Zbierają pieniądze na film o aborcjach w oleśnickim szpitalu
Aktualności19.11.2025 o 07:00Komentarzy: 128
fot. wł., fb / Kaja Godek / Fundacja Życie i Rodzina
Związana z Kają Godek fundacja "Życie i Rodzina" sprzeciwia się zabiegom aborcji wykonywanym w oleśnickim szpitalu. Jak poinformowała organizacja, właśnie powstaje film na ten temat i zbierane są środki na jego realizację.
- Powstaje film, który jest efektem obywatelskiego śledztwa w sprawie zbrodni, jaka dzieje się w Oleśnicy. To, co oficjalnie raportuje tamtejszy szpital, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Rzeczywistość widziana z pierwszej ręki jest jeszcze bardziej drastyczna. Zebraliśmy nagrania, na których osoby, które widziały aborcje przeprowadzane przez Gizelę Jagielską, po prostu płaczą i nie mogą wydobyć z siebie słowa. Niektóre mówią wprost, że zostały tak zastraszone, że nie sypiają po nocach i są na środkach uspokajających. Rozmawialiśmy z byłymi i obecnymi pracownikami szpitala. Wypytaliśmy o sytuację na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Wszyscy mają dość. I dużo mówią. A to, co mówią, jest porażające. Oni wiedzą, co działo się z dziećmi urodzonymi żywo z aborcji. I opowiadają to ze szczegółami.
Pomóż dokończyć film - chcemy pokazać prawdę o aborcji w Oleśnicy całemu światu! Wesprzyj finansowo postprodukcję video - czytamy w komunikacie. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej fundacji.
rd
Komentarze (128)
Do CCC: przeczytaj proszę ze zrozumieniem artykuł powyżej, a dopiero potem się wypowiadaj. Niektóre twoje kreacje: pokazywanie prawdy o aborcji "tworzy atmosferę zastraszania wśród personelu medycznego"??? Właśnie w tym dokumencie, który powstaje, byłe położne wskazują, KTO je zastraszał i dlaczego podchodziły z oddziału, bo nie wyrabiały psychiczne. W internecie jest wstrząsająca zajawka tego dokumentu. Po drugie, nie bądź fantastą, że drogą dialogu można zmienić mentalność polityków typu Leszczyna, Biejat (!!!), Żukowska czy wielu innych. Niestety, ktoś i wybrał.
ZgłośDziałania Kai Godek są przykładem radykalnego aktywizmu, który opiera się nie na dialogu, lecz na konfrontacji. Zamiast wykorzystywać narzędzia, jakie daje polityka ? jak praca legislacyjna, rozmowy z ekspertami i budowanie ponadpartyjnych rozwiązań ? fundacja skupia się na wywoływaniu emocji, szoku i presji społecznej. Pikiety z drastycznymi obrazami, atakowanie lekarzy, oskarżenia o ?zbrodnie? czy tworzenie materiałów pełnych grozy to metody, które mają zmusić ludzi do reakcji, ale nie prowadzą do konstruktywnej zmiany prawa. W efekcie tworzą atmosferę zastraszania wśród personelu medycznego i dodatkowy stres u pacjentek. Jednocześnie, choć Godek ma wpływ i zaplecze polityczne, nie działa tam, gdzie faktycznie powstaje prawo ? w komisjach sejmowych, podczas konsultacji, przy debatach eksperckich. Zamiast merytorycznego dialogu wybiera medialne akcje, które dzielą społeczeństwo i pogłębiają konflikt. To nie jest styl odpowiadający normalnym standardom debaty publicznej. To strategia, która ma polaryzować, przyciągać uwagę i budować własne zaplecze finansowe, a nie szukać realnych, systemowych rozwiązań. Dlatego wiele osób uważa, że to, co robi, jest nieodpowiedzialne ? szczególnie gdy uderza bezpośrednio w ludzi, którzy pracują w zgodzie z prawem i etyką zawodową.
ZgłośChciałam wpłacić ale nie widzę linku do zbiórk i. Warto wspierać twórców filmowych.
ZgłośTe komentarze są porażające. Oleśnica to jednak stan umysłu, miasto oddające cześć cywilizacji śmierci.
ZgłośGodek wpuść do siebie bolca a będziesz zadowolona tylko nie wiem czy bolec
ZgłośTaki filmik juz klechy puszczaly dawno temu na naukach przwdmaluzenskich, a ona twraz chce kase wyciagac wredna baba i rozglos sobie robic, bo do koeyta sie nie dopchala
ZgłośŻebractwo to jest . najlepszym atakiem na tupet chamskijakniech ta kobieta zarejestruje się do psychiatry na głowę to nie ma już lekarstwa tylko szpital psychiatryczny co za wredna kobieta ma tupet zebrać na taki film weź się za coś pożytecznego i daj tym dzieciom z nowotworem a nie na jakieś głupoty
ZgłośNic nie dostaniesz !!! Na głupoty nie ma szans !!! Lepiej zbieraj na chore dzieci które potrzebują pomocy .
Zgłoś











