reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 24 czerwca. Imieniny Jana, Danuty, Janiny.
27℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Ponad milion złotych na obiekty sportowe w Oleśnicy i Sycowie. Komunikat starostwa

Sport11.07.2025 o 11:04Komentarzy: 8
Starostwo Powiatowe w Oleśnicy informuje o środkach na infrastrukturę sportową w Oleśnicy i Sycowie.



***

Sejmik przyznał dotacje na infrastrukturę sportową. 1,1 mln zł na sport w Oleśnicy i Sycowie

Na wczorajszej sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego udzielono pomocy finansowej na dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych w 2025 roku w ramach programu "Dolnośląski Fundusz Rozwoju Bazy Sportowej".

Na modernizację sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie oraz przebudowę boisk przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie wojewódzki samorząd przekazał 600 tys. zł. Wcześniej na inwestycję tę Powiat Oleśnicki pozyskał 1,52 mln złotych z Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska". Wartość całkowita zadania to 3,75 mln złotych.

Przebudowa i remont przyszkolnego kompleksu boisk przy Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy i I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy to inwestycja realizowana wspólnie przez Powiat Oleśnicki i Gminę Miasto Oleśnica, gdzie Miasto pełni funkcję inwestora. Dolnośląski Fundusz Rozwoju Bazy Sportowej zasilił inwestycję dotacją 500 tys. zł, natomiast wcześniej przedsięwzięcie zostało dofinansowane kwotą 1,19 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki, w ramach programu Sportowa Polska.

Wartość całkowitą zadania, będącego przykładem dobrej współpracy samorządu Powiatu Oleśnickiego z Miastem Oleśnicą, szacuje się na ponad 2,6 mln zł.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Wszystko jasne 14.07.2025 o 22:40

Ok oczy mi się otworzyły kasa dla swoich SP 7 czyli pani Święto układanka rozwiązana nie było tematu

Zgłoś
Do roboty14.07.2025 o 22:27

Marakana wymiana nawierzchni żadnego oświetlenia bo i tak boisko się niszczy jak będzie dłużej czynne to będzie zniszczone. Sztuzne nowa nawoechrznia i poszerzyć o trybuny nowe bramki bo teraz to wstyd dziwne że sędziowie dopuszczane te dziurawe i połamane bramki do meczów Nowe bramki na kołach żeby ich nie targać ciągać bo się niszczą tak jak na lotniczej we Wrocławiu. Balon znaleźć jakąś lokalu zajęci postawić Bałon w środku dwa kontenery na szatnie on sam się zwróci z wynajmu czysty biznes tyle drużyn B,A klasowych by grało sparingi oraz treningi posadzić laboranta i finto. Bez odbioru.

Zgłoś
Jasko 14.07.2025 o 22:12

On jest doradcą fakt chodzi krok w krok adiutant Obawiam się że i tym razem kasa się rozejdzie a efekt mizerny

Zgłoś
Szef 14.07.2025 o 22:10

O 10 lat za późno gdzie jest balon piłkarski Te boisko sztuczne wola o pomstę do nieba Marakana to już tylko do zaorania.

Zgłoś
sycowianka12.07.2025 o 01:16

Panie Burmistrzu Sycowa,Pan czyta ten portal.Chcę spytać kiedy Urząd Miasta i Gminy Syców zadziała administracyjnie i zarządzi usunięcie wraku samochodu Opel w kolorze zielonym który zalega od 2 lat na parkingu przy wjeździe na Alejkę nad Wałem przy Hali Sportowej?Tak trudno ustalić właściciela porzuconego auta?W Sycowie brakuje miejsc parkingowych,a ten złom bezkarnie zabiera miejsce postoju.Wrak auta jest dewastowany,szkło leży obok a przecież Alejka nad Wałem to miejsce spacerów Sycowian z pieskami,łatwo o wypadek.Czy może właścicielem wraku jest pan który na pobliskiej posesji ma składowisko samochodów?Proszę o usunięcia tego złomu z widoku publicznego.Przy okazji dziękuję za kosze na śmieci na ul.Warynskiego .

Zgłoś
X11.07.2025 o 18:28

Żeby jeszcze umieli tą kasę wykorzystać w Oleśnicy im to średnio wychodzi

Zgłoś
!11.07.2025 o 13:17

To SEJMIK w tym wypadku zmienia powiat na lepsze

Zgłoś
?11.07.2025 o 12:02

Czy pan Paszkowski MUSI być na każdym zdjęciu obok pani Efinowicz???

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube