Treść: W godzinach próby w 1939 roku, nasi "najwięksi gwaranci"? - nikczemna Francja i Anglia?..zawiedli Polaków na całej linii, oddali nas w łapska niemieckim siepaczom, oraz sowietom z ZSRR, polscy żołnierze walczyli osamotnieni z honorem z przeważającymi wrogimi siłami. Anglicy i Amerykanie, sprzedali nas Stalinowi - ( sowieckiemu ZSRR ), w Teheranie, Jałcie oraz Poczdamie, na 45 lat, totalnej niewoli w wyimaginowanym ustroju komunistycznym..??