
***
Za nami XII sesja Rady Powiatu Oleśnickiego VII kadencji, która odbyła się 2 czerwca.
W pierwszej części obrad radni wysłuchali informacji dyrektor Agnieszki Cholewińskiej o działalności Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy za 2024 rok.
Placówka zakończyła rok wynikiem finansowym 4 140 710 zł na plusie, a zobowiązania długoterminowe zostały zmniejszone z 12 808 283 zł do 10 634 083 zł.
Do ważniejszych działań sfinansowanych ze środków własnych szpitala Agnieszka Cholewińska zaliczyła: zakup aparatu USG dla oddziału ginekologicznego, myjni dezynfektora dla pracowni endoskopowej czy wymianę instalacji elektrycznej w Oleśnicy i Sycowie. Dzięki dotacjom Powiatu Oleśnickiego szpital zakupił: sterylizator parowy, stację uzdatniania wody, aparat USG do oddziału wewnętrznego czy zestaw laparoskopowy na blok operacyjny. Z kolei dotacja z Ministerstwa Zdrowia umożliwiła zakup ambulansu wraz z dodatkowym wyposażeniem dla zespołu ratownictwa medycznego.
Przed przegłosowaniem zmian uchwały budżetowej, głos zabrał członek Zarządu Wojciech Paszkowski, który zwrócił uwagę na wyższe nakłady inwestycyjne w 2025 r. oraz wskazał na skuteczność pozyskiwania środków zewnętrznych przez obecne władze Powiatu. Wojciech Paszkowski wymienił zadania obejmujące m.in. modernizację budynku administracyjno-socjalnego pod nową siedzibę pogotowia ratunkowego przy ul. Wojska Polskiego, przebudowę boiska przy I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, modernizację sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie, przebudowę dwóch boisk wielofunkcyjnych przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie czy przebudowę części pomieszczeń internatu Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy, w ramach likwidacji barier architektonicznych.
Dzięki zwiększonym nakładom na te inwestycje, kwota wydatków majątkowych przekroczyła 47 000 000 zł. - To jest naprawdę bardzo dobry rezultat – zaznaczył przewodniczący Rady Powiatu Jan Bronś.
Podczas XII sesji radni przyjęli dziewięć uchwał:
- w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Oleśnickiego na lata 2025 - 2039
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu na 2025 r.
- w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy Bazylice Mniejszej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy
- w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy kościele filialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Solnikach Małych
- w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Oleśnicy na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy Zamku Książąt Oleśnickich
- w sprawie nadania Statutu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Oleśnicy
- w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy
- w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy
- w sprawie zgłoszenia kandydata do konkursu na etatowego członka Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z miejscem pracy w Zespole Zamiejscowym w Legnicy
Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
***


rd
Komentarze (21)
Może przeznaczyli trochę grosza na remont budynku przy ulicy Ludwikowskiej tzw Orka. Warunki sanitarne godne pożałowania chyba nikogo nie obchodzi los tych ludzi a szkoda taki los każdego może spotkać. Nie wywyższajmy się. Więcej pokory.
ZgłośDrogi powiatowe to jest koszmar. Wystarczy przekroczyć granicę powiatu i od razu jedzie się lepiej.
ZgłośG-kretynie jeśli już to w celach diagnostycznych. Tam to drapaka do skrobanek trzeba nie różańca.
ZgłośOoooooo włączcie telewizję Polsat znowu głośno o Oleśnicy. Brawo władze Oleśnicy brawo władze powiatowe genialna strategia na promocję naszego miasta.
ZgłośPowinno byc wybudowane osiedle dla uchodzcow z Ukrainy i innych krajów którzy będą u nas mieszkać. Można to wybudować na byłym lotnisku.
ZgłośDo szkoda gadac: kiedy jechales drogą na Jelcz Laskowice? Jak coś to przejedź się i zobaczysz że jest w remoncie. Tylko siejesz ferment. Ale tak jak ty mają nieudolni ludzie, którzy niczego w życiu się sami nie dorobili tylko oczekują aż inni za nich zrobią.
ZgłośRadni niech się wezmą za tychludzi którzy w SP8 mledują się u znajomych , rodziny i przez nich dzieci będą chodziły na 3 zmiany do szkoły. I tak wytocze pismo z adresami tych ludzi bo to już przechodzi ludzkie pojęcie. Całą Ligota, Dąbrowa, Niciszów, Smardzów.
Zgłoś
















