
W Bierutowie trwa modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i wieży ciśnień. Inwestycja, której zakończenie zaplanowano na trzeci kwartał 2025 roku, ma na celu rozwiązanie wieloletnich problemów z ciśnieniem wody i jej okresowymi brakami, szczególnie dotkliwymi w upalne dni.
Jak informuje Urząd Miejski w Bierutowie, to ostatni rok, w którym mieszkańcy muszą mierzyć się z tego rodzaju niedogodnościami. Trwające prace obejmują rozbudowę infrastruktury wodociągowej – na terenie SUW powstają nowe filtry, komory zasuw oraz dwa zbiorniki retencyjne. W ramach inwestycji kompleksowo wymieniany jest również cały osprzęt technologiczny.
- Dzięki temu znacząco wzrośnie wydajność stacji oraz poprawi się jakość wody pitnej w naszych kranach - podaje urząd w komunikacie. Przedstawiciele samorządu dziękują mieszkańcom za dotychczasową cierpliwość i zapewniają, że "będzie lepiej na stałe - i to już wkrótce".
Modernizacja wodociągów to jedna z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych obecnie w gminie Bierutów.
rd, źródło: UM w Bierutowie
Komentarze (11)
Przypomina mi to 3 fazę, kiedy wieczorami zbyt wielu ludzi oglądało telewizję, sieć podała. Teraz mamy to samo, tylko z wodą. Sam nie wiem, co gorsze?
ZgłośWoda leci, jak krew z nosa, bo zero ciśnienia. Mam nadzieję, że odmawiają nie tylko wodociągi, ale też rury doprowadzając wodę do domów.
ZgłośHerbatka z kranu leci! a ludziska narzekają!!!.Jeszcze kamień z tej cudownej wody można pozyskać, same korzyści!!!. Płacimy jak za źródlaną,a mamy syf!!!
ZgłośPo wielu latach problemów z wodą w końcu modernizacja stacji wody, a stare rury dalej będą dostarczać syf do kranów. Często nie wiadomo co z taką wodą robić, a ceny co raz wyższe.
ZgłośA nie lepie podnieść ceny żeby ludzie oszczędzali wodę i problem ciśnienia zniknie
ZgłośPożyjemy , zobaczymy. Osobiście mam już dość loterii : będzie czy nie będzie wody . Najgorzej z dziećmi - mam je trzymać do północy na nogach żeby się przed spaniem wykąpały ???? Dramat ....
ZgłośA problem zalewana ulic i domów po byle jakim deszczu też się skończy? Czy będziemy korzystać z wyremontowane wieży i uciekać przed z zalaniem?
ZgłośMówisz trynki najdroższe to kto to trynkuje że takie ceny dają łooo matuniu jak żyć
ZgłośPóki co to za tej inwestycji to najdroższe są tynki... Jak za złoto
Zgłoś













