reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 czerwca. Imieniny Elżbiety, Marka, Amandy.
22℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Były policjant kierował pod wpływem alkoholu, ale wciąż nie usłyszał zarzutu

Aktualności20.05.2025 o 07:00Komentarzy: 39
Były policjant oleśnickiej komendy Tomasz P. kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Tak wynika z informacji z prokuratury. Dlaczego nadal nie usłyszał zarzutu?



Wyniki badania krwi

Wracamy do sprawy ujawnionej przez portal MojaOlesnica.pl. Przypomnijmy, 6 lutego w godzinach wieczornych policyjny patrol na ulicy Okrężnej w Oleśnicy zatrzymał do kontroli kierowcę volkswagena. Interwencję zgłosił prywatny detektyw Mateusz Kobyłecki, który mówił nam, że realizował inne zlecenie. Według niego, mężczyzna próbował uciec oraz stawiać opór przy zatrzymaniu. W końcu został zakuty w kajdanki.

Kierowca odmówił poddania się badaniu alkomatem, dlatego pobrano mu krew. Po wszystkim został zwolniony do domu. - W trakcie wykonywanych czynności w przedmiotowej sprawie pobrano od Tomasza P. krew do badania na zawartość alkoholu. Celem prawidłowego określenia stężenia alkoholu we krwi w chwili zdarzenia na podstawie wyników analiz prób krwi planowane jest uzyskanie opinii biegłego. Nie oznacza to, ze podjęte w tym zakresie czynności były nieprawidłowe. Postępowanie jest aktualnie prowadzone in rem (w sprawie). Postanowieniem prokuratora z dnia 3 marca 2025 roku zatrzymano Tomaszowi P. prawo jazdy - powiedziała nam wcześniej Karolina Stocka-Mycek, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Przyznała, że były policjant był nietrzeźwy, ale w związku z faktem, że badanie przeprowadzono później, biegły musi się wypowiedzieć na temat możliwego stężenia alkoholu w trakcie zatrzymania.

Od miesięcy bez zarzutu

Po trzech miesiącach ponowiliśmy zapytanie do prokuratury. Okazuje się, że Tomasz P. nadal nie usłyszał zarzutu, więc formalnie ma czystą kartotekę w tej sprawie.

- W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji informuję, że dotychczas do Prokuratury nie wpłynęła opinia biegłego. W związku z tym postępowanie nadal prowadzone jest w sprawie - przekazała nam K. Stocka-Mycek z wrocławskiej prokuratury.

Skaza na mundurze

Przypomnijmy, Tomasz P. to były policjant wydziału kryminalnego oleśnickiej jednostki. W przeszłości został prawomocnie skazany za brutalne wymuszanie zeznań. Wówczas w komendzie zapanowała zmowa milczenia, bo w proceder miało być zaangażowanych więcej funkcjonariuszy. Syn P. utrzymywał, że został pobity przez nieznanych mężczyzn. Wkrótce mundurowi wytypowali podejrzanych. W ich zeznaniach pojawiały się informacje np. o kopaniu w krocze czy duszeniu za pomocą worka foliowego zakładanego na głowę. Potem okazało się, że syn policjanta wszystko zmyślił, a niesłusznie podejrzewanych mężczyzn wypuszczono na wolność.

Do tego przed laty P. usłyszał też wyrok za podmianę uczestnika kolizji w Cieślach, którym był policjant. Istniało podejrzenie, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy, ale nie udało się tego ustalić ze względu na jego ucieczkę. Zamiast stróża prawa, na miejscu pozostawiono jego brata. Wszystko rozegrało się na oczach zdumionych świadków.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (39)

Morawiec22.05.2025 o 07:31

Nawrocki go ułaskawi. W tych samych klubach balowali

Zgłoś
Nie pozdrawiam21.05.2025 o 07:07

Aaaa pamiętam ???? to ten pseudo detektyw ???? No ale plecy musi mieć skoro jeszcze nie odpowiedział za swój niecny czyn! ????

Zgłoś
zw-kowalski :-)21.05.2025 o 03:17

Gdyby prokuratura i sądy płacili biegłym na czas to opinia zostałaby wydana od ręki. Ode mnie jako powoda sąd pobrał kasę na zaliczkę na tłumaczenia biegłego z języka szwedzkiego. Biegły otrzymał kasę dwa lata po tym jak zapadło orzeczenie sądowe. A postępowanie w patologicznym sądzie trwało 5 lat. Poza tym prokuratura musi delektować się swoją pracą.

Zgłoś
B6 20.05.2025 o 23:11

Oleśnicka policja się nadaje Najlepiej do picia kawki na stacji paliw na cieślach ? a ciebie zwykły polaczku dojebia za brak światła czy inne pierdy . Zamiast zapierdalać pilnować miasta to siedzą dzień w dzień na stacji i kawka gadka szmatka ?

Zgłoś
MojaOlesnica.pl20.05.2025 o 22:43

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Bury20.05.2025 o 21:47

Tomasz śpi spokojnie bo wiecznie nachlany albo naćpany a sąsiad ma wyrzuty sumienia czy może nie wie co to jest. Karma wróci prędzej czy później

Zgłoś
Bury20.05.2025 o 21:40

Już go karma dopoda żona z domu pogoniła gnidę, jeszcze czas na sąsiada,Taką mamy sprawiedliwość w Polsce

Zgłoś
Ścigany 20.05.2025 o 20:54

Faja jest ze mną do sprawy Kiedyś mnie ścigał a teraz mamy wspólną sprawę. 60 on jest razem z Oskarem. 2 faje i tak was dojedziemy

Zgłoś
Mis20.05.2025 o 19:55

Ta meda mieszka w Dobroszycach wstyd dla wioski Pawlak gnida lokowana

Zgłoś
Tomek 20.05.2025 o 18:41

Ryja a no faktycznie pies ma ryja ,zamknąc do więzienia zrobić banery z wizerunkiem ryja .I oddać sprawę do tv

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube