reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
13℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Kość przebiła jelito! Pilny zabieg ratujący życie w oleśnickim szpitalu

Aktualnościdzisiaj o 16:06Komentarzy: 11
Na oddziale chirurgicznym oleśnickiego szpitala przeprowadzono udany zabieg usunięcia ciała obcego, które spowodowało poważne zagrożenie życia pacjenta.



***

W Oddziale Chirurgicznym PZS w Oleśnicy przeprowadziliśmy zabieg usunięcia spożytego ciała obcego, powodującego perforację jelita grubego - kości o wymiarach 5x1,5 cm. Mimo bezpośredniego zagrożenia życia związanego z kałowym zapaleniem otrzewnej, pacjent przebył udany zabieg operacyjny i w stanie ogólnym dobrym opuścił nasz szpital.

Ku przestrodze - na co wszyscy musimy zwracać uwagę? Przypadkowe połknięcie ostrego fragmentu kości (np. z drobiu, ryb czy dziczyzny) może przydarzyć się każdemu. Bądźmy ostrożni podczas jedzenia i przygotowywania posiłków.

Wczesne rozpoznanie objawów perforacji i zapalenia otrzewnej diametralnie zwiększa szanse na pomyślny finał leczenia operacyjnego i pozwala uniknąć nieodwracalnych zmian w organizmie.

W przypadku perforacji przewodu pokarmowego czas to życie! Nie czekaj, aż "samo przejdzie".

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

pfffdzisiaj o 21:50

A Mnie z peknietym wyrostkiem w srodku nocy odeslali do domu i kazali jechac do milicza

Zgłoś
?dzisiaj o 21:36

Jaki knur jest w stanie połknąć coś takiego? Niech uważa pijąc kawkę bo łyżeczkę może wciągnąć...

Zgłoś
dzikdzisiaj o 19:20

Jak można taką kość przełknąć ? przecież to nie ość, to przecież kawałek gnata tu widać... Ale z całym szacunkiem, gratulacje dla chirurgów ,i to że poszkodowany ...fakt miał więcej szczęścia niż tej kości w żołądku...:)

Zgłoś
Umodzisiaj o 19:12

Do Wojtek medalista jak tam nie leżałeś to nie wypowiadaj się wspaniali lekarze i personel również byłam na tym oddziale i miałam pilną operację polecam Chirurgię w Oleśnicy

Zgłoś
Gogdzisiaj o 19:07

Oleśniccy chirurdzy to super ekipa miałam tam operację ratującą życie 4 miesiące temu czuję się dobrze jestem bardzo zadowolona z opieki na tym oddziale polecam i pozdrawiam cały oddział

Zgłoś
Wojtek medalistadzisiaj o 18:55

To pierwszy przypadek że pacjent wyszedł o własnych siłach z tego szpitala

Zgłoś
Tffuu. dzisiaj o 18:17

Szkoda że golcowi nie przebiło.. mózgu

Zgłoś
Vdzisiaj o 17:46

Syreny w Bierutowie, znowu jakis zwiazek partnerski

Zgłoś
Motykadzisiaj o 17:17

A wiek pacjenta bez innych danych ?

Zgłoś
OXdzisiaj o 17:01

Widziałem jak PiS przebił jelito

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Ustawienia prywatności i plików cookie
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube