reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 20 czerwca. Imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ukraińskie pielęgniarki w PDPS

8.09.2018 o 10:02Komentarzy: 55Kategoria: Aktualności
Wakaty po pielęgniarkach, które odeszły z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, zajęły obywatelki Ukrainy. - Sytuacja w tej chwili jest stabilna - zapewnia wicestarosta Piotr Karasek.


Obywatele Ukrainy coraz częściej zapełniają lukę na polskim rynku pracy. PDPS zatrudnił pielęgniarki z zagranicy

W maju na łamach portalu MojaOlesnica.pl pisaliśmy, że pielęgniarki pracujące w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie złożyły wypowiedzenia, przez co istniało zagrożenie poważnym problemem kadrowym w jednostce. Głównym powodem takiej decyzji personelu miały być zarobki.

Dyrektor PDPS Iwona Siemińska tłumaczyła wówczas, że wypowiedzenie złożyło sześć pielęgniarek, z czego cztery je wycofały. Temat pojawił się ponownie pod koniec sierpnia na posiedzeniu Zarządu Powiatu Oleśnickiego. Pytanie o pracę pielęgniarek zadała radna Zdzisława Jakimiec.

- Wicestarosta Piotr Karasek odpowiedział, że część pielęgniarek cofnęła wypowiedzenia i rozpoczęła pracę. Uzupełnianie etatów nastąpiło poprzez zatrudnienie pielęgniarek z Ukrainy, sytuacja w tej chwili jest stabilna - czytamy w protokole.

Przypomnijmy, po wejściu Polski do Unii Europejskiej wielu Polaków w wieku produkcyjnym wyemigrowało do krajów Europy Zachodniej, gdzie można znaleźć lepiej płatną pracę, a prowadzenie własnego biznesu jest łatwiejsze i mniej obciążone podatkami.

Dlatego też w tempie kilkudziesięciu procent rocznie rośnie liczba obcokrajowców spoza Unii Europejskiej pracujących w powiecie oleśnickim. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy wynika, że minionym roku największą grupę stanowili obywatele Ukrainy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (55)

Janusz12.09.2018 o 15:27

Co za kłamstwo!!! Pielęgniarki z Ukrainy w Polsce - jeśli nie uzupełnią wykształcenia, a tego uzupełniania jest całkiem sporo :) - mogą pracować jako OPIEKUNKI lub SALOWE! Nie jako pielęgniarki! Przypomnę: Ukraina nie jest w Unii! Natomiast - że przypomnę - Polska jest w Unii i wykształcenie polskich pielęgniarek jest równoważne - po dostosowaniu programów kilka lat temu - z wykształceniem pielęgniarek w innych krajach Unii. Dlatego polskie pielęgniarki znające doskonale język kraju, w którym chcą pracować, mogą podjąć pracę jako pełnoprawne pielęgniarki! Czasem muszą udoskonalić język... I tyle. Natomiast pielęgniarki ukraińskie nie mają wymaganych w Polsce kwalifikacji. I tyle w temacie. I nie piszcie bzdur!!!

Zgłoś
pracownik11.09.2018 o 16:30

Pani dyrektor,kiedy podwyżka?

Zgłoś
zEnek11.09.2018 o 16:14

Po ile w żopu?

Zgłoś
zgred11.09.2018 o 11:13

Kasa jest, ale dla KK i Rydzyka. Grubasy z Episkopatu tylko wyciągają ręce po nasze pieniądze. Byłyby kasa na takie instytucje jak DPS i podobne jeśliby pogonić tę bandę.

Zgłoś
Lewiatan10.09.2018 o 19:48

@ Soul, jak bezrobotnymi będą Ci, którzy faktycznie nie chcą pracować lub w sferze bezrobotnych będą Ci, którzy nie mogą pokazać dochodów, itp. to wtedy sięgajmy po pomoc z zewnątrz.

Zgłoś
Soul10.09.2018 o 14:15

@Lewiatan nie ,że my wyjeżdżaliśmy !My dalej wyjeżdżamy!

Zgłoś
[email protected] ol10.09.2018 o 09:36

szkoda tylko ,ze ja za normalnym wynagrodzeniem musialam wyjechac z kraju

Zgłoś
olesniczanka10.09.2018 o 09:32

...a my, Olesniczaninie wyjezdzamy za pieniedzmi wszedzie, gdzie tylko mozna

Zgłoś
zw-kowalski9.09.2018 o 23:27

kulawy. Nie ejstem fanem PiS-u. Ale za SLD czy PO też niewielu wróciło. Z osób które emigrują zawsze część wraca. Ale w przypadku Polaków to na 100 emigrantów wraca około 10. 90 zostaje. To dotyczy tez innych narodów. Tylko, że Polska bardzo się przez to wyludniła.

Zgłoś
zw-kowalski9.09.2018 o 23:20

"Przypomnijmy, po wejściu Polski do Unii Europejskiej wielu Polaków w wieku produkcyjnym wyemigrowało do krajów Europy Zachodniej, gdzie można znaleźć lepiej płatną pracę, a prowadzenie własnego biznesu jest łatwiejsze i mniej obciążone podatkami." To święta prawda. Całkowicie się z tym zgadzam i sam jestem tego najlepszym przykładem. Zarobki to nie wszystko. Po prostu cudownie mi się tu, w Szwecji, żyje. czekam na wyniki dzisiejszych wyborów. sam głosowałem na SD.

Zgłoś
Swinia9.09.2018 o 22:43

Islamiści do Polski nie wejdą, bo zarobki, jakie zarobki, "socjal" mały ale ukraińcy tak, bo ... nasz pracodawca woli zapłacić obcemu, a nie Polakowi.

Zgłoś
ala9.09.2018 o 22:23

Wstyd , ze ludzie pracuję tak ciężko za najniższą krajową. Tak Powiat opłaca swoich pracowników. Jeszcze tak źle nigdy nie było - pod żadnymi rządami.

Zgłoś
Lewiatan9.09.2018 o 22:17

@soul - kontynuator fali, trzeba jakoś odmiennie, a nie, że My wyjeżdżaliśmy, to teraz Oni przyjeżdżają

Zgłoś
lviv9.09.2018 o 22:15

@soul I właśnie nigdy nie rozwiniemy się, jeśli będziemy kopiować oraz działać przez analogię.

Zgłoś
Soul9.09.2018 o 20:01

@? Jaki obciach ?Nasi wyjeżdżają na zachód ...i co wszystko wtedy cacy?

Zgłoś
Nieznajoma9.09.2018 o 18:47

Do kiedy beda tolerowane te kłamstwa na temat idealnie działajacego Domu Pomocy w Ostrowinie.Obsady na stanowskach opiekunczych minimalne,tylko wspołczuc podopiecznym. A Pan wicestarosta nie wie ,ze Panie z Ukrainy kroto pracowały ale na stanowisku opiekuna.Po prostu żenada.Ciekawe czy ktoś z wladz powiatu chcialby ,aby tak zaopiekowano sie jego czlonkiem rodziny.

Zgłoś
?9.09.2018 o 15:17

Starosta tego nie wiedzial? Ale obciach.

Zgłoś
Ala9.09.2018 o 15:14

Jak starosta pozwoli i da kase na podeyzki to dyrekcja te podwyzki zrealizuje. Miliony dla szpitala, zgoda, ale pomyslcie o tych osobach ktore tam przebywaja i rowniez potrzebuja opieki. Kto ma im pomoc? Mie kazfa pielegniarka nafaje sie tam do pracy. Tam trzeba byc silnym psychicxnie i niestety miec dobre serce! Kazdy z nas moze tam trafic jako mloda osoba i dorosla. Ci ludzie potrzebuja opieki pielegniarskiej i opiekunek. Panie stafosto, niech pan pomoze dyrekcji i pracownikom!!!!!

Zgłoś
Jola9.09.2018 o 15:05

Panie starosto! Pan nie wie że pielegniarki z ukrainy pracowaly jako opiekunki? Inaczej nie mogly . Pielegniarki w szpitalach zarabiaja nawet pk 1000 zl wiecej( dodd. NFZ). Ktora przyjdzie za taka nedzna pensje do Ostrowiny? Chyba tylko z litosci dlbrego serca chcac pomoc tym biednym ludziom a ma dodatkowe zabezpieczenie finansowe. Ale to nie wina dyrekcji tylko starosty.

Zgłoś
polo9.09.2018 o 13:51

Pani Dyrektor! Ale podwyżki!!! Zastanowię się nad powrotem.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Pogoń zaprasza na mecz testowy
dzisiaj o 20:14/ Sport
Wieczorny koncert chóru Iunctus
dzisiaj o 20:05/ Kultura
Freestyle football w wykonaniu Maćka
dzisiaj o 19:07/ Sport
Pożar w Grabownie Wielkim
dzisiaj o 18:00/ Aktualności
Festyn i mecz na stadionie
dzisiaj o 17:53/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube