reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
10℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Zastraszani pracownicy OKR Atol? Prezes zaprzecza, ratusz informuje o kontroli

Aktualności7.07 o 18:10Komentarzy: 183
Część pracowników OKR Atol skarży się na prezesa Adama Hrehorowicza. Ratusz poinformował o kontroli w miejskiej spółce, a jej szef uważa, że są to pomówienia.W artykule autorstwa Romana Rybaka pod tytułem "Szantażowani i zastraszani" na łamach "Panoramy Oleśnickiej" pojawiły się anonimowe relacje pracowników miejskiej spółki OKR Atol, która zarządza miejscowymi obiektami sportowymi. Jedną ze spornych kwestii miała być propozycja obniżki wynagrodzeń pracowników, zaproponowana przez prezesa Adama Hrehorowicza.

- Czy to już mobbing? Nie wiem. Ale jest zastraszanie, szantażowanie, np. żeby podpisać obniżkę naszych płac. Naszym przedstawicielom prezes dał ultimatum - jak nie podpiszą obniżki, to do wglądu dał im już przygotowane wypowiedzenia pracy. No i podpisali - wskazują w rozmowie z "Panoramą". Wśród zarzutów względem szefa jednostki jest "nieznośne zmienianie zdania" i "wmawianie ludziom rzeczy, które w ogóle nie miały miejsca", a także dokładanie obowiązków. Pojawiły się też relacje o osobach, które postanowiły się zwolnić.

- Przynajmniej ze cztery z nas leczą się psychiatrycznie. Większość z nas bierze, idąc do pracy, leki uspokajające. Jedziemy na nich od dawna... - wskazują osoby z OKR Atol. Mają też za złe, że muszą siedzieć na kasie po dwanaście godzin bez przerwy na toaletę czy posiłek. Pracownicy wspominają jednocześnie, że prezes miał im kazać wykonywać prace fizyczne w obiektach.

To tylko część zarzutów. O komentarz poprosiliśmy w ratuszu. - Burmistrz po otrzymaniu niepokojących sygnałów od pracowników OKR ATOL dotyczących relacji służbowych z Panem Prezesem przeprowadził z nim rozmowę dyscyplinującą. Sytuacja ekonomiczna Spółki oraz zgłoszone problemy pracownicze były również zainicjowane przez burmistrza do omówienia na ostatnim walnym zgromadzeniu Rady Nadzorczej, dwa tygodnie temu. Burmistrz uznał wówczas też za konieczne i celowe wyrażenie Radzie Nadzorczej zgody na podwyżkę płac pracowników, z dniem 1 lipca. W związku jednak z pojawieniem się kolejnych sygnałów, mogących świadczyć o braku poprawy sytuacji – podjął decyzję o natychmiastowym przeprowadzeniu niezależnego audytu i zbadaniu sprawy. W oparciu o wyniki tej kontroli zostaną podjęte dalsze stosowne decyzje - informuje Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

Prezes OKR Atol Adam Hrehorowicz wysłał do nas swoje oświadczenie. Poniżej cytujemy jego treść.

* * *

Stek bzdur i pomówienia, tak w skrócie można nazwać ten artykuł! Z przykrością patrzę dziś na twarze „prawdziwych” i zaangażowanych w pracę i na rzecz firmy Atol ludzi, którzy przemieszczają się po obiekcie i niejednokrotnie wcześniej pokazywali, że nie interes prywatny, jednostkowy jest najważniejszy, a działania zespołowe dla dobra ogółu.

Niestety, widać są tacy, dla których słowo grupa jest bardzo obce...

Olbrzymie zażenowanie towarzyszy nam wszystkim, jak w łatwy sposób widząc tylko czubek własnego nosa praktycznie pluje się swoim kolegom i koleżankom z pracy w twarz.

Wyssane z palca informacje, olbrzymie manipulacje, powielane kłamstwa, wkładanie w usta innym osobom nieprawdziwych zdań to bardzo zły przykład do naśladowania.

Jakim trzeba być złym człowiekiem aby przekazywać takie informacje jak wspomniałem wyssane z palca. Odniosę się tylko do kilku kwestii zawartych w tych wypocinach.

- Używanie słowa szantaż w sytuacji, gdzie zarząd wraz z przedstawicielami załogi szuka rozwiązań, aby uchronić miejsca pracy jest zwykłym skur...

To dzięki tym osobom i spotkaniom nasi pracownicy w tym bardzo trudnym okresie pandemii spowodowanej Covid-19 mieli zagwarantowaną stabilizację dalszego zatrudnienia w spółce Atol, a ich rodziny stały dopływ pieniędzy pomimo trudnej sytuacji jaka nas wszystkich dotknęła.

Wspomniani przedstawiciele mieli bardzo trudną decyzję do podjęcia i wybrali tą najbardziej właściwą biorąc pod uwagę całą grupę a nie jednostki czy siebie samych.

- Pisanie, że dostaliśmy pieniądze od burmistrza na nasze pensje jest kolejnym przykładem patrzenia tylko na czubek nosa nie na całość. A od kiedy to burmistrz daje pieniądze na wynagrodzenia pytam?

Dzięki wsparciu właściciela pod koniec roku 2020, uzyskaliśmy jako instytucja wsparcie na pokrycie kosztów bieżących swojej działalności, nie tylko na wynagrodzenia… ale kogo to obchodzi widząc tylko siebie. Ja i nikt (nic) więcej, to ogólny obraz wyłaniający się z przekazu rzekomych grup osób przychodzących do redakcji (...)

- Użalanie się pracownic z działu „Marketingu” pozostawię bez głębszego komentarza, gdyż taki dział nie funkcjonuję już od 2 lat w naszej instytucji. Ciekawe zatem, który to pracownik tego działu dotarł z informacjami z pierwszej ręki do redakcji, kpina!

- … Żadnych urlopów nam nie podpisał w tamtym roku…, a kto był w stanie przewidzieć w jakim tempie i na jaką skalę ograniczy nasze funkcjonowanie wspomniany Covid-19 i czy w ogóle będziemy mogli funkcjonować jak firma.

Czy szanowne osoby zapomniały w przekazie swoim dopowiedzieć, że pomimo braku pracy, postoju firmy, okresu zimowego i ograniczonych środkach na działalność nie chciały wybierać zaległych urlopów a wykorzystując słabość systemu z dnia na dzień okazywały się osobami z długim okresem chorobowego, smutne to.

- …Jeszcze chwila a obiekt będzie zapuszczony jak na samym początku…, to może warto doczytać, a przede wszystkim przestrzegać zasad utrzymywania porządku na stanowisku pracy i w jego otoczeniu, a nie czekać kiedy koleżanki z działu gospodarczego nawiasem mówiąc pracujące w pocie czoła przyjdą wytrzeć monitor czy opróżnić kosz ze śmieciami. Szacunek do drugiej osoby i do pracy przez nią wykonywanej mile widziany.

Na zakończenie powtórzę to co mówię na wszystkich spotkaniach gdzie tylko mogę, to pracownicy Atola wykonywali sami w większości prace remontowo – gospodarcze w okresie postoju (pandemii), przy okazji integrując się na nowo. Niestety nie wszystkim przypadło to do gustu.

Wykonaliśmy kawał dobrej roboty i wspólnie przetrwaliśmy ten trudny dla nas wszystkich czas. A to widać, boli co poniektórych.

Adam Hrehorowicz
prezes OKR Atol

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (183)

Fan Janka13.07 o 03:09

Panie Janku kocham pana jestem fanem

Zgłoś
Fan Janka13.07 o 03:09

Panie Janku kocham pana jestem fanem

Zgłoś
Oleśniczanka 10.07 o 22:57

Pracownicy Atola , podejrzewam że kontrola nic nie da. Ręką rękę myje ! Radzę zgłosić problem do instytucji Pip, Nie dajcie się!!!

Zgłoś
Iw. B10.07 o 22:54

Kilka dobrych lat temu miałam okazję pracować z prezesem Atola, I wierzę w stu procentach ze pracownicy mówią prawdę. Dziwię się, ze jest ta osoba na takim stanowisku....

Zgłoś
Adam H9.07 o 13:24

Ale pracownicy wcale nigdzie się nie udali bo w Panoramie to nawet nie są ich słowa

Zgłoś
?9.07 o 11:44

Mnie zastanawia jedno, dlaczego pracownicy Atola z tym problemem udali się do PANORAMY a nie do Moja Oleśnica, Oleśnica info albo Oleśniczanina? Czy nie jest to czasem kwestia zaufania?

Zgłoś
. 9.07 o 11:29

Oświadczenie kompromitacja. Pogarda i agresja. Brak słów

Zgłoś
Pan Janek9.07 o 09:24

Ja jestem dumny i zadowolony z pracy swojej i Pana Adama i nie przewiduję żadnych zmian

Zgłoś
Pan Janek9.07 o 09:23

Sam jesteś wstyd i żenada debilu

Zgłoś
. 9.07 o 07:37

Wstyd i żenada panie Bronś.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube