Nowy wóz strażacki w Dobroszycach. Historyczny moment dla OSP [ZDJĘCIA]
Aktualnościdzisiaj o 10:32Komentarze FacebookaZobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

***
Ochotnicza Straż Pożarna w Dobroszycach ma powody do radości. Flota jednostki powiększyła się w ostatnim czasie o nowoczesny specjalistyczny samochód strażacki marki Scania P94 z drabiną Magirus CS. W piątek, 19 czerwca poświęcono pojazd, a symbolicznego przekazania kluczyków dokonał Artur Ciosek Wójt Gminy Dobroszyce.
Miniony piątek 19 czerwca z pewnością zapisze się w historii jednostki z Dobroszyc jako jedna z najważniejszych dat. Tego dnia bowiem poświęcono i oficjalnie przekazano nowy samochód strażacki z drabiną. Wóz marki Scania, model P94 z drabiną Magirus CS, która po niespełna 2 minutach od rozpoczęcia rozkładania osiąga ponad 30 metrów wysokości, posiada również działko wodno-pianowe kompatybilne z koszem znajdującym się na autodrabinie, a także odcinek wodny dla autodrabiny sięgający 30m. To jeden z trzech wozów tego typu w powiecie oleśnickim.
Zakup wozu to koszt blisko 400 tys. zł.
Urząd Gminy Dobroszyce
***
Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia
rd

















