Zawodnicy MKP Atol z pływackimi medalami i rekordami [ZDJĘCIA]
Sport28.05.2025 o 14:07Komentarze FacebookaZobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

* * *
W ostatnim czasie nasz klub uczestniczył w kilku zawodach pływackich. Na pływalni w Świebodzicach rywalizowaliśmy w XV Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Klub reprezentowali: Karolina Dominiak, Karolina Wojtulewicz, Wiktoria Krasnodębska, Zuzanna Krowicka, Karolina Orłowska, Hania Braciszewicz, Tomasz Zawada, Maks Szostak, Wiktor Moczulski, Adam Szadkowski, Mikołaj Lewandowski oraz Daniel Kowalski. Podczas zawodów cieszyły nas bardzo nowe rekordy życiowe, na które niektórzy czekali już długo.
Najwięcej powodów do radości miał Tomasz Zawada, który wywalczył trzy medale indywidualne. Zdobył srebro na 50 m stylem grzbietowym, a 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym dały mu brązowe medale, a także tytuł trzeciego najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej.
Zuzanna Krowicka zdobyła 2 medale, srebrny na 100 m grzbietem oraz brąz na 50 m grzbietem.
Karolina Orłowska podobnie zdobyła 2 medale, tyle że brązowe w konkurencjach 50 metrów w stylu dowolnym i klasycznym.
Wiktor Moczulski zdobył również 2 srebrne medale w konkurencjach w stylu grzbietowym, 50 i 100 metrów.
A nasza sztafeta? Zajęła czwarte miejsce – tak, czwarte, ale i tak chcemy pochwalić ich za walkę, bo do podium zabrakło zaledwie 0,4 sekundy. Następnym razem po prostu musimy być 0,4 sekundy szybsi!
W Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Open i Młodzieżowców, a nas reprezentowali: Karolina Orłowska, Hania Braciszewicz, Mikołaj Lewandowski, Wiktor Moczulski oraz Adam Szadkowski.
Na tych zawodach rywalizowaliśmy z absolutnymi mistrzami Polski – i nie będziemy ukrywać, było to mega doświadczenie! Nawet, jeśli na razie medali nie ma, to zyskaliśmy cenne wskazówki i doświadczenie, które na pewno zaprocentuje.
Podczas Letnich Mistrzostw Dolnego Śląska 2025, w ramach X Memoriału Andrzeja Wernera, nasz reprezentant Wiktor Moczulski osiągnął doskonałe wyniki, bijąc wszystkie swoje rekordy życiowe we wszystkich konkurencjach. Jego występ we Wrocławiu był dużym osiągnięciem, które zrobiło na nas wrażenie. Wiktor, bez wątpienia, staje się jednym z czołowych zawodników w naszym klubie, a jego postawa na zawodach jest przykładem prawdziwej determinacji i profesjonalizmu. Gratulujemy świetnych wyników!
Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego w Legnicy – medalowy weekend.
W Legnicy odbył się „III Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego w Pływaniu”, w którym nasz klub reprezentowali: Wiktoria Krasnodębska, Ania Hejninger oraz Tomasz Zawada. Ania Hejninger zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym, co jest niezwykle cennym osiągnięciem. Jej występ był bardzo dobry, a wyniki, które osiąga, pozawalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Gratulujemy Ania, Wiktoria i Tomek! Jesteśmy przekonani, że kolejne starty przyniosą jeszcze większe sukcesy.
Na zakończenie serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnych wyników na miarę własnych możliwości, nowych rekordów i wspaniałej postawy podczas zawodów. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdów – bez Waszego wsparcia realizacja byłaby o wiele trudniejsza.
W MKP Atol priorytetem jest indywidualny rozwój każdego zawodnika, a osiągnięte wyniki są tylko krokiem ku dalszym sukcesom. Czekamy na kolejne wyzwania, rekordy i medale w nadchodzących zawodach!
Wspierają nas:
Miasto Oleśnica poprzez możliwość realizacji zadania „Zorganizowanie pozaszkolnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży”
Gmina Oleśnica poprzez możliwość realizacji zadania „Zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów”
OKR ATOL Oleśnica poprzez możliwość trenowania na obiekcie pływalni.
OKR Atol
* * *
Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia
rd














