reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 25 marca. Imieniny Marioli, Dyzmy, Wieńczysława.
9℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Kierowca z dożywotnim zakazem wpadł z narkotykami

Aktualnościdzisiaj o 13:54Komentarzy: 4
Policja informuje o zatrzymaniu kierowcy, który miał wydany dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.



***

Kontrola terenu miasta w porze nocnej ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. To właśnie podczas jednej z takich służb funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 41-letniego kierującego, który w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy prawa. Policjanci ujawnili szereg nieprawidłowości zaczynając od kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, po posiadanie przez kierującego narkotyków. Podróż kierowcy szybko przerodzi się w poważną sprawę karną.

Podczas nocnego patrolowania terenu miasta Oleśnica funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Interwencja, która początkowo miała charakter standardowej kontroli szybko przerodziła się w poważne naruszenia prawa.

Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna nie zaprzeczał i przyznał się do ich posiadania.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że kierujący mógł znajdować się pod wpływem substancji zabronionych policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna został przewieziony na teren oleśnickiej jednostki, gdzie wykonano dalsze czynności procesowe.

Wyniki badań laboratoryjnych pozwolą jednoznacznie ocenić czy w chwili kierowania pojazdem znajdował się on pod wpływem narkotyków. Jeżeli potwierdzą się podejrzenia odpowiedzialność mężczyzny może zostać rozszerzona o kolejne przestępstwo.

Zatrzymany 41-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo dożywotniego zakazu oraz za posiadanie środków odurzających, a kodeks karny wskazuje na karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu jest poważnym przestępstwem podobnie jak kierowanie pod wpływem środków odurzających. Dalsze wzmożone kontrole na terenie powiatu oleśnickiego szczególnie w godzinach nocnych spowodują eliminowanie z dróg tak poważnego zagrożenia jakim są kierowcy łamiący przepisy prawa.

mł. asp. Karolina Walczak
KPP w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

xdzisiaj o 19:16

Pozdrawiam listonosza z Serbinowa, któremu nie chce się dostarczać listów poleconych i wkłada tylko awiza.

Zgłoś
Kierowca dzisiaj o 18:27

Młody takich jak ty to codziennie powinni kontrolować !!!! Rodzice nie pilnowali to państwo powinno wychować .

Zgłoś
DOLdzisiaj o 17:41

Chłopcy się nudzili i im się fuksło.

Zgłoś
Młody dzisiaj o 16:21

"Interwencja, która początkowo miała charakter standardowej kontroli", a czym jest ta standardowa kontrola? Bo policja nie może tak sobie zatrzymywać pojazdów i przeprowadzać sobie "kontroli". Złamał jakieś przepisy ruchu drogowego? Czy po prostu starym milicyjnym zwyczajem zatrzymują każdego?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube