reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 6 czerwca. Imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego.
22℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Zarząd powiatu podsumowuje rok rządów. Jakie inwestycje udało się zrealizować?

Aktualności13.05.2025 o 14:54Komentarzy: 17
Starostwo Powiatowe w Oleśnicy podsumowuje rok rządów zarządu powiatu.




***

Rok realnych zmian

Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Oleśnickiego



Minął rok od objęcia urzędu przez obecny Zarząd Powiatu Oleśnickiego. To był czas intensywnej pracy, odważnych decyzji i skutecznych działań, które przełożyły się na konkretne efekty widoczne w wielu obszarach życia mieszkańców.

Dziś możemy z dumą powiedzieć, że Powiat Oleśnicki jest w dobrych rękach. Zarząd w składzie: starosta Wioletta Efinowicz, wicestarosta Sławek Kapica, etatowy członek zarządu Wojciech Paszkowski, Maria Susidko i Marcin Gręda od początku postawił na skuteczne, odpowiedzialne i przejrzyste zarządzanie. Efektem tej pracy są nie tylko liczby, ale przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców.

Wiarygodność i dotrzymywanie słowa

To znak firmowy tej kadencji. Dowodem są wielomilionowe inwestycje drogowe, które poprawiają bezpieczeństwo i komfort codziennego życia. Rok 2025 to blisko 20 milionów złotych przeznaczonych na infrastrukturę drogową, a lista zakończonych i rozpoczętych zadań imponuje skalą.
Wśród kluczowych inwestycji znalazły się remonty następujących dróg.:
- Strzelce - Grabowno Wielkie (na inwestycję o wartości ponad 10,4 mln zł, powiat pozyskał dofinansowanie w wysokości 6,79 mln zł)
- ul. Rzemieślnicza i ul. Moniuszki w Oleśnicy
- Wojciechowo Wielkie – Szczodrów.
- Oleśnica - Wabienice
- Ligota Mała do granic powiatu oleśnickiego
- ul. Wądoły na odcinku od ul. Moniuszki do Energetycznej w Oleśnicy
- ciąg pieszo-rowerowy w Sokołowicach
- Strzelce - Sadków – Łuczyna
- przebudowa sygnalizacji świetlnej oraz przejścia dla pieszych w kierunku Poniatowic i Szczodrowa w Ligocie Polskiej

Każda z tych inwestycji to dowód na to, że Powiat skutecznie sięga po fundusze zewnętrzne. Tylko z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskał wiele milionów złotych, które realnie zmieniają codzienność mieszkańców.

Inwestycje społeczne i infrastrukturalne, czyli sukcesy nie kończą się na drogach

Jeżeli chodzi o skuteczność w pozyskiwaniu środków na infrastrukturę sportową, to także jest się czym pochwalić. Efekt to 200 000 zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego na przebudowę sali gimnastycznej II LO w Oleśnicy oraz 1 526 300 zł wsparcia z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację sali gimnastycznej w LO i przebudowę dwóch boisk wielofunkcyjnych przy ZSP w Sycowie.

Powiat Oleśnicki wzbogacił się o nieruchomość przy ul. Wojska Polskiego 52c, przekazaną przez Wojewodę Dolnośląskiego na potrzeby Pogotowia Ratunkowego. To mienie o wartości kilku milionów złotych – aktualnie trwa remont obiektu.

Zakończono też ważne inwestycje w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Nowe poszycie dachu pałacu (1,42 mln zł) oraz wymiana wykładzin (ponad 157 tys. zł) to tylko część działań poprawiających jakość usług świadczonych przez powiatowe placówki.

Dodatkowo Powiat uzyskał znaczące wsparcie w wysokości 743 000 zł na rozwój transportu i walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Dotacja ta pokrywa ponad połowę całkowitych kosztów działań.

Nie można również zapominać o milionach przekazywanych szpitalowi na zakup sprzętu medycznego, a także o skutecznych zabiegach dotyczących powstania biura paszportowego w Oleśnicy. Współpraca przynosi efekty.

Ten rok to również przykład skutecznej współpracy – z wójtami, burmistrzami oraz gminami wchodzącymi w skład powiatu oleśnickiego. Wspólne działania przynoszą wymierne rezultaty, o czym świadczy choćby zakończona niedawno przebudowa 4,5-kilometrowego odcinka ze Strzelec przez Sadków do Łuczyny. Powiat Oleśnicki wsparł to zadanie kwotą 1 mln zł.

Podziękowania

Zarząd Powiatu pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tych sukcesów. Dziękuje radnym za zaangażowanie i konstruktywną współpracę, pracownikom Starostwa za codzienną pracę, dyrektorom i kadrze wszystkich jednostek organizacyjnych za profesjonalizm i oddanie. Przede wszystkim jednak dziękuje mieszkańcom powiatu – za zaufanie podczas wyborów. Bo to dzięki mieszkańcom, Zarząd Powiatu Oleśnickiego VII kadencji może realizować ambitne cele i zmieniać naszą Małą Ojczyznę na lepsze.

Zarząd nie zwalnia tempa – stawia przed sobą kolejne wyzwania, które podejmuje z determinacją i wiarą w sens wspólnej pracy.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (17)

zw-kowalski14.05.2025 o 18:50

Hahaha. Za waszych zarządów poprosiłem starostę o informację publiczną. Sekretarz starostwa odpisał mi, że starostwo takich danych nie posiada. Zastosowałem zasadę ograniczonego zaufania. Co pomyślałem o kompetencjach sekretarz nie napiszę. Olałem to. I na ręce innego pracownika starostwa złożyłem ponowny wniosek i informację. I taką informację otrzymałem. Więc za co płacicie sekretarz skoro tego nie wiedziała.

Zgłoś
@ kolega z pracy 14.05.2025 o 15:44

Nie podlizuj się

Zgłoś
zbulwersowany14.05.2025 o 09:50

Proszę się tak nie rozpędzać z tymi pochwałami. 1) ul. Moniuszki w Oleśnicy zrobiona tylko częściowo do kładki nad torami, dalej jest dramatycznie zła przy garażach, przy ZNTK. Sam dyrektor ZDP na tym portalu przyznał,że jest droga w złym stanie i zapadnięta kanalizacja...Mijanie się z prawdą. 2)- ul. Wądoły na odcinku od ul. Moniuszki do Energetycznej w Oleśnicy jak już to od wiaduktu do ulicy Energetycznej. Przy zakładzie przetwórczym foli vis a vis ogródków działkowych dziura na dziurze chodnik zapadnięty... 3) przebudowa sygnalizacji świetlnej oraz przejścia dla pieszych w kierunku Poniatowic i Szczodrowa w Ligocie Polskiej... jak już to naprawiliście to co zaniedbaliście przez lata. Otrzymaliście w zarząd dawna drogę krajową nr 8 w bdb stanie po oddaniu trasy S8. Gdyby nie śmiertelny wypadek na tym skrzyżowniu dalej sygnalizacja by nie działała.Tak jak nie działa w Stradomii,Cieślach,Koloni Poniatowice. Tak jak nie działa doświetlenie wysepek na tej trasie zmodernizowanej w 2008 roku w ramach rządowego programu " bezpieczna 8" Mało Wam ?

Zgłoś
Piotr 14.05.2025 o 09:20

Ten pan z prawej nie może już marynarki dopiąć, trochę nadwaga przeszkadza w do pięciu garnituru

Zgłoś
Pochwalmy ich trochę 14.05.2025 o 07:47

Nic nie przyćmi jednak największego sukcesu tej kadencji jakim jest rozsławienie Oleśnicy w związku z działalnością Szpitala podległego tym ludziom. Kogo dzisiaj obchodzą drogi czy chodniki najważniejszy jest kierunek ideologiczny? Nawet Bruksela bije brawo.

Zgłoś
kolega z pracy13.05.2025 o 22:02

Pani Starosto, moje gratulacje. Ruszyły się tematy , które dawno leżały. Nie znam osoby, która w tak krótkim czasie tyle dobrego zrobiła dal powiatu. Mówiłem, że wrogowie są zawsze szczerzy, nieszczerzy są przyjaciele, ale jak mawia Miller. po finale będziemy oceniać. Utyskiwaniem wyborców nie trzeba się martwić ale trzeba mieć to na uwadze. Oby tak dalej i nie dawaj sobie Kobieto w kaszę dmuchać

Zgłoś
ale jaja13.05.2025 o 22:01

Przecież nikt nie chwali tych pozorantów oni chwalą sami siebie.

Zgłoś
zbulwersowany13.05.2025 o 21:45

Proszę się tak nie rozpędzać z tymi pochwałami. 1) ul. Moniuszki w Oleśnicy zrobiona tylko częściowo do kładki nad torami, dalej jest dramatycznie zła przy garażach, przy ZNTK. Sam dyrektor ZDP na tym portalu przyznał,że jest droga w złym stanie i zapadnięta kanalizacja...Mijanie się z prawdą. 2)- ul. Wądoły na odcinku od ul. Moniuszki do Energetycznej w Oleśnicy jak już to od wiaduktu do ulicy Energetycznej. Przy zakładzie przetwórczym foli vis a vis ogródków działkowych dziura na dziurze chodnik zapadnięty... 3) przebudowa sygnalizacji świetlnej oraz przejścia dla pieszych w kierunku Poniatowic i Szczodrowa w Ligocie Polskiej... jak już to naprawiliście to co zaniedbaliście przez lata. Otrzymaliście w zarząd dawna drogę krajową nr 8 w bdb stanie po oddaniu trasy S8. Gdyby nie śmiertelny wypadek na tym skrzyżowniu dalej sygnalizacja by nie działała.Tak jak nie działa w Stradomii,Cieślach,Koloni Poniatowice. Tak jak nie działa doświetlenie wysepek na tej trasie zmodernizowanej w 2008 roku w ramach rządowego programu " bezpieczna 8" Mało Wam ?

Zgłoś
MojaOlesnica.pl13.05.2025 o 20:56

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Syców 13.05.2025 o 19:50

A zastępca taki pobożny, cichy człowiek a toleruje takie wybryki w szpitalu. W Sycowie też zawsze cicho siedział i przesiedział tutaj też.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube