Ponad milion złotych na obiekty sportowe w Oleśnicy i Sycowie. Komunikat starostwa
Sport11.07.2025 o 11:04Komentarzy: 8
***
Sejmik przyznał dotacje na infrastrukturę sportową. 1,1 mln zł na sport w Oleśnicy i Sycowie
Na wczorajszej sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego udzielono pomocy finansowej na dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych w 2025 roku w ramach programu "Dolnośląski Fundusz Rozwoju Bazy Sportowej".
Na modernizację sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie oraz przebudowę boisk przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie wojewódzki samorząd przekazał 600 tys. zł. Wcześniej na inwestycję tę Powiat Oleśnicki pozyskał 1,52 mln złotych z Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska". Wartość całkowita zadania to 3,75 mln złotych.
Przebudowa i remont przyszkolnego kompleksu boisk przy Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy i I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy to inwestycja realizowana wspólnie przez Powiat Oleśnicki i Gminę Miasto Oleśnica, gdzie Miasto pełni funkcję inwestora. Dolnośląski Fundusz Rozwoju Bazy Sportowej zasilił inwestycję dotacją 500 tys. zł, natomiast wcześniej przedsięwzięcie zostało dofinansowane kwotą 1,19 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki, w ramach programu Sportowa Polska.
Wartość całkowitą zadania, będącego przykładem dobrej współpracy samorządu Powiatu Oleśnickiego z Miastem Oleśnicą, szacuje się na ponad 2,6 mln zł.
Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
***
rd
Komentarze (8)
Ok oczy mi się otworzyły kasa dla swoich SP 7 czyli pani Święto układanka rozwiązana nie było tematu
ZgłośMarakana wymiana nawierzchni żadnego oświetlenia bo i tak boisko się niszczy jak będzie dłużej czynne to będzie zniszczone. Sztuzne nowa nawoechrznia i poszerzyć o trybuny nowe bramki bo teraz to wstyd dziwne że sędziowie dopuszczane te dziurawe i połamane bramki do meczów Nowe bramki na kołach żeby ich nie targać ciągać bo się niszczą tak jak na lotniczej we Wrocławiu. Balon znaleźć jakąś lokalu zajęci postawić Bałon w środku dwa kontenery na szatnie on sam się zwróci z wynajmu czysty biznes tyle drużyn B,A klasowych by grało sparingi oraz treningi posadzić laboranta i finto. Bez odbioru.
ZgłośOn jest doradcą fakt chodzi krok w krok adiutant Obawiam się że i tym razem kasa się rozejdzie a efekt mizerny
ZgłośO 10 lat za późno gdzie jest balon piłkarski Te boisko sztuczne wola o pomstę do nieba Marakana to już tylko do zaorania.
ZgłośPanie Burmistrzu Sycowa,Pan czyta ten portal.Chcę spytać kiedy Urząd Miasta i Gminy Syców zadziała administracyjnie i zarządzi usunięcie wraku samochodu Opel w kolorze zielonym który zalega od 2 lat na parkingu przy wjeździe na Alejkę nad Wałem przy Hali Sportowej?Tak trudno ustalić właściciela porzuconego auta?W Sycowie brakuje miejsc parkingowych,a ten złom bezkarnie zabiera miejsce postoju.Wrak auta jest dewastowany,szkło leży obok a przecież Alejka nad Wałem to miejsce spacerów Sycowian z pieskami,łatwo o wypadek.Czy może właścicielem wraku jest pan który na pobliskiej posesji ma składowisko samochodów?Proszę o usunięcia tego złomu z widoku publicznego.Przy okazji dziękuję za kosze na śmieci na ul.Warynskiego .
Zgłoś
















