reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
18℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Poszukiwani listem gończym złodzieje zatrzymani na Pomorzu

Aktualnościdzisiaj o 10:59Komentarzy: 2
Oleśniccy "kryminalni" zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali dwie osoby, które były poszukiwane listem gończym. 48-letni mężczyzna i 57-letnia kobieta ukrywali się na terenie województwa pomorskiego. Oboje trafili już do zakładów karnych, gdzie odbędą zasądzoną karę.



Realizacje, które przeprowadzają funkcjonariusze oleśnickiej Policji nie zawsze kończą się na terenie powiatu, w którym pełniona jest służba. Osoby poszukiwane, chcąc uniknąć odpowiedzialności często zmieniają miejsca zamieszkania i wyjeżdżają do innych województw, by utrudnić ich odnalezienie. Czynności operacyjne realizowane przez policjantów podlegają dokładnemu sprawdzeniu ustalonych informacji.

Tak było również w przypadku zatrzymanych osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Oleśniccy "kryminalni" ustalili, ze dwie osoby mogą przebywać na Pomorzu. Policjanci pojechali na drugi koniec Polski, gdzie przeprowadzili skuteczne działania zakończone zatrzymaniem 48-letniego mężczyzny i 57-letniej kobiety.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym w związku z popełnionym przestępstwem dotyczącym kradzieży z włamaniem. 48- latek miał odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności.

57-letnia kobieta, poszukiwana była w związku z odbyciem zasadzonej kary roku bezwzględnego więzienia w związku z przestępstwem kradzieży cudzej rzeczy.

Po wykonaniu niezbędnych czynności funkcjonariusze doprowadzili do zakładów karnych, osoby poszukiwane listami gończymi, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zmiana miejsca pobytu czy zamieszkania nie oznacza uniknięcia odpowiedzialności. Nawet jeśli jest to drugi koniec kraju lub jest to teren innego kraju. Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób systematycznie weryfikują posiadane informacje i skutecznie docierają do osób, wobec których sąd wydał decyzję o pozbawieniu wolności.

asp. Karolina Walczak / Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

,dzisiaj o 12:38

No stare babsko ,za kradzieże sie wzieła wstyd,niech zapłaci teraz.

Zgłoś
2 0 0dzisiaj o 12:02

Bohatery! A tych "swoich" przestępców nie ruszają. O zbrodnie trza by było oskarżać i nici z ich wiedzy. A wiedzę mają ,że chocho!?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube