Wojciech Paszkowski nowym starostą oleśnickim. Radni PiS wyszli z sali
Aktualnościdzisiaj o 18:04Komentarzy: 72
Jak już informowaliśmy, dotychczasowa starosta Wioletta Efinowicz złożyła rezygnację z zajmowanej funkcji. Rezygnacja została dzisiaj przyjęta przez radę powiatu, która wciąż obraduje przy ul. Słowackiego w Oleśnicy.
Radni wybrali już nowego starostę. Został nim Wojciech Paszkowski, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej w powiecie oleśnickim, dotychczas sprawujący funkcję członka zarządu powiatu.
Radni Prawa i Sprawiedliwości wyszli z sali na czas głosowania. Za kandydaturą Paszkowskiego było czternaście osób. Jedna wstrzymała się głosu, a jeden głos był nieważny. Więcej informacji wkrótce.
AKTUALIZACJA, godz. 18:55
Do zarządu powiatu weszli też wicestarosta Sławomir Kapica, Marcin Gręda, Maria Susidko oraz Wioletta Efinowicz jako etatowy członek zarządu.
AKTUALIZACJA, godz. 19:02
Nowy starosta wydał oświadczenie.
***
DZIŚ ZOSTAŁEM WYBRANY STAROSTĄ POWIATU OLEŚNICKIEGO! DZIĘKUJĘ RADNYM I MIESZKAŃCOM ZA Zaufanie.
W trakcie dzisiejszych obrad Rady Powiatu Oleśnickiego zostałem wybrany Starostą Powiatu Oleśnickiego.
Bardzo dziękuję radnym koalicji rządzącej - Koalicji Obywatelskiej i Ruchu Samorządowego Powiatu Oleśnickiego- za otrzymany mandat zaufania i już teraz deklaruję dalszą pracę na rzecz naszego powiatu i poszczególnych gmin.
Mam świadomość wyzwań stojących przed samorządem w dzisiejszych czasach, dlatego bardzo ważne jest współdziałanie dla dobra naszej wspólnoty z całym zarządem powiatu, radnymi oraz włodarzami i przedstawicielami gmin w powiecie.
Zdaję sobie sprawę, że to wielki zaszczyt, ale przede wszystkim - ogromna odpowiedzialność. Podchodzę do niej z dużą pokorą i energią do działania.
Do zobaczenia w terenie - będę zawsze tam, gdzie bije serce naszego powiatu!
Wojciech Paszkowski
***
rd
Komentarze (72)
Jedne świnie i złodzieje odchodzą, inne przychodzą. Nic się nie zmienia.
ZgłośI tak pomału kończy się PiS ludzie mają dość waszych kłamstw złodziejstwa i sianiem nienawiści oby tak dalej brawo
ZgłośPrzydało by się żeby wybory samorządowe w końcu wygrała inna partia skończyły by się układy dyrektorzy żłobków namaszczonych, etaty w urzędzie miasta czy starostwa może kiedyś te czasy nastaną
Zgłoś
















