reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
18℃
(lekkie zachmurzenie). Zobacz prognozę pogody

Odnowiona kapliczka w Trzech Chałupach. Była to inicjatywa mieszkańców

Aktualności20.07 o 07:26Komentarzy:
Z inicjatywy mieszkańców odnowiono kapliczkę w Trzech Chałupach w gminie Twardogóra.
W piątek w Trzech Chałupach odbyło się poświęcenie przydrożnej kapliczki. Okolicznościową celebrę odprawił ks. Krzysztof Bucyk SDB - proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, a uroczystość zaszczycił również burmistrz Paweł Czuliński.

- Odnowienie kapliczki w Trzech Chałupach jest inicjatywą i odbyło się staraniem mieszkańców tej miejscowości, którzy uznali, że ich kapliczka to nie tylko miejsce kultu religijnego, nie tylko symbol kulturowy, ale również ogniwo spajające tamtejsze rodziny, integrujące społeczność lokalną. Wszak ta kapliczka położona jest w samym sercu ich wsi - informuje twardogórski magistrat.

- Zwracając się do zgromadzonych, na czele z mieszkającym właśnie w Trzech Chałupach sołtysem Olszówki - Stanisławem Marszałkiem, twardogórski włodarz z uznaniem odniósł się do ich wspólnej inicjatywy, a gratulując efektu tej współpracy podkreślił, że – wbrew pozorom - nie jest tak łatwo obecnie wyzwolić w ludziach aktywność do działań na rzecz wspólnego dobra. Słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym w odnowienie kapliczki przekazał następnie sołtys Marszałek, dziękując również burmistrzowi i proboszczowi - za ich przybycie i życzliwość dla tej społecznej inicjatywy - czytamy w komunikacie.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube