Treść: Cytuję " W programie "Graffiti" na antenie Polsat News Michał Wawer został zapytany o udział niemieckich polityków AfD i przedstawicieli biznesu w Forum Ekonomicznym w Petersburgu. Członkowie niemieckiej partii spotykali się tam z rosyjskimi politykami i przedsiębiorcami. ? Widziałem zdjęcia nie tylko polityków AfD, ale w ogóle przedstawicieli niemieckiego biznesu. To jest to, przed czym zawsze ostrzegaliśmy, że ta prorosyjska postawa Niemiec jest czymś, co bardzo szybko wróci ? powiedział poseł Konfederacji.
Zdaniem Wawra Berlin już dziś przygotowuje się do odbudowy relacji gospodarczych z Moskwą po zakończeniu konfliktu. ? Tak jak na początku wojny w Ukrainie widzieliśmy, że Niemcy do ostatniej chwili czekali, żeby się wyraźnie po stronie Kijowa postawić, tak samo są pierwszymi, którzy pod skrzydła rosyjskie wracają ? stwierdził. ? Niemiecki biznes jest bardzo silnie związany z biznesem i elitami rosyjskimi od bardzo dawna i jestem przekonany, że oni już w tej chwili mają plan na to, co się wydarzy dzień po zawarciu jakiegokolwiek rozejmu ? ocenił. " Putin już dawno powiedział, że Polska nie musi kupować węgla, ropy i gazu w Rosji. Będzie kupowała rosyjskie produkty za pośrednictwem innych (Niemców).