Treść: W większości Europy nawet i w Rosji lekarz ratujący życie kobiety wykonuje po prostu swoją pracę. Tylko u nas pod szpitalami stoją ludzie wyzywający medyków od morderców za legalne zabiegi. To nie wygląda jak obrona życia, tylko jak próba cofania kraju do czasów, w których ideologia była ważniejsza niż zdrowie i bezpieczeństwo kobiet.