reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
23℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Mieszkania i usługi zamiast hotelu Perła? Trwają procedury

Aktualności8.05 o 20:37Komentarzy: 37
Urząd Miasta Oleśnicy zakończył postępowanie dotyczące warunków zabudowy dla przebudowy dawnego hotelu Perła przy ul. J. Sinapiusa, który ma zostać przekształcony w budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową i garażem podziemnym.


źródło: Google Street View

Urząd Miasta Oleśnicy poinformował o zakończeniu postępowania dotyczącego wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji obejmującej hotel Perła przy ul. J. Sinapiusa 12 w Oleśnicy.

Zgodnie z obwieszczeniem, planowana inwestycja zakłada rozbudowę, nadbudowę i przebudowę istniejącego budynku hotelowego oraz zmianę jego sposobu użytkowania. Obiekt ma zostać przekształcony w budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową zlokalizowaną na parterze. W projekcie przewidziano również budowę garażu podziemnego. Inwestycja dotyczy działki nr 48/1 AM-51 w obrębie Oleśnicy.

Obwieszczenie zostało opublikowane 30 kwietnia 2026 r. na tablicy ogłoszeń oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Oleśnicy. Zgodnie z przepisami, uznaje się je za skutecznie doręczone po upływie 14 dni od tej daty.

Planowana zmiana oznacza istotną transformację jednego z bardziej rozpoznawalnych obiektów hotelowych w tej części miasta - z funkcji noclegowej na zabudowę mieszkaniową z usługami. Decyzja o warunkach zabudowy jest podstawą do uzyskania pozwolenia na budowę.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (37)

Mietek8.05 o 22:43

Ten hotel to już swoje dobre czasy ma dawno za sobą.Dziwię się,że jeszcze prosperuje..rok temu po rodzinnej imprezie miałem ,,przyjemność"nocowania tam...brud,brak działającego telewizora,ciepłej wody,połamane lozka,a o smrodzie stęchlizny już nie wspomne...jedynie co,to honor ratuje restauracja-super jedzenie i przecudowna Pani menager...

Zgłoś
janciszek8.05 o 22:28

piątek wieczór, godz. 22:27, na 11 Listopada the bille ścigają się głosnymi samochodami. Policja śpi, kamery paczają.... a mundurowi potem płaczą, że brak szacunku do policji...

Zgłoś
zło.to.PO8.05 o 22:05

uKŁADY

Zgłoś
Elżbieta 8.05 o 21:51

Szkoda...gdzie teraz jeszcze pozostal jakiś hotel w Oleśnicy?

Zgłoś
Bożena 8.05 o 21:45

A kiedy tam będzie pamiątkowa tablica że w tym hotelu wielu włodarzy i lokalnych polityków przyjmowało do pracy młode asystentki i sexkretarki

Zgłoś
O8.05 o 21:08

Co następne?

Zgłoś
DolDwr 8.05 o 20:56

Hotel już poszedł z torbami....?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube