Dobiega końca przebudowa drogi Strzelce - Grabowno Wielkie
Aktualności22.09.2025 o 09:19Komentarzy: 20
- Prace na trasie Kolonia Strzelce - Grabowno Wielkie dobiegają końca! Już teraz każdy użytkownik tej drogi może docenić ogromny efekt realizowanej inwestycji - komfort i bezpieczeństwo podróży wzrosły nieporównywalnie - informuje sołectwo Grabowno Wielkie.
- Gratulacje i wielkie podziękowania dla samorządów oraz wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt. Dziękujemy również mieszkańcom Grabowna Wielkiego i okolicznych miejscowości, którzy w lutym 2024 r. aktywnie wsparli inicjatywę, podpisując petycję - czytamy.
Przypomnijmy, na remont odcinka o długości ponad 7 kilometrów powiat oleśnicki pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 3 587 436 zł. Koszt robót budowlanych oszacowano na 5 519 174 zł. Wkład gminy Dobroszyce wyniesie 5,25% całkowitych kosztów zadania, zaś gminy Twardogóra - 12,25%. Tyle samo kosztów poniesie powiat. Wykonawcą jest firma Colas Polska, która ma czas na zakończenie robót budowlanych najpóźniej do 11 grudnia.
rd
Komentarze (20)
Droga, jest super wyremontowana i odnowiona na nowo. Aż miło popatrzeć i można iść na bosaka. Szkopuł w tym że za wysokie są krawężniki i często może dojść do wypadku lub kolizji drogowej. Nawet ja z prostej drogi, rowerem nie mogę wjechać na nową drogę bo jest za wysoko. Jak Ci co robili to myśleli o tym.
ZgłośTo ja stróż drogi mówcie na mnie Epsiu ogarniam wszystko i wszystkich każde zagrożenie zlikwiduje na tej drodze
ZgłośAż miło popatrzeć. Jeszcze gdyby to robiła firma z polskim kapitałem to byłoby cacy.
ZgłośTeraz trzeba pisać petycję o remont drogi Bukowice - Grabowno Małe bo takiej drogi dziurawej w całym powiecie nie ma
ZgłośBrawo oleśnicki powiat. brawo samorządy gminne - dobroszycki i twardogórski, przez lata droga jakby zapomniana?...A teraz jest droga z elegancką nawierzchnią, ale nie dla "rajdowców" i " piratów drogowych", wtedy stanie się bardzo niebezpieczna - liczne zakręty, bliskość przemieszczającej się dzikiej zwierzyny, oraz drzewa przydrożne?...Jeżeli dojdzie jeszcze zbudowane, bezpieczne pobocze i ścieżka rowerowa - to będzie super!!..
Zgłoś












