reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 19 stycznia. Imieniny Henryka, Mariusza, Erwina.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Figura św. Michała Archanioła w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

13.08.2019 o 19:48Komentarzy: 157Kategoria: Aktualności
W Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy odbywa się peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia- W programie m.in.: Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Przyjęcie Szkaplerza św. Michała Archanioła. Modlitwa egzorcyzmem prostym. Błogosławieństwo dzieci osób chorych i starszych. Akt zawierzenia Pogromcy Szatana. Modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem. Film, kiermasz anielski, konferencje. Godzinki do Św. Michała Archanioła w dniu 14 sierpnia o godz. 5:45 a 15 sierpnia o 7:00. Zapraszamy - czytamy na stronie parafii.

Z tej okazji dziś wieczorem wokół świątyni odbyła się procesja. Figura przybyła do Polski z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła w Europie Zachodniej, z włoskiego Monte Sant’ Angelo na Górze Gargano. W parafiach, w których się pojawia, zawsze budzi niemałe zainteresowanie wśród wiernych.

Wideo: materiał z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (157)

mad14.08.2019 o 21:57

Nawet we Francji większość ludzi wierzy w Boga lub "w istnienie pewnego rodzaju ducha lub siły życiowej" !!

Zgłoś
Perturabo14.08.2019 o 21:57

Dokładnie, bez komentarza, sam sobie odpowiedziałeś - powinien płacić i nie płaci - MEGA PRZEKRĘT I MEGA MAFIA, vatowska sie przy tym chowa, mogliby sie od KK uczyć XD.

Zgłoś
Ateo14.08.2019 o 21:56

* to do Perturabo

Zgłoś
Ateo14.08.2019 o 21:56

Odezwał się głęboko wierzący :P

Zgłoś
mad14.08.2019 o 21:55

Perturabo, wg wyliczeń podanych przez Kubę Wątłego, Kościół powinien płacić rocznie 8 mld zł różnych podatków, dla porównania, dwudziestka największych płatników CIT-u w Polsce odprowadza rocznie do budżetu państwa około 10 mld zł !! BEZ KOMENTARZA

Zgłoś
Perturabo14.08.2019 o 21:54

@ PrawyISprawiedliwy, wszystko się zgadza, 80 % populacji ma IQ poniżej 90 a rządzi nimi garstka cwaniaków :)

Zgłoś
PrawyISprawiedliwy14.08.2019 o 21:43

Według ośrodka Pew ok. 84% mieszkańców naszej planety przynależy do jakiejś grupy religijnej. W 2010 r. było to 5,8 mld z 6,9 mld ogólnej liczby populacji. Coś dużo tego "śmierdzącego ciemnogrodu" na planecie.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl14.08.2019 o 20:29

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Perturabo14.08.2019 o 19:31

Ulga podatkowa to w tym wypadku niczym nieusprawiedliwiony wyciek kasy z budżetu naszego państwa - wyciek naszych pieniędzy w dodatku do wszystkich dotacji, które idą z naszych podatków.

Zgłoś
mad14.08.2019 o 19:27

ulga podatkowa to nie dotacja z budżetu państwa!

Zgłoś
Perturabo14.08.2019 o 19:23

Normalnie a z jakiej paki kościół jest zwolniony z wszelkich podatków i ma jeszcze wiele ulg ??? Przecież te pieniądze mogłyby zasilic budżet tak jak zasilają je wszystkie inne podmioty, firmy i zwykli ludzie ??? To też jest realna kasa, w żadnym kraju nie ma takiego szkodliwego systemu dotowania KK jak w Polsce - to jest fakt.

Zgłoś
mad14.08.2019 o 19:15

"oraz ogromne i rozbudowane ulgi podatkowe - czyli wyciek kasy z budżetu państwa, coś jak mafia vatowska..." - jaki wyciek z budżetu państwa? Jak można pisać, że z budżetu państwa wycieka kasa, bo ... Kościół nie płaci podatków !!!! Po drugie, mafie podatkowe kradły pieniądze z naszych podatków, fikcyjne firmy "odzyskiwały" VAT, którego nigdy nie zapłaciły, te pieniądze były z naszych podatków !! Jak można porównywać ulgi podatkowe dla Kościoła do mafii podatkowych ?! Ale nie dziwię się, Wybiórcze media są ... wybiórcze.

Zgłoś
Perturabo14.08.2019 o 19:06

Kuba Wątły ma rację, te wszystkie miliardy, które są wypompowywane z kieszeni wszystkich Polaków i budżetu państwa co roku mogłyby być przeznaczone na pożyteczne cele jak dofinasowanie służby zdrowia, wojska czy rozwój oświaty i nauki. A zamiast tego są marnowane na najbardziej uprzywilejowaną kastę w Polsce, która jednocześnie jest najmniej produktywna i kompletnie bezuzyteczna - to jest zwykłe pasożytnictwo i marnotrawienie naszych pieniędzy w "nowoczesnym" europejskim kraju w 21 wieku. kościół dostaje 12 mld rocznie od nas a co my w zamian ? - brak zgody na pochówek. https://www.youtube.com/watch?v=4tZV3eDRzQU

Zgłoś
haha14.08.2019 o 18:53

Antykler to dzieciak z podstawówki, gada, że tylko ciemnogród uwierzy że świat stworzył Bóg, a sam wierzy, że chaos kieruję nie uporządkowanym losem i prawdopodobieństwem istnienia wszechświata, nie mając żadnych dowodów, do nas przyszedł Bóg 2 tysiące lat temu i był to Jezus, a Antykler snuję teorie, bez żadnej wiedzy, bo mu się wydaję i wygłasza swoje dyrdymały o chaosie na forum, bo mu porządek nie pasuję, nie potrafi uwierzyć, że wszystko jest uporządkowane a nie chaotyczne, dla niego tylko chaos się liczy, bo to pasuję to jego głupiego ateizmu, to dzieciak z podstawówki przynajmniej mentalnie i jako wiedzy fizycznej, z jego fizyką, to bym się bał wypowiadać wśród rodziny, a co dopiero na forum ,nawet studenci fizyki z polibudy gówno tak naprawdę wiedzą, bo się uczą programu podstaw rozszerzonej fizyki. Dopiero doktoranci i profesorowie fizyki, mogą coś tłumaczyć na forach i robić za autorytet w dziedzinie fizyki, taki antykler to zwykły dzieciak bez dowodów na swoją wiarą w chaos świata

Zgłoś
Perturabo14.08.2019 o 18:40

Bzdura mad, z tych 12 mld tylko ok 1.3 mld to tzw "co łaska" - reszta to dotacje bezpośrenie od państwa (czyli z naszej kieszeni ) oraz ogromne i rozbudowane ulgi podatkowe - czyli wyciek kasy z budżetu państwa, coś jak mafia vatowska tylko kościelna i coroczne - dobre, nie ? Dotacje na katolickie przedszkola, szkoły, pensje dla nauczycieli religii również nie powinny być płacone z naszych podatków, na pewno nie w takiej ogromnej ilości. Tylko w Polsce mamy taki rozbójniczy system dotowania kościoła - to jest najzwyklejszy haracz - odliczając "co łaska" (oczywiście nieopodatkowane) mniej więcej 10 mld bezpośrenio z naszych kieszeni i budżetu państwa, czyli też naszej kieszeni jest wypompowywane do kieszeni tych pazernych pasożytów - haracz, rozbój !

Zgłoś
Monika Lipiec14.08.2019 o 18:38

Całą ten "błąd antropologiczny", widoczny na zdjęciach, nieszanujący Boga i jego nakazów właściwie oceniła @kuria wasza mać dzisiaj o 09:33 - "B A Ł W O C H W A L S T W O - to ciężki grzech !".

Zgłoś
mad14.08.2019 o 17:56

Kuba Wątły powiedział: "Pieniędzy brakuje służbie zdrowia miedzy innymi dlatego, że polski Kościół Katolicki kosztuje podatników 12 miliardów złotych rocznie", a teraz Perturabo tego słucha i wrzeszczy: "dopóki KK się nie odpie*doli od mojej kasy, będę ich uważał za najgorszych wrogów i złodziei ". Niemal każdy, kto przeczyta Kubę Wątłego pomyśli, że z naszych podatków KK dostaje 12 mld zł. Jednak z tego zestawienia wynika, że tylko nieco ponad 2 mld zł idzie na Kościół z naszych podatków !! Na dodatek zdecydowana większość tych pieniędzy to dotacje do katolickich przedszkoli, katolickich szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz pensje dla nauczycieli religii. Jak widać Kościół nie utrzymuje się z naszych podatków, to zwykłe manipulacje.

Zgłoś
bombay14.08.2019 o 17:36

co to za posążek?budda?myslałem ze to jakies foty z miasta z jakiegos kraju z trzeciego świata a to nasza oleśnica....poracha...co za ciemnota.

Zgłoś
Perturabo14.08.2019 o 17:33

@ ad, odpowiadam - nie. Stany "mesjanistyczne" to domena oszołomów zaczadzonych religią i wyznawców braci sukienkowych podobnie jak i gwałty w dziećiństwie.

Zgłoś
ad14.08.2019 o 17:20

Perturabo czy miewasz często takie stany,że czujesz jakimś mesjaszem lub Che Guewarą. A może twój stan kliniczny wnika z braku akceptacji otoczenia lub traumy będącej wynikiem gwałtu w dzieciństwie.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Niedzielne atrakcje na rzecz małej Tosi!
dzisiaj o 06:09/ Aktualności
Służby na pomoc leżącemu mężczyźnie
wczoraj/ Aktualności
Inauguracja z Fisz Emade Tworzywo
wczoraj/ Kultura
Spotkanie opłatkowe w Sokołowicach
wczoraj/ Aktualności
Efekt domina, zderzenie trzech aut
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube