Zielona Aleja wzdłuż ulicy 3 Maja w Oleśnicy. Będzie kolejny etap inwestycji
Aktualnościdzisiaj o 09:27Komentarzy: 4
W ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2026 czeka nas trzeci i czwarty etap projektu "Zielono - niebieska Oleśnica, zazielenienie ul. 3 Maja". Zakład Budynków Komunalnych ogłosił zapytanie ofertowe, a firmy zainteresowane realizacją zadania powinny zgłaszać się do 16 lutego. Wyłoniony zwycięzca postępowania na wykonanie prac będzie miał czas do 29 maja.
- W ramach przedmiotowej inwestycji zaplanowano nową małą architekturę, donice i stelaże dla roślin pnących oraz nowe nasadzenia o roślinność ozdobną w postaci krzewów sadzonych w donicach nawiązujących do istniejącej już małej architektury przy ul. 3 Maja. Nowa roślinność podkreśli walory estetyczne ulicy i zabudowań wzdłuż niej. Mała Architektura została dostosowana do wymagań przestrzennych Miasta Oleśnica i nawiązuje do istniejącej już w okolicy. Donice powinny nawiązywać kolorystyką i wzorem do donic zamontowanych w I etapie Zielonej Alei - informuje ZBK.

rd
Komentarze (4)
Jak już tak bardzo chcecie, czy nie taniej byłoby, wyznaczyć miejsca-okręgi, wyciągnąć kostkę i wsadzić małe drzewka, które mają mały system korzeniowy? Jest bardzo dużo odmian takich drzew i krzewów do małych przestrzeni miejskich. Chyba w mieście nie mają co robić z pieniędzmi!
Zgłoś










