reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zawiadomienie na antyaborcyjne banery. Ktoś zasłonił zdjęcia

Aktualności8.04 o 08:36Komentarzy: 36
Oleśnicki szpital złożył zawiadomienie na antyaborcyjne banery na polonezie, który stanął pod jego budynkiem. Tymczasem pod osłoną nocy ktoś zasłonił zdjęcia martwych płodów.W marcu pod oleśnickim szpitalem pojawił się polonez z antyaborcyjnymi banerami zawierającymi zdjęcia martwych płodów. - Dzieci z zespołem Downa mają prawo żyć. Powstrzymajcie aborcję w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy - brzmi hasło z jednej strony. Od frontu pojazdu jest też oskarżenie o zabijanie dzieci. Za akcją stoi fundacja "Pro - prawo do życia". Wczoraj w godzinach wieczornych ktoś okleił zdjęcia czarną folią. Prawdopodobnie dziś rano została już zdjęta.

Jak powiedział nam dyrektor szpitala Krzysztof Wywrot, niedawno jednostka złożyła zawiadomienie na organizację ze względu na treść instalacji. Antyaborcyjne banery zgłosił w niedalekiej przeszłości Michał Karaś z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale oleśnicki sąd nie dopatrzył się w nich naruszenia prawa.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (36)

~MO6.05 o 15:00

Do Kierowcy_z_kodeksem: Masz prawo mieć tę opinię gdzieś, ale nie odbiera to innym prawa manifestacji swoich poglądów w przestrzeni publicznej. Nawet wtedy, gdy manifestacja wpływa ujemnie na komfort psychiczny niektórych. Zobacz na przykład: https://ordoiuris.pl/ochrona-zycia/kolejna-dzialaczka-pro-life-uniewinniona-prawda-o-aborcji-znow-wygrala

Zgłoś
Licja16.04 o 01:18

Odpowiedź na Polonezy nigdy nie została wydana homologacja. Mimo utraty dowodu rejestracyjnego pojazd jest nadal zarejestrowany i może stać na drodze. Więc pisz z małej litery żeby się nie ośmieszać.

Zgłoś
Konkret16.04 o 01:16

Komentarz powinien być krótki zwięzły i na temat a nie wy wody prawie na dwie strony i tak nikt tego nie czyta

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.04 o 21:29

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Polak8.04 o 21:27

Dobrze robicie stojąc na straży życia nienarodzonych, ale za jaką cenę? Popieram i poprę Was finansowo.

Zgłoś
k.s8.04 o 17:05

DO POLICJI!!!! CHCIAŁEM SPYTAĆ, CZY TAK WYSOKA OBUDOWA SKRZYNI ŁADUNKOWEJ TEGO POLONEZA JEST ZGODNA Z HOMOLOGACJA NA TEN SAMOCHÓD. PRZECIEŻ PODCZAS JAZDY OPÓR POWIETRZA MOŻE ZERWAĆ CAŁĄ KONSTRUKCJĘ I SPOWODOWAĆ BARDZO GROŹNY W SKUTKACH WYPADEK. UWAŻAM, ŻE POLICJA POWINNA NIEZWŁOCZNIE UKARAĆ WŁAŚCICIELA TEGO POJAZDU ZA NIEZGODNE Z PRZEPISAMI PRZERÓBKI. TEN POJAZD NIE POWINIEN POJAWIĆ SIĘ W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ. NALEŻY ZATRZYMAĆ DOWÓD REJESTRACYJNY POJAZDU. I NAKAZAĆ USUNIECIE GO.

Zgłoś
ppp8.04 o 16:28

Idzie do RYDZYKA może ten was wysłucha

Zgłoś
ppp8.04 o 16:26

"Pro - prawo do życia czyli obrońcy życia niech się pochwali ile przeznaczył środków dla sł. zdrowia na zakup maseczek itp? Nikogo nie obchodzi to co wystawiacie teraz nadeszły czasy że ludzie mają ważniejsze sprawy niż wasze propagandowe opowieści z treści mchu i paproci.

Zgłoś
ppp8.04 o 16:24

"Pro - prawo do życia to jakaś kpina tym czasem ktoś potrzebuje pomocy np. zagrażającemu życiu to nawet nie ma gdzie stanąć bo miejsce zajęte jest przez stojący złom "Pro - prawo do życia

Zgłoś
Kierowca_z_kodeksem8.04 o 13:55

Można powiedzieć, że jestem "w sile wieku" a kiedy niedawno przechodziłem tamtędy to przy tym gracie ugieły mi się nogi i myślałem, że zwymiotuje. Druga myśl była taka, że musi być paragraf na tego poloneza, dlatego chciałbym poznać szczegóły argumentacji sądu. Co do policji to nie mam żadnych oczekiwań - jeśli w sprawie tirówek na 25-ce mieli związane ręce, to poldkowi też nie dadzą rady. A teraz do konkretów: absurd i hipokryzja. Auto stoi przy szkole, a nawet gdyby nie to w przestrzeni publicznej gdzie "żywe" dzieci mogą je zobaczyć. Moje dziecko nie wie jeszcze kim byli naziści, więc swastyka nic dla niego nie znaczy, ale polonez ze swastyką zaraz by został usunięty. Natomiast ten szajs z makabrycznymi treściami ciagle stoi. I tak przechodzimy z absurdu do hipokryzji - organizacja "walcząca" o prawo do życia dzieci nienarodzonych "ryją banie" naszym małym rodakom (aluzja do @pro źycie). A gdyby tak każdy z rodziców uczniów lub przedszkolaków wystąpił z roszczeniem do "pro życie" o odszkodowanie za traumę dziecka. Od razu zniknąłby i poldek i fundacja. A na koniec uniwersalna uwaga - każdy ma prawo do własnej opinii, tak jak każdy ma prawo mieć tą opinię gdzieś - póki ten poldek stoi tam, to ja jestem pozbawiony mojego prawa.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube