmi.



***

Policjanci wydziału kryminalnego oleśnickiej Policji zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży kasetek z pieniędzmi o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. Sprawca nie miał większych trudności z dokonaniem przestępstwa, ponieważ pojazd, z którego dokonał kradzieży pozostawał otwarty. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość podejrzanego, a następnie go zatrzymali. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży do którego się przyznał.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia mogło nie dojść, gdyby właściciel pojazdu odpowiednio zabezpieczył swoje mienia. Sprawca, przechodząc w pobliżu samochodu, zwrócił uwagę na znajdujące się wewnątrz kasetki służące do przechowywania pieniędzy. Widoczne przedmioty wzbudziły jego zainteresowanie, dlatego postanowił sprawdzić czy ma możliwość dostania się do wnętrza pojazdu.

Okazało się, ze pojazd nie był zamknięty, co umożliwiło mężczyźnie swobodny dostęp do jego wnętrza. Wykorzystał okazje i zabrał kasetki, a następnie szybko oddalił się z miejsca.

Policjanci od momentu przyjęcia zgłoszenia prowadzili intensywne czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia oraz identyfikację osoby odpowiedzialnej za popełnione przestępstwo. Prowadzone ustalenia potwierdziły, że sprawca to 44-letni mieszkaniec Oleśnicy

Podczas wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko tysiąc złotych w gotówce.

Mężczyzna nie zaprzeczał swojemu udziałowi w zdarzeniu. Przyznał się do dokonania kradzieży oraz złożył wyjaśnienia dotyczące przebiegu zdarzenia.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu karnego za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład pokazujący, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pojazdów oraz niepozostawianie w ich wnętrzu wartościowych przedmiotów, które mogą stać się łatwym celem dla sprawców przestępstw.

mł.asp. Karolina Walczak
Oficer Prasowy
Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

***



rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (29)

1.06 o 17:35

Śmierdzi to na kilometr

Zgłoś
Kkkkkk1.06 o 15:59

@ dr no. Ty nie jestes zaden dr no tylko stary rupć. Kowalski. Twoje teksty i grypsy są tak oblesne ze z daleka widac kto za nimi stoi. Prostaku o klamco

Zgłoś
Dr No 1.06 o 15:37

Do @mieszkaniec. Nie sądz innych wedle siebie. Nie bierzesz pod uwagę podmiany słownika. Pewnie powinno być " posyłam" lub " przesyłam " . Te same zdjęcia otrzymują redakcję wszystkich koleś nickich mediów.

Zgłoś
Zuza1.06 o 15:26

Kto normalny trzyma cash w otwartym aucie? Ludzie...

Zgłoś
zw-kowalska1.06 o 14:58

Flejtuchowi trzeba się spłacić

Zgłoś
Wc1.06 o 12:00

To ukarać i kierowcę za danie powodu do kradzieży. Zostawia kasetkę i otwarty samochód, to on sobie wziął bez włamania

Zgłoś
Mieszkaniec1.06 o 11:58

Kowalski, zmień dostawcę środków które łykasz. Bo nijak zrozumieć: systematycznie poczułam komendantowi KPP zdjęcia z północy Szwecji....... I cóż że ze Szwecji hahaha. Nie ćpaj albo weź złoty strzał to może wreszcie wszyscy odpoczną od twoich wypocin albo wymio.in.

Zgłoś
Knur1.06 o 11:58

Kowalski a kiedy ty wydasz przewodnik po olesnickich slamsach???

Zgłoś
zw-kowalski1.06 o 11:46

Kierowca. A kiedy ty zgłosisz to osobiście policji ? Lub kiedy alternatywnie napiszesz dane tych dwóch ciężarowych a ja to uczynię sam. Sam ustaliłem będąc w maju numer rejestracyjny MAN-a.

Zgłoś
Kierowca 1.06 o 11:27

Pani Walczak a kiedy to ruch drogowy weźmie się do pracy ???? Nie musi być wytężona i operacyjna: od piątku popołudniu do poniedziałku rano na zakazie, na Krzywoustego stały dwa TIRy !!!!! Może czas zmienić naczelnika tego wydziału ?????

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube