reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 24 czerwca. Imieniny Jana, Danuty, Janiny.
29℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Sycowianie nie chcą elektrowni wiatrowych. Znamy wyniki głosowania

Aktualności5.06.2025 o 09:20Komentarzy: 10
Sycowski magistrat poinformował o wyniku głosowania mieszkańców ws. elektrowni wiatrowych. Jednak niewiele osób wzięło udział w procedurze.



* * *

Komunikat dotyczący wyników konsultacji społecznych ws. budowy elektrowni wiatrowych na terenie Miasta i Gminy Syców

Drodzy Mieszkańcy, 21 maja 2025 r. odbyły się konsultacje społeczne dotyczące możliwości wprowadzenia do planu ogólnego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego zapisów umożliwiających budowę elektrowni wiatrowych na terenie Miasta i Gminy Syców.

Spośród 13 091 uprawnionych mieszkańców, głos oddało 495 osób, co oznacza frekwencję na poziomie ok. 3,78%.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
- ZA – 159 głosów (32,12% głosujących),
- PRZECIW – 335 głosów (67,68% głosujących),
- Nieważny głos – 1 głos (0,20%).

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach. Wynik głosowania został przedstawiony Radzie Miejskiej na komisjach w dniu 26 maja 2025 roku. O kolejnych etapach prac będziemy Państwa na bieżąco informować.

UMiG Syców

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Kazach5.06.2025 o 21:35

Nawrocki i PIS lubią to.

Zgłoś
Myślący logicznie 5.06.2025 o 18:45

Po co nam stare wiatraki z niemiec jak mamy wlasny węgiel i elektrownie

Zgłoś
Marek 5.06.2025 o 16:27

Ostatnio wiatru nie było i trzeba było kupić energię z Ukrainy.

Zgłoś
Monika5.06.2025 o 14:38

Absolutorium jest to teraz urlop ..no bo się należy. Wszyscy zadowoleni Syców rozgrzebany, pieniędzy niema a karawana dalej jedzie. Ok cofamy się cofamy.Oh ach jak też wesoło na tej sesji. Banda klakierów przekupnych i tyle. Czego mogliście spodziewać

Zgłoś
KLĘPA 5.06.2025 o 10:27

upraszczając : podatek do gminy ( od budowli ), od 1MW wiatraka to około 40 tys / rok. przy założeniu że będzie 10 siłowni po 5 MW. Dokładnie 159 osób pozbawiło gminę przychodu na poziomie 2 mln / rok. Proszę o pomysły na co Syców może wydać 2 mln zl

Zgłoś
Ha ha ha 5.06.2025 o 10:21

Kołtuństwo !!!! Udział w głosowaniu powinien być obowiązkowy a leniom powinno się karę dawać !!!!!

Zgłoś
Achmed5.06.2025 o 10:01

Możecie sobie nie chcieć. Kasa poleciała i wiatraki będą. Dol ty jestes głupi, naiwny czy obie te rzeczy na raz? Tania energia z wiatraków? Nigdy nie była tania a tym bardziej nie będzie. Inwestycja musi się szybko zwrócić bo wiatrak rozpadnie. Więc muszą być dopłaty do prywatnych geszeftów. A kto za to zapłaci? My czyli konsumenci

Zgłoś
Dol5.06.2025 o 09:47

Każdy by chciał taniej energię, ale żeby faktycznie do tego dążyć to nie bo po co.... Co za zacofany naród. Tacy właśnie głosowało na Karolka....

Zgłoś
AMG5.06.2025 o 09:44

Tępe wsiowe dzidy

Zgłoś
podatnik5.06.2025 o 09:26

Hola, hola o jakich etapach prac? Było głosowanie i sprawa zakończona. Ciekawe co z tym rada zrobi, skoro mamy takich radnych którzy nie odróżniają głosowania od referendum. Poza tym kilku było właśnie za wiatrakami. Domokrążcy od wiatraków już krążą po domach...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2026 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube