Grzegorz Braun stracił immunitet. Chodzi o akcję w oleśnickim szpitalu
Aktualności13.11.2025 o 11:53Komentarzy: 98
Europoseł i kandydat na prezydenta Grzegorz Braun w kwietniu interweniował w oleśnickim szpitalu. Chodziło o temat aborcji wykonywanych w jednostce. Na miejscu obecna była również policja. Europosłowi towarzyszył m.in. poseł Roman Fritz.
Dyrekcja placówki wskazywała, że była "blokowana" i nie mogła opuścić pomieszczenia sekretariatu na czwartym piętrze budynku. Atmosfera była bardzo nerwowa. Policjanci zgodzili się na miejscu przyjąć zawiadomienie od posłów. Dopiero potem wicedyrektor G. Jagielska opuściła sekretariat i wróciła do pacjentów.
- Komisja prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za uchyleniem immunitetu europosła Grzegorza Brauna. Jest to kolejny etap procedury dotyczącej podejrzenia popełnienia przez niego sześciu przestępstw - informuje TVP Info.
Wniosek o uchylenie immunitetu wpłynął do Parlamentu Europejskiego w czerwcu. Złożył go ówczesny prokurator generalny i minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Dotyczył między innymi zarzutów pozbawienia wolności, naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia oraz pomówienia lekarki Gizeli Jagielskiej. Do tego dochodzi o publiczne nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. 554 europosłów głosowało "za", przeciwnych było 60, a 20 wstrzymało się od głosu. To oznacza, że Braun będzie mógł odpowiadać karnie.
rd
Komentarze (98)
Znając życie ceny ciepła nie spadną tylko jeszcze wzrosną przecierz MGK będzie chciało odzyskać swoja kasę . Przecież ludźmi się nikt nie przejmuje ze jest drozyzna
ZgłośCzytam te komentarze i własnym oczom nie wierzę jak człowiek będzie chciał rybę zawieść z bazaru do domu w wiaderku to afera bo ryba nie ma wody. Zaraz wszystkie organizacje pro zwierzęce sądy i lincz ale jak jest organizacją broniąca ludzkiego życia to zlikwidować, posłowi zabrać immunitet a złodzieje PELO na wolności bo przecież pieniądze znajdujące się u niego w domu nie były jego.
ZgłośMam już dość tych obrońców życia i ich szkodliwej ideologii. Ci ludzie nie powinni chodzić swobodnie po wolności
ZgłośW końcu prokurator zabrał się za niego . To co zrobił w Olesnickim szpitalu jes nie dopuszczalne. Pozdrawiam Olek
ZgłośKiedy w końcu terror obrońców życia się zakończy i ci ludzie będą zamykani w więzieniach? Braun i Godek już dawno powinni odsiadywać długie wyroki
ZgłośTylko okrutni zwyrodnialcy płodzą, rodzą dzieci, oraz wspierają i popierają to żeby dzieci były płodzone i rodzone. Poród to najgorsze co może spotkać dziecko w całym jego życiu. To co później to tylko konsekwencja braku aborcji
ZgłośBraun za murem. Nie wolno pozwolić na to żeby dzieci się rodziły
Zgłoś











