reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dary dla Syryjczyków niszczały w magazynie

16.08.2019 o 16:07Komentarzy: 131Kategoria: Aktualności
"Gazeta Sycowska" podaje, że w jednej z miejscowych szkół zbierano plecaki i akcesoria szkolne dla potrzebujących dzieci z Syrii. Patronująca akcji była minister, a obecnie europosłanka Beata Kempa nie dostarczyła ich - zdaniem gazety - na miejsce.


Beata Kempa

- Europosłanka Beata Kempa z Sycowa jako patron podjęła temat zbiórki plecaków ze szkolnym wyposażeniem dla dzieci uchodźców jeszcze w czasach, gdy była ministrem do spraw pomocy humanitarnej, deklarując dostarczenie darów dla dzieci z ogarniętej wojną Syrii - informuje "Gazeta Sycowska" na łamach swojego portalu sycow.naszemiasto.pl.

Plecaki wraz ze szkolnymi akcesoriami zbierano dla dzieci z ogarniętego działaniami wojennymi Aleppo w Syrii. Akcja odbyła się z inicjatywy byłego już księdza-katechety Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.

Katecheta odszedł z placówki, ale o inicjatywie pamiętały nauczycielki-wolontariuszki. Pada nawet informacja, że o mały włos dary nie zgniły w szkolnym magazynie, gdzie niszczały przez rok.

- O czekających ponad rok na transport plecakach pamiętały nauczycielki-wolontariuszki, które koordynowały zbiórkę. Przypomniały pani poseł, że należało je zawieźć do Aleppo. Zmianie uległ jednak plan minister Kempy i prawdopodobnie plecaki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w naszym regionie. Z panią poseł nie mogliśmy się skontaktować, by uzyskać komentarz do tej całej nieprzyjemnej sytuacji - gdyż trwa okres urlopowy, ale na pewno poprosimy ją o odniesienie się do tej sprawy - informuje "Gazeta Sycowska".

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (131)

mad19.08.2019 o 22:00

GAZETA WYBORCZA: "Darujmy sobie zbiórki darów. Większość rzeczy lepiej kupić na miejscu. Syryjskie dzieci chętniej czytają książki po arabsku niż po polsku, a wysłanie konwoju z darami jest logistycznie skomplikowane, ryzykowne i bardzo kosztowne: transport, wysokie cła, opłaty dla partnerskich organizacji w Syrii, które zorganizują i udokumentują dystrybucję na miejscu, nieprzewidziane sytuacje jak zatrzymywanie konwojów, przestoje spowodowane ostrzałem, bombardowaniem, zbrojne grupy żądające niebotycznie wysokich łapówek za przejazd. I żadnej gwarancji, że konwój dotrze na miejsce. A jeśli dotrze, niekoniecznie musi odpowiadać potrzebom mieszkańców".

Zgłoś
Nie powiem tak ,a inaczej19.08.2019 o 21:54

Jeśli prawdziwe jest stwierdzenie "deklarując dostarczenie darów", to pani Beata w sądzie niczego nie ugra.Nawet gdyby kilkanaście razy powtórzyła swój ulubiony ,a mało oryginalny zwrot : " ..powiem tak..."

Zgłoś
2000219.08.2019 o 18:08

I co POlszewiki, znowu lzecie jak bolszewickie kundle ;DDD

Zgłoś
Kajtek18.08.2019 o 10:23

Skandal

Zgłoś
Kajtek18.08.2019 o 10:23

Skandal

Zgłoś
qaz18.08.2019 o 10:13

klępa/to tepa dba o swoje brzuchy i kasę a reszta to pic foto montaz

Zgłoś
Owca18.08.2019 o 09:44

Ale będzie sypać sądami za każdy komentarz ;) na jej temat ;) dołączę się do waszych słów;p

Zgłoś
xyz18.08.2019 o 09:16

Towarzyszu szmaciak. A czym tęczowa Europa różni się od tej katolickiej Europy. Tu i tu faceci zapieprzają w sukienkach. Różnica tylko w nazwach. To samo dotyczy nakryć głów kobiet. Inaczej nazywają to siostry zakonne a inaczej muzułmanie. Tu i tu kobieta ma nakrycie głowy.

Zgłoś
obserwator18.08.2019 o 08:33

Mówiłem że becia tępaminister do spraw niepotrzebnycyh sprzeniewierzy dary dla dzieći z Allepo Syria

Zgłoś
julka18.08.2019 o 08:30

Szambo pis rozlewa się po Polsce synek beći klępy startuje do wyborów parlamentarnych synek beći roznosił ulotki mamusi w Sycowie

Zgłoś
SERIOUSLY?!18.08.2019 o 02:25

Ej, wy tak serio macie zamiar wciąż utrzymywać ludzi którzy mają gdzieś zobowiązania, a co za tym idzie - was? Kolejny przykład tego ze ludzie z PIS mają gdzieś to co mieli zrobić.

Zgłoś
LGBT+18.08.2019 o 02:12

https://tiny.pl/t5j26

Zgłoś
Perturabo18.08.2019 o 01:41

sssssij pałe pedalskie nasienie hahahaha XD

Zgłoś
Piłeś - nie PiSz18.08.2019 o 01:41

wybusowali, Poska, nylić, Własnie, jakośc, drigiego, średnioweiczne, kartaluchy... o krzaczkach nie wspominając... :))

Zgłoś
Perturabo18.08.2019 o 00:04

hahahah, jasne podważ jeszcze dokonania Wałęsy, bo to kaczor obalał komune razem z pinokiem i potem wybusowali mosty i drogi w Polsce bo Poska była w ruinie XD XD XD Własnie to jest największy problem pisu (nie nylić z moczem po angielsku...albo ok XD ) czy wy jesteście komuną czy faszystami...hmmmmm. chyba stworzyliście nową jakośc i macie elementy i jednego i drigiego - brawo wy jeb%67&e me%^%&y i pierd%&^* zacofane średnioweiczne h%&^&e. Dobranoc, kartaluchy do poduchy :)

Zgłoś
mad17.08.2019 o 23:56

Widziałem czego "w nocy teczek" Lech Wałęsa z dzisiejszymi politykami Platformy zrobić nie pozwolił - przeprowadzenia dekomunizacji. Kto ma się wstydzić? Ty się zastanów, czy PiS wprowadza faszyzm czy odnawia komunę?

Zgłoś
Perturabo17.08.2019 o 23:25

ha....ha....ha - Lech Wałęsa "niszczy demokracje" ??? weż sie puknij w główkę i zobacz co mister 0 i kaczor zrobili z konstytucją i systemem sądownictwa. Ty sie ku*wa wstydź restauracji komuny, po raz pierwszy od 89...i ostatni.

Zgłoś
mad17.08.2019 o 23:21

@gorszy sort, ty też się szykujesz do wojny domowej? Lech Wałęsa jest przekonany, że jeśli PiS nie zostanie "odstawiony" od władzy, to będzie wojna domowa. Nie będę pisać o zasługach Lecha Wałęsy w walce o demokrację, bo nie chcę niszczyć tego, że "demokratyczny swiat go szanuje", ale teraz to sam Lech Wałęsa niszczy tą demokrację, strasząc społeczeństwo wojną domową, gdy w wolnych demokratycznych wyborach zwycięży partia której nienawidzi. Jedyna walka jaka jest możliwa, to walka na głosy w dniu wyborów !! Wstydźcie się szantażować i straszyć ludzi wojną domową !!

Zgłoś
gorszy sort17.08.2019 o 22:55

@ mad ty z twoją dojna zgraja nie wycierajcie sobie te wasze zdradzieckie mordy Lechem Wałesą ! Nie jestescie warci nawet w kupie sznorowek Mu zawiazac Calu postepowy demokratyczny swiat go szanuje za obalenie komunizmu tylko nie wy!! Jak Lechu byl na barykadzie to twuj "naczelnik" spal w cieplum lozku ! Wstdzcie sie!

Zgłoś
Perturabo17.08.2019 o 22:41

ha...ha...ha... bardzo smieszne, Wałęsa przeżył to co kaczor wyczytał z książek do historii, które próbował zafałszować.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jasełka dla seniorów od dzieci z Przedszkola nr 3
dzisiaj o 06:14/ Aktualności
Czternaście medali dla zawodników!
wczoraj/ Sport
Poinformuj służby o bezdomnych!
wczoraj/ Aktualności
Tajemnicza śmierć Ukraińca
wczoraj/ Aktualności
Zielona Żabka z programem dla babć i dziadków
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube