reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 grudnia. Imieniny Marii, Wirginii, Zenona.
3℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Znicz 2025. Co powinni wiedzieć piesi i kierowcy? Komunikat oleśnickiej policji

Aktualności31.10 o 13:08Komentarzy: 18
W związku z działaniami "ZNICZ 2025", które trwają od 31 października do 3 listopada 2025 roku, Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy informuje o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu w rejonie głównych nekropolii. Głównym celem działań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego oraz pieszego w tych szczególnie zatłoczonych dniach.



W miejscach wzmożonego natężenia ruchu oraz tam, gdzie wprowadzono zmiany w organizacji, na drogach pojawią się funkcjonariusze kierujący ruchem. Pamiętajmy, polecenia wydawane przez policjanta mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi sygnałami, znakami drogowymi oraz sygnałami świetlnymi (sygnalizacją świetlną). Kierowcy i piesi są zobowiązani do ich bezwzględnego i natychmiastowego wykonania.

Policjanci będą na bieżąco reagować na sytuację na drodze, wprowadzając chwilowe zmiany w ruchu (np. blokując lub otwierając dany pas, zmieniając kierunek ruchu) w celu rozładowania zatorów. Liczy się Wasza cierpliwość i wyrozumiałość.

Co Musisz Wiedzieć jako KIEROWCA?

* Nie Jedź „Na Pamięć”: W rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany, takie jak ruch jednokierunkowy, zakazy zatrzymywania się i parkowania. Zwracaj szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie drogowe.
* Parkowanie Wyłącznie w Wyznaczonych Miejscach: Parkuj tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pozostawienie pojazdu w miejscu niedozwolonym lub utrudniającym ruch (zwłaszcza służbom ratunkowym) skutkować będzie mandatem lub odholowaniem pojazdu! Pamiętaj o stosowaniu się do wskazówek osób pomagających w organizacji parkowania.
* Ograniczenia Prędkości: Zachowaj szczególną ostrożność i dostosuj prędkość do warunków – jest tłoczno, a piesi często poruszają się poboczem. W wielu miejscach może obowiązywać ograniczenie do 30 km/h.
* Trzeźwość: Stanowczo przypominamy: NIGDY nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu! Policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości.

Co Musisz Wiedzieć jako PIESZY?

* Przejścia dla Pieszych: Korzystaj z wyznaczonych przejść dla pieszych. W rejonach cmentarzy, gdzie ruch jest kierowany przez Policję, wchodź na jezdnię dopiero po otrzymaniu wyraźnego sygnału od funkcjonariusza.
* Odblaski po Zmroku: Jeżeli poruszasz się po zmroku poza terenem zabudowanym lub na nieoświetlonym poboczu w okolicach cmentarza, obowiązkowo używaj elementów odblaskowych. Twoja widoczność to Twoje bezpieczeństwo.
* Czujność przy Grobach: Pamiętaj o radach prewencyjnych: pilnuj swoich rzeczy osobistych (torebka, telefon, portfel). Cmentarz to miejsce publiczne, gdzie działają także kieszonkowcy.

Akcja „ZNICZ” to wspólny wysiłek na rzecz bezpieczeństwa. Prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i wzajemny szacunek na drodze.

Niech te dni zadumy miną spokojnie i bezpiecznie dla wszystkich mieszkańców Powiatu Oleśnickiego.

asp. szt. Bernadeta Pytel / Oficer Prasowy KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

zw-kowalski :-)1.11 o 22:14

Do @G. Nie zgadzam się z tobą częściowo. Widziałem tam kilka żołnierek o blond włosach. Czy twoim zdaniem siedząc za biurkiem zasługują na status żołnierki i szybką emeryturę ? Ile jest takich akcji wojskowych w których rzeczywiście pracują ? 1 listopada to taki dzień gdzie akurat służby powinny ze sobą współpracować. I dobrze aby "wojsko" poznało w praktyce sposób myślenia "cywili" na drodze. Inaczej na komendy reaguje wojskowy inaczej policjant a inaczej cywil. Gdy były problemy na granicy z Białorusią to oddelegowano tam tabuny policjantów. A przecież policja nie jest strażą graniczną czy jak teraz się nazywa ta formacja .

Zgłoś
Mama na pełny etat1.11 o 16:55

apeluje aby nie zbierac grzybów bo tak naprawde to 100% nie mozna byc pewnym czy to jest jadak czy trujak a potem będziecie plakac ze wam dzieci gasną bo dzieci tez lulubia grzybki moja corka to az się czensnie jak widzi grzybki szczegolnie kotlety ale ja mowie wara mi od grzybow

Zgłoś
Obywatel1.11 o 16:14

Wojsko powinno pomagać miastu w którym stacjonuje.

Zgłoś
G1.11 o 14:38

Obywatel-włączamy myślenie,to nie boli. Jednostka regulacji ruchu,o której piszesz,zajmuje się regulacją ruch na potrzeby wojska.

Zgłoś
Obywatel1.11 o 09:10

Skoro mamy w Oleśnicy jednostkę regulacji ruchu to powinna zabezpieczac miasto w tym dniu jak i również w innych dniach. Powinni mieć patrole i reagować jak powstają utrudnienia w ruchu. Wczoraj mogli by byc na s8 i w innych miejscach.

Zgłoś
Edek1.11 o 09:08

Dlaczego wojsko nie pomaga policji?

Zgłoś
Sasza1.11 o 09:00

I nas ma Ukrainie to ałto ma pierwsze przed ludźmi co łażom jak hcom.

Zgłoś
Alicja1.11 o 08:06

Jak się cieszę, że policja ogarnia akcje znicz.. walenie mandatu za +10km/h lub brak pasów w miejskim korku.. bo akcji PETARDOWY SYLWESTER podpitej młodzieży NIE ogarnia.. tylko bezradnie jeździ radiowozami po chodniku, placu Zwycięstwa. A nielaty dalej walą petardami albo Śmigają Przed Maską Radiowozu NA HULAJNODZE 50KM/H i tak do 2 w nocy..

Zgłoś
zw=kowalski :-)31.10 o 19:58

Do @kierowca. "A co szkodzi obiecać ?". W KOleśnicy jest porzuconych kilkanaście lub kilkadziesiąt aut. te auta stoją lub stały po kilka aut i nikt nie potrafił ich skutecznie odholować. Wokół niektórych mech wrósł w asfalt. No ale oficerka prasowa musi się czymś wykazać. Dobrze, że tym razem nie napisano aby w autach nie zostawiać drogocennych rzeczy bo "okazja czyni złodzieja".

Zgłoś
Maro31.10 o 19:54

Szkoda ze dziś jak byl mega korek na wojska Polskiego i dalej to nie hylo nikogo

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2025 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube