reklama
reklama
Dziś jest sobota, 6 marca. Imieniny Jordana, Róży, Kolety.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Chcą obrony przed gender i LGBT. Petycję pochwalił były burmistrz Michał Kołaciński

Aktualności29.11.2020 o 08:11Komentarzy: 152
Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin chce, aby Oleśnic wprowadziła Samorządową Kartę Praw Rodzin w dobie "rozpasania ideologii LGBT oraz neomarkistowskiej ideologii gender". Wiemy, co na jej temat powiedział były burmistrz, a obecnie radny Michał Kołaicński.


Michał Kociński

Do biura Rady Miasta Oleśnicy wpłynęła petycja od Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie przyjęcia przez samorząd "Samorządowej Karty Praw Rodzin" jako "wyrazu ochrony wartości poświadczonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w tym ochrony rodziny, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa i macierzyństwa, prawa do ochrony życia rodzinnego, prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa dziecka do ochrony przed demoralizacją.

Jak czytamy, dokument został przygotowany przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. - Zjednoczenie Chrześcijańskich rodzin uważa wprowadzenie w/w projektu uchwały za celowe i niezbędne w dobie rozpasania ideologii LGBT oraz neomarkistowskiej ideologii gender - czytamy we fragmencie uzasadnienia, sygnowanym przez dr Ewelinę Kondzielę, przewodniczącą Okręgu Wrocławskiego ZChR.

Według zapewnień, Samorządowa Karta Praw Rodzin nie ma mieć wiążącego charakteru, może za to "zasadniczo wpłynąć na budowę kultury organizacyjnej szkół prowadzonych przez samorząd". Chodzi o to, aby rodzice mieli możliwość wyrażania zgody na współpracy placówek z organizacjami pozarządowymi i mogli każdorazowo wydawać zgodę na udział dziecka w zajęciach nieobowiązkowych, a także powinni mieć na bieżąco informacje o obowiązujących ich prawach. Założeniem jest także umożliwieniem rodzicom uczestniczenie w zajęciach rozwijających ich kompetencje wychowawcze, a dzieciom w warsztatach wspierających wychowawczą rolę rodziny.

- Ważne, by programy profilaktyczne i informacyjne realizowane przez samorząd objęły obszary podstawowych wyzwań, przed którymi stają dziś rodziny, w tym profilaktykę zdrowia prokreacyjnego i działania wspierające trwałość małżeństw. Samorząd powinien wspierać rodziny wychowujące dzieci, w tym wielodzietne - czytamy.

- Konieczne jest także wykluczenie prawnej dyskryminacji małżeństw i wychowywanych przez nie dzieci w polityce społecznej. Zbyt często dochodzi do sytuacji, gdy fakt pozostawiania przez rodziców w związku małżeńskim negatywnie wpływa na sytuację dziecka. Dotyczy to w szczególności dostępu do usług i świadczeń oferowanych przez samorząd, których przyznanie jest złożenie oświadczenia o statusie samotnego rodzica - brzmi dalsza treść uzasadnienia.

Temat pojawił się na ostatniej sesji rady miasta. Wcześniej komisja skarg, wniosków i petycji przygotowała projekt, aby petycję uznać za bezzasadną. Padła przy tym argumentacja, iż obecnie miasto realizuje wiele programów na rzecz rodzin. Były burmistrz, a obecnie miejski radny Michał Kołaciński (Oleśnica Razem) zwrócił uwagę, że uchwałę ws. Samorządowej Karty Praw Rodzin podejmowały już różne samorządy w kraju.

- Ona nie występuje przeciwko nikomu. W związku z czym jest to wartościowe źródło wzmocnienia konstytucyjnej pozycji i roli rodziny - uznał Kołaciński. W poniedziałek sesja samorządu będzie kontynuowana i wówczas zapadnie ostateczna decyzja, co z projektem uchwały.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (152)

kuria twoja mać 2.12.2020 o 12:17

No cóż - "Otrzyj łzy Misiu?" i padnij na kolana. Troszkę heroizmu wykaż !

Zgłoś
Do Monika 1.12.2020 o 17:36

Merytortoryczna uwaga w tej dyskusji..podziekuję.

Zgłoś
Shantaram1.12.2020 o 14:59

Ja też uczestniczyłem w protestach kobiet, mam trójkę dzieci, czuję się dumny i nie jestem ani ciotą ani gejem!!! Brawo Kobiety zawsze będę z Wami.

Zgłoś
Do Pani Lipiec1.12.2020 o 10:40

Bzdury Pani pisze! Mężczyzna który wiele razy uczestniczył w protestach kobiet jest ciotą lub gejem! Jak Anna Grodzka!

Zgłoś
Monika Lipiec30.11.2020 o 21:21

@Do Monika - słuszna uwaga. Zatelefonował do mnie pół godziny temu Pan Edmund. Także na to zwrócił mi uwagę. Dziękuję państwu obojgu. Szkoda internauto, że nie grzmotnąłeś jakąś, choćby krótką, uwagę merytoryczną, Dziś wieczorem jestem w domu i mam czas na ciekawe polemiki lub tp. igraszki. Pozdrawiam.

Zgłoś
Do Monika30.11.2020 o 21:01

Pani Moniko na błąd ortograficzny w pierwszej linijce w pierwszej linijce można przymknąć oko, ale jest Pani studentką.Nie uchodzi. Przywieść od przywodzić, a nie od przywozić w tym kontekście. Z tego co wiem.

Zgłoś
Monika Lipiec30.11.2020 o 17:41

Racja Axell. Czytanie i analiza myśli, które proponuje Edmund Kaleciński może nas przywieźć w końcu do ruszania sensownego naszymi szarymi komórkami. Zawsze z satysfakcją czytam Pana Edmunda. Doszłam do przekonania, że nie można ulegać dominacji idiotów, którzy w swojej głupocie nie widzą co o tym Panu piszą i nabierają przekonania, że go obrazili czy opluli. Człowieka mądrego i przyzwoitego nikt nie jest w stanie obrazić. W tym artykule, jego bohater, objawił się jako dyktator umysłowej nędzy. Wykazał się bezkresną małością. Ale myślę, że tacy troglodyci niedługo brykną w niebyt. Pan Edmund jest aktywnym obrońcą walczących o swoje prawa kobiet i uczestniczył wiele razy w ich protestach osobiście. Wczoraj w jednym ze swoich postów na profilu FB napisał : "Dość bezkarności. Czas zabrać z ulic siepaczy. Czas wrócić do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Skończyć z makiaweliczną pajęczyną kłamstw i oszustw". I słusznie. Za półtora roku kończę studia i rozmowy z konsultacjami, z Panem Edmundem, to intelektualna przygoda i zdobywanie ogromnej różnorodnej wiedzy. Czapki z głów.

Zgłoś
Nemo30.11.2020 o 16:07

@taka zmiana. I tu się akurat ZGADZAM. Odczułem na WŁASNEJ skórze : - (

Zgłoś
taka zamiana30.11.2020 o 12:44

Nemo, tak się wypowiadasz jakbyś nie znał realiów oleśnickich, Kołaciński to już żaden pisowiec po tym jak postąpili Skiba, Jakimiec, Kempa..., większym pisowcem od Kołacińkiego jest teraz Bronś.

Zgłoś
Axell30.11.2020 o 12:23

W wielu poglądach z Edmundem się nie zgadzałem ale teraz widzę że On ma najbardziej sensowne wypowiedzi o naszej rzeczywistości.--- Ludzie czytajcie i analizujcie wolnomyśliciela Edmunda a nie sekciarskie wypociny "michałka".

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube