Sycowianie nie chcą elektrowni wiatrowych. Znamy wyniki głosowania
Aktualności5.06.2025 o 09:20Komentarzy: 10
* * *
Komunikat dotyczący wyników konsultacji społecznych ws. budowy elektrowni wiatrowych na terenie Miasta i Gminy Syców
Drodzy Mieszkańcy, 21 maja 2025 r. odbyły się konsultacje społeczne dotyczące możliwości wprowadzenia do planu ogólnego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego zapisów umożliwiających budowę elektrowni wiatrowych na terenie Miasta i Gminy Syców.
Spośród 13 091 uprawnionych mieszkańców, głos oddało 495 osób, co oznacza frekwencję na poziomie ok. 3,78%.
Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
- ZA – 159 głosów (32,12% głosujących),
- PRZECIW – 335 głosów (67,68% głosujących),
- Nieważny głos – 1 głos (0,20%).
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach. Wynik głosowania został przedstawiony Radzie Miejskiej na komisjach w dniu 26 maja 2025 roku. O kolejnych etapach prac będziemy Państwa na bieżąco informować.
UMiG Syców
* * *
rd
Komentarze (10)
Po co nam stare wiatraki z niemiec jak mamy wlasny węgiel i elektrownie
ZgłośAbsolutorium jest to teraz urlop ..no bo się należy. Wszyscy zadowoleni Syców rozgrzebany, pieniędzy niema a karawana dalej jedzie. Ok cofamy się cofamy.Oh ach jak też wesoło na tej sesji. Banda klakierów przekupnych i tyle. Czego mogliście spodziewać
Zgłośupraszczając : podatek do gminy ( od budowli ), od 1MW wiatraka to około 40 tys / rok. przy założeniu że będzie 10 siłowni po 5 MW. Dokładnie 159 osób pozbawiło gminę przychodu na poziomie 2 mln / rok. Proszę o pomysły na co Syców może wydać 2 mln zl
ZgłośKołtuństwo !!!! Udział w głosowaniu powinien być obowiązkowy a leniom powinno się karę dawać !!!!!
ZgłośMożecie sobie nie chcieć. Kasa poleciała i wiatraki będą. Dol ty jestes głupi, naiwny czy obie te rzeczy na raz? Tania energia z wiatraków? Nigdy nie była tania a tym bardziej nie będzie. Inwestycja musi się szybko zwrócić bo wiatrak rozpadnie. Więc muszą być dopłaty do prywatnych geszeftów. A kto za to zapłaci? My czyli konsumenci
ZgłośKażdy by chciał taniej energię, ale żeby faktycznie do tego dążyć to nie bo po co.... Co za zacofany naród. Tacy właśnie głosowało na Karolka....
ZgłośHola, hola o jakich etapach prac? Było głosowanie i sprawa zakończona. Ciekawe co z tym rada zrobi, skoro mamy takich radnych którzy nie odróżniają głosowania od referendum. Poza tym kilku było właśnie za wiatrakami. Domokrążcy od wiatraków już krążą po domach...
Zgłoś
















