reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 16 kwietnia. Imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Obcokrajowcy zaatakowani i obrażani w centrum Oleśnicy. Mówili po hiszpańsku

Aktualności30.06.2025 o 07:49Komentarzy: 172
Grupa obcokrajowców została słownie zaatakowana w centrum Oleśnicy. Nagranie z tego incydentu krąży w sieci.


źródło: TikTok

Na chińskiej platformie społecznościowej TikTok krąży nagranie wideo wykonane w centrum Oleśnicy. Przedstawia one grupę obcokrajowców, którzy idą ulicą Sejmową z walizkami. Mężczyzna, który nie pokazuje swojej twarzy zaczyna ich obrażać i kierować w ich stronę inwektywy.

- Nachodźcy w Oleśnicy - słyszymy. - Paszport masz? Wizę polską masz? - pyta po polsku autor filmiku, który zatytułowany jest "Oleśnica 25.06.2025 Inżynierowie dotarli. Zaczęło się!". - Najbardziej agresywni inżynierowie z nożami w zębach. Z Niemiec pewnie ich przywieźli - komentuje mężczyzna.

Co ciekawe, grupa osób uwiecznionych na nagraniu używa języka... hiszpańskiego. Można domniemywać, że są to legalni pracownicy zarobkowi z krajów Ameryki Łacińskiej bądź turyści.

- To się w głowie nie mieści, żeby ludzie byli tak atakowani i to w biały dzień, w centrum miasta. Himalaje nienawiści - pisze w wiadomości do portalu MojaOlesnica.pl mieszkanka Oleśnicy.

Głos został zarejestrowany w filmie należy do mężczyzny, który miał zasiąść w jednej z obwodowych komisji wyborczych podczas ostatnich wyborów.

W przeszłości był skazany prawomocnym wyrokiem za usiłowanie zabójstwa z użyciem noża – spędził sześć lat w zakładzie karnym, a sąd uznał wówczas, że miał ograniczoną poczytalność. Niedawno miał też brać udział w incydencie, podczas którego miał uderzyć kobietę w twarz. Jego kandydaturę do komisji zgłosił komitet wyborczy Grzegorza Brauna, jednak po ujawnieniu przeszłości oraz policyjnych dokumentów został odwołany decyzją Krajowego Biura Wyborczego.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (172)

Zgniłe chore miasto 30.06.2025 o 08:32

Cały obraz Oleśnicy tutaj większy szacunek mają zwierzęta niż nienarodzone dzieci czy ludzie mówiący w innym języku.

Zgłoś
Mon30.06.2025 o 08:31

Zawsze dziwiłem się jak Polacy mogli być w czasie drugiej wojny donosicielami i szmalcownikami.

Zgłoś
Olesniczanin 30.06.2025 o 08:31

Dramat! Ci ludzie pracują w Oleśnicy ciężko i płacą podatki. Ludzie opamietajcie się. Co politycy z Was zrobili!

Zgłoś
Eee30.06.2025 o 08:28

To już wszyscy wiemy o kogo chodzi, dzięki

Zgłoś
U30.06.2025 o 08:16

Pisiory wyprowadźcie się na Białoruś i pozwólcie ludziom żyć normalnie

Zgłoś
Op30.06.2025 o 08:15

To napewno był "prawdziwy Polak - katolik" ludzie jaka żenada.

Zgłoś
Wstyd30.06.2025 o 08:14

Pisiory cofnęły nas do średniowiecza.

Zgłoś
Eleonora30.06.2025 o 08:14

no cóż , w Oleśnicy zawsze było bydło ale teraz jest głośne na ulicach

Zgłoś
Wraun30.06.2025 o 07:59

Szukali zasadniczej szkoły inżynierskiej i Centrum Imigrantów

Zgłoś
Dawidek 30.06.2025 o 07:58

Jeszcze trochę i zobaczysz panie przewodniczący olesnickiej platformy obywatelskiej panie Paszkowski będziesz Pan pisał że ci biedni ludzie zgwałcili albo popełnili przestępstwo w Oleśnicy

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube