Dolnośląski Marsz dla Życia i Rodziny w Oleśnicy. Znamy szczegóły [WIDEO]
Aktualności3.06.2025 o 18:19Komentarzy: 24
* * *
W niedzielę, 22 czerwca o godzinie 13:00 spod kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy wyruszy Dolnośląski Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Mamo, tato, nie zabijaj!” - ma ono być nie tylko wyrazem przywiązania do tradycyjnych wartości rodzinnych, ale przede wszystkim głosem w obronie życia najbardziej bezbronnych – dzieci nienarodzonych.
Decyzja o organizacji marszu właśnie w Oleśnicy jest odpowiedzią na niedawne dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w tamtejszym szpitalu. Miasto stało się symbolem łamania prawa do życia. Jedno z dzieci zostało zabite zastrzykiem w serce, a drugiemu nie udzielono pomocy po narodzinach w 26. tygodniu ciąży, mimo że współczesna medycyna daje realną szansę na przeżycie.
Szczególny nacisk w tegorocznej edycji marszu położono także na rolę ojców w obronie życia, ponieważ nie tylko matki, ale także ojcowie mają prawo wypowiadać się w sprawie aborcji.
Odpowiedzialność za życie dziecka nie spoczywa wyłącznie na matce – równie istotna jest rola ojca. Wbrew dominującej narracji, mężczyzna nie powinien być wykluczany z decyzji dotyczących ciąży i ochrony życia. Ojciec, jako ten, który zapewnia wsparcie i bezpieczeństwo rodzinie, ma nie tylko prawo, ale i moralny obowiązek zabrać głos w sprawie życia swojego dziecka – zwłaszcza w trudnych, kryzysowych sytuacjach.
Dolnośląski Marsz dla Życia i Rodziny ma być pokojowym, godnym i wspólnotowym wyrazem sprzeciwu wobec aborcji oraz afirmacją wartości narodowych i katolickich. Młodzież Wszechpolska zachęca wszystkich, którym bliskie są te idee, do wzięcia udziału i dania świadectwa wierności życiu, rodzinie i Ojczyźnie.
Start marszu:
22 czerwca 2025 (niedziela), godz. 13:00
Kościół pw. NMP Matki Miłosierdzia, Oleśnica
Sekretarz Okręgu,
Daria Słoniowska
* * *
rd
Komentarze (24)
A czego ten kościół złego uczy, ze tak go nienawidzicie. Wystarczy przestrzegać tylko dekalogu i jad by wam się z ust nie wylewał. Większość z waz nie odróżnia chrześcijaństwa od katolicyzmu i wiary w Boga od kościoła. Ale naprawdę trzeba być złym człowiekiem żeby nie widziec ze te niby aborcję to są zwykle morderstwa na niewinnych dzieciach.
ZgłośZakuć tych niedorobionych .............. ów , nałożyć worki pokutne i prowadzić przez całe miasto. Popaprańcy !!!!
ZgłośNiech skierują swój marsz do najbliższego hospicjum i pokarzą jakimi są katolikami pomagając umierającym dzieciom
ZgłośNiech sobie organizują marsze po swoich pokojach a nie po ulicach...
Zgłośdziecko to raczej po narodzeniu, przed narodzeniem to płód. chyba że ja czegoś nie rozumiem
Zgłośtrzeba pomagać tym co żyją a nie wwyżywacie się na tym co nie trzeba jwestećie najgorszym złem co polska ma
ZgłośSą zakłady karne gdzie wyroki odsiadują dziecibójczynie. Powiat oleśnicki ma takie trzy matkobójczynie. A może i więcej.
Zgłośw domach dziecka, szpitalach czekają na adopcje, zdrowe, urodzone dzieci- ile adoptowaliście? ilu pomogliście..? na kłamstwie i Manipulacji tow. Brauna - Karol N, wjechał do Belwederu jak ustawkę i pomyśleć, że zaczynał od przejęcia kawalerki a teraz pomogliście mu Przejąć Pałac i Bezkarność
ZgłośCo chcą to robią przecież to fanatycy kościelni chorzy mocno na głowę lekarstw nie ma panie Burmistrzu kto wydaje takie zezwolenia?czy to miasteczko jest bezprawia co się chcę to można robić prawo
Zgłoś
















