reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dary dla Syryjczyków niszczały w magazynie

Aktualności16.08.2019 o 16:07Komentarzy: 131
"Gazeta Sycowska" podaje, że w jednej z miejscowych szkół zbierano plecaki i akcesoria szkolne dla potrzebujących dzieci z Syrii. Patronująca akcji była minister, a obecnie europosłanka Beata Kempa nie dostarczyła ich - zdaniem gazety - na miejsce.


Beata Kempa

- Europosłanka Beata Kempa z Sycowa jako patron podjęła temat zbiórki plecaków ze szkolnym wyposażeniem dla dzieci uchodźców jeszcze w czasach, gdy była ministrem do spraw pomocy humanitarnej, deklarując dostarczenie darów dla dzieci z ogarniętej wojną Syrii - informuje "Gazeta Sycowska" na łamach swojego portalu sycow.naszemiasto.pl.

Plecaki wraz ze szkolnymi akcesoriami zbierano dla dzieci z ogarniętego działaniami wojennymi Aleppo w Syrii. Akcja odbyła się z inicjatywy byłego już księdza-katechety Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.

Katecheta odszedł z placówki, ale o inicjatywie pamiętały nauczycielki-wolontariuszki. Pada nawet informacja, że o mały włos dary nie zgniły w szkolnym magazynie, gdzie niszczały przez rok.

- O czekających ponad rok na transport plecakach pamiętały nauczycielki-wolontariuszki, które koordynowały zbiórkę. Przypomniały pani poseł, że należało je zawieźć do Aleppo. Zmianie uległ jednak plan minister Kempy i prawdopodobnie plecaki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w naszym regionie. Z panią poseł nie mogliśmy się skontaktować, by uzyskać komentarz do tej całej nieprzyjemnej sytuacji - gdyż trwa okres urlopowy, ale na pewno poprosimy ją o odniesienie się do tej sprawy - informuje "Gazeta Sycowska".

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (131)

mad19.08.2019 o 22:00

GAZETA WYBORCZA: "Darujmy sobie zbiórki darów. Większość rzeczy lepiej kupić na miejscu. Syryjskie dzieci chętniej czytają książki po arabsku niż po polsku, a wysłanie konwoju z darami jest logistycznie skomplikowane, ryzykowne i bardzo kosztowne: transport, wysokie cła, opłaty dla partnerskich organizacji w Syrii, które zorganizują i udokumentują dystrybucję na miejscu, nieprzewidziane sytuacje jak zatrzymywanie konwojów, przestoje spowodowane ostrzałem, bombardowaniem, zbrojne grupy żądające niebotycznie wysokich łapówek za przejazd. I żadnej gwarancji, że konwój dotrze na miejsce. A jeśli dotrze, niekoniecznie musi odpowiadać potrzebom mieszkańców".

Zgłoś
Nie powiem tak ,a inaczej19.08.2019 o 21:54

Jeśli prawdziwe jest stwierdzenie "deklarując dostarczenie darów", to pani Beata w sądzie niczego nie ugra.Nawet gdyby kilkanaście razy powtórzyła swój ulubiony ,a mało oryginalny zwrot : " ..powiem tak..."

Zgłoś
2000219.08.2019 o 18:08

I co POlszewiki, znowu lzecie jak bolszewickie kundle ;DDD

Zgłoś
Kajtek18.08.2019 o 10:23

Skandal

Zgłoś
Kajtek18.08.2019 o 10:23

Skandal

Zgłoś
qaz18.08.2019 o 10:13

klępa/to tepa dba o swoje brzuchy i kasę a reszta to pic foto montaz

Zgłoś
Owca18.08.2019 o 09:44

Ale będzie sypać sądami za każdy komentarz ;) na jej temat ;) dołączę się do waszych słów;p

Zgłoś
xyz18.08.2019 o 09:16

Towarzyszu szmaciak. A czym tęczowa Europa różni się od tej katolickiej Europy. Tu i tu faceci zapieprzają w sukienkach. Różnica tylko w nazwach. To samo dotyczy nakryć głów kobiet. Inaczej nazywają to siostry zakonne a inaczej muzułmanie. Tu i tu kobieta ma nakrycie głowy.

Zgłoś
obserwator18.08.2019 o 08:33

Mówiłem że becia tępaminister do spraw niepotrzebnycyh sprzeniewierzy dary dla dzieći z Allepo Syria

Zgłoś
julka18.08.2019 o 08:30

Szambo pis rozlewa się po Polsce synek beći klępy startuje do wyborów parlamentarnych synek beći roznosił ulotki mamusi w Sycowie

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube