Treść: Jest co świętować... Jaruzelski i Kiszczak stojący na czele aparatu represji nie ponieśli odpowiedzialności za zbrodnie systemu. Przy okrągłym stole warunki dla "nowej" polski negocjują ludzie z teczkami tacy jak Wałęsa czy Geremek. Pieniądze z kradzieży z FOZZ idą m.in. na założenie stacji TVN. Morderstwo Leppera bo za dużo gadał o handlu bronią i Talibach. Więzienia CIA, niewyjaśnione do dziś zabójstwo Papały.
I można by jeszcze wymieniać i wymieniać. Wciąż jesteśmy pod zaborami i wpływy mają tu różne agentury. Niepodległość pozorowana