Radni PiS ostrzegali przed migrantami. Okazało się, że to koniec Ramadanu
Aktualności4.04.2025 o 07:00Komentarzy: 132
Radni PiS Ireneusz Ruszel i Dawid Jankowski
- Nielegalni migranci Tuska już w Polsce? Wszystko na to wskazuje. Zobaczcie państwo samo te nagrania z wielu miast w Polsce z kilku ostatnich dni - zaczął swój występ na TikToku miejski radny Dawid Jankowski z Prawa i Sprawiedliwości. Potem zaprezentował nagrania chodzących lub modlących się muzułmanów.
- Teraz tylko czekać aż wzrośnie przestępczość, a to tylko kwestia czasu. Chcecie Polski multikulti, gdzie strach wyjść wieczorem na spacer, albo żeby wyjść od sklepu będzie trzeba się uzbroić w gaz pieprzowy? Jeśli nie chcecie takiej Polski, to pod żadnym pozorem nie głosujcie na uśmiechniętego Rafała z tęczowego, warszawskiego ratusza - podsumował Jankowski.
Jedno z nagrań z Wrocławia z podpisem "Krzyki :D" udostępnił też inny miejski radny i kandydat PiS na burmistrza Oleśnicy Ireneusz Ruszel. W materiale widać napis "Wrocław przyjazd inżynierów (…)".
Podobne obrazki były pokazywane zarówno przez radnych i innych działaczy tej partii z całego kraju. Jak napisała "Gazeta Wrocławska", obecność muzułmanów na ul. Kasprowicza wynikała z faktu, że znajduje się tam meczet oraz Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe. Natomiast w samym Wrocławiu mieszka 400 rodzin, których religią jest islam. W niedzielę obchodzono Id al-Fitr. Jest to święto kończące miesiąc Ramadan, nazywane też Świętem Przerwania Postu. Podobnie jak chrześcijańska Wielkanoc jest świętem ruchomym.
- Cieszymy się z tego, że możemy się spotkać w takiej ważnej dla nas chwili, a jesteśmy pokazani jako zagrożenie dla Polski. Tymczasem to w większości są muzułmanie, którzy żyją już od lat w Polsce - mówiła interii Lubna Al-Hamdani, muzułmanka, lekarka i aktywistka.
Przyznała, że takie traktowanie przez polityków i część społeczeństwa jest dla niej przykre. - Muzułmanie, których znam, nie są żadnym zagrożeniem. Pracujemy, płacimy podatki, chodzimy na wybory. Chcemy czuć się częścią polskiego społeczeństwa. Niestety część polityków chce, żebyśmy zawsze czuli się w Polsce obco - zauważa.
rd
Komentarze (132)
Żądamy testów na inteligencję dla wszystkich radnych miejskich i powiatowych.
ZgłośA czy można się czegoś mądrego spodziewać po pisowcach? Żyją tylko po to żeby sączyć jad.
ZgłośDawidowi Jankowskiemu te wszystkie semaforowe miernoty mogą pod względem merytorycznym sznurówki wiązać. Proponuję test na inteligencję dla wszystkich radnych mielibyśmy ubaw po pachy.
ZgłośTeraz już nie będzie nielegalnych migrantów. Będą tylko legalni. Dlaczego? Bo po przekroczeniu nielegalnie granicy na hasło chce tu azylu, bo mama mnie w Afryce prześladuje bo byłem niegrzeczny, stanie się legalnym migrantem Polski. Dlatego wszyscy będą tu teraz LEGALNIE :D
ZgłośProszę zostawić Pana Dawida w spokoju .To najlepszy radny od lat. Mily uśmiechnięty uprzejmy.Tyle co interpelacji juz wniósł w sprawach mieszkancow . To jest przyszlosc Oleśnicy.
ZgłośPo tęczowych wyborach prezydenckich w całej Polsce w każdej wsi i mieście :D dziwne ze to zawsze "tylko" tam. Zaś na głównych stronicach mediów codziennie piszą o przestepstwach dokonywanych przez obcokrajowcow co najmniej od półtorej roku. Ze tez o polakach tyle nie slychac hmmm...A mam pytanie czy jak jakiś imigrant będzie chciał zrobić mi krzywdę to mogę go odesłać do kogoś kto w głosowaniu sprawił że obecnie mamy sytuacje migracyjna w kraju jaka mamy i ktora sie poglebia? Chyba nie obrazicie się prawda? Bo jestescie gotowi z całą odpowiedzialnością wziąć na barki efekt swojego wyboru prawda? Jeeest super dziękuję:D
Zgłoś












