reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 19 marca. Imieniny Józefa, Bogdana, Laili.
14℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Śmiertelnie potrącił rodzinę, odpowiada za zabójstwo. Był pod wpływem MDMA

Aktualnościdzisiaj o 11:38Komentarze Facebooka
Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który w Międzyzdrojach doprowadził do śmierci rodziny z Oleśnicy. Wypadek przeżyła tylko jedna osoba.


fot. OSP Kołczewo

* * *

Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Patrykowi F., oskarżając go o popełnienie zabójstwa trzech osób, to jest o czyn z art. 148 § 3 kk i inne (sygn. 3040-1.Ds.81.2023).

Patryk F. został oskarżony o to, że w dniu 23 grudnia 2023 r. około godziny 18:00 w Międzyzdrojach na ulicy Dąbrówki, działając z zamiarem ewentualnym, przewidując możliwość zabicia czterech osób i godząc się na to, zabił dwoje dorosłych osób i ich małoletniego syna oraz usiłował zabić ich małoletnią córkę.

Tego wieczoru Patryk F. poruszał się swoim samochodem po ulicach w Międzyzdrojach z prędkością około 130 km/h. Gdy wjechał w ulicę Dąbrówki, to widział idących chodnikiem małżonków W. wraz z dwojgiem dzieci. Następnie oskarżony zamknął oczy i zaczął intensywnie hamować. Mimo przejechania osi jezdni Patryk F. nie podjął żadnych manewrów obronnych w postaci korekty toru jazdy i wjechał w pieszych.

W chwili zdarzenia Patryk F. był pod wpływem substancji psychotropowej w postaci MDMA.

Małżonkowie W. i ich syn w wyniku uderzenia doznali rozległego urazu wielonarządowego, co skutkowało ich natychmiastową śmiercią. Małoletnia dziewczynka w wyniku uderzenia doznała lekkich obrażeń ciała poniżej dni 7.


Patryk F. został również oskarżony o kierowanie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego (art. 178 § 1 kk), występek chuligański w postaci zniszczenia mienia w postaci szyby i karoserii samochodu (art. 288 § 1 kk i 57a § 1 kk) oraz posiadanie substancji psychotropowych i środków odurzających oraz tzw. „dopalaczy” (art. 62 § 1 i 62b ustawy z dnia 29 lipca 2025r. o przeciwdziałaniu narkomanii).

Patryk F. (lat 38) przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do prowadzenia samochodu, którym najechał na ludzi. Mężczyzna nie był dotychczas karany sądownie.

Za czyny zarzucone Patrykowi F. grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube