reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ukraińskie pielęgniarki w PDPS

8.09.2018 o 10:02Komentarzy: 55Kategoria: Aktualności
Wakaty po pielęgniarkach, które odeszły z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, zajęły obywatelki Ukrainy. - Sytuacja w tej chwili jest stabilna - zapewnia wicestarosta Piotr Karasek.


Obywatele Ukrainy coraz częściej zapełniają lukę na polskim rynku pracy. PDPS zatrudnił pielęgniarki z zagranicy

W maju na łamach portalu MojaOlesnica.pl pisaliśmy, że pielęgniarki pracujące w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie złożyły wypowiedzenia, przez co istniało zagrożenie poważnym problemem kadrowym w jednostce. Głównym powodem takiej decyzji personelu miały być zarobki.

Dyrektor PDPS Iwona Siemińska tłumaczyła wówczas, że wypowiedzenie złożyło sześć pielęgniarek, z czego cztery je wycofały. Temat pojawił się ponownie pod koniec sierpnia na posiedzeniu Zarządu Powiatu Oleśnickiego. Pytanie o pracę pielęgniarek zadała radna Zdzisława Jakimiec.

- Wicestarosta Piotr Karasek odpowiedział, że część pielęgniarek cofnęła wypowiedzenia i rozpoczęła pracę. Uzupełnianie etatów nastąpiło poprzez zatrudnienie pielęgniarek z Ukrainy, sytuacja w tej chwili jest stabilna - czytamy w protokole.

Przypomnijmy, po wejściu Polski do Unii Europejskiej wielu Polaków w wieku produkcyjnym wyemigrowało do krajów Europy Zachodniej, gdzie można znaleźć lepiej płatną pracę, a prowadzenie własnego biznesu jest łatwiejsze i mniej obciążone podatkami.

Dlatego też w tempie kilkudziesięciu procent rocznie rośnie liczba obcokrajowców spoza Unii Europejskiej pracujących w powiecie oleśnickim. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy wynika, że minionym roku największą grupę stanowili obywatele Ukrainy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (55)

Janusz12.09.2018 o 15:27

Co za kłamstwo!!! Pielęgniarki z Ukrainy w Polsce - jeśli nie uzupełnią wykształcenia, a tego uzupełniania jest całkiem sporo :) - mogą pracować jako OPIEKUNKI lub SALOWE! Nie jako pielęgniarki! Przypomnę: Ukraina nie jest w Unii! Natomiast - że przypomnę - Polska jest w Unii i wykształcenie polskich pielęgniarek jest równoważne - po dostosowaniu programów kilka lat temu - z wykształceniem pielęgniarek w innych krajach Unii. Dlatego polskie pielęgniarki znające doskonale język kraju, w którym chcą pracować, mogą podjąć pracę jako pełnoprawne pielęgniarki! Czasem muszą udoskonalić język... I tyle. Natomiast pielęgniarki ukraińskie nie mają wymaganych w Polsce kwalifikacji. I tyle w temacie. I nie piszcie bzdur!!!

Zgłoś
pracownik11.09.2018 o 16:30

Pani dyrektor,kiedy podwyżka?

Zgłoś
zEnek11.09.2018 o 16:14

Po ile w żopu?

Zgłoś
zgred11.09.2018 o 11:13

Kasa jest, ale dla KK i Rydzyka. Grubasy z Episkopatu tylko wyciągają ręce po nasze pieniądze. Byłyby kasa na takie instytucje jak DPS i podobne jeśliby pogonić tę bandę.

Zgłoś
Lewiatan10.09.2018 o 19:48

@ Soul, jak bezrobotnymi będą Ci, którzy faktycznie nie chcą pracować lub w sferze bezrobotnych będą Ci, którzy nie mogą pokazać dochodów, itp. to wtedy sięgajmy po pomoc z zewnątrz.

Zgłoś
Soul10.09.2018 o 14:15

@Lewiatan nie ,że my wyjeżdżaliśmy !My dalej wyjeżdżamy!

Zgłoś
[email protected] ol10.09.2018 o 09:36

szkoda tylko ,ze ja za normalnym wynagrodzeniem musialam wyjechac z kraju

Zgłoś
olesniczanka10.09.2018 o 09:32

...a my, Olesniczaninie wyjezdzamy za pieniedzmi wszedzie, gdzie tylko mozna

Zgłoś
zw-kowalski9.09.2018 o 23:27

kulawy. Nie ejstem fanem PiS-u. Ale za SLD czy PO też niewielu wróciło. Z osób które emigrują zawsze część wraca. Ale w przypadku Polaków to na 100 emigrantów wraca około 10. 90 zostaje. To dotyczy tez innych narodów. Tylko, że Polska bardzo się przez to wyludniła.

Zgłoś
zw-kowalski9.09.2018 o 23:20

"Przypomnijmy, po wejściu Polski do Unii Europejskiej wielu Polaków w wieku produkcyjnym wyemigrowało do krajów Europy Zachodniej, gdzie można znaleźć lepiej płatną pracę, a prowadzenie własnego biznesu jest łatwiejsze i mniej obciążone podatkami." To święta prawda. Całkowicie się z tym zgadzam i sam jestem tego najlepszym przykładem. Zarobki to nie wszystko. Po prostu cudownie mi się tu, w Szwecji, żyje. czekam na wyniki dzisiejszych wyborów. sam głosowałem na SD.

Zgłoś
Swinia9.09.2018 o 22:43

Islamiści do Polski nie wejdą, bo zarobki, jakie zarobki, "socjal" mały ale ukraińcy tak, bo ... nasz pracodawca woli zapłacić obcemu, a nie Polakowi.

Zgłoś
ala9.09.2018 o 22:23

Wstyd , ze ludzie pracuję tak ciężko za najniższą krajową. Tak Powiat opłaca swoich pracowników. Jeszcze tak źle nigdy nie było - pod żadnymi rządami.

Zgłoś
Lewiatan9.09.2018 o 22:17

@soul - kontynuator fali, trzeba jakoś odmiennie, a nie, że My wyjeżdżaliśmy, to teraz Oni przyjeżdżają

Zgłoś
lviv9.09.2018 o 22:15

@soul I właśnie nigdy nie rozwiniemy się, jeśli będziemy kopiować oraz działać przez analogię.

Zgłoś
Soul9.09.2018 o 20:01

@? Jaki obciach ?Nasi wyjeżdżają na zachód ...i co wszystko wtedy cacy?

Zgłoś
Nieznajoma9.09.2018 o 18:47

Do kiedy beda tolerowane te kłamstwa na temat idealnie działajacego Domu Pomocy w Ostrowinie.Obsady na stanowskach opiekunczych minimalne,tylko wspołczuc podopiecznym. A Pan wicestarosta nie wie ,ze Panie z Ukrainy kroto pracowały ale na stanowisku opiekuna.Po prostu żenada.Ciekawe czy ktoś z wladz powiatu chcialby ,aby tak zaopiekowano sie jego czlonkiem rodziny.

Zgłoś
?9.09.2018 o 15:17

Starosta tego nie wiedzial? Ale obciach.

Zgłoś
Ala9.09.2018 o 15:14

Jak starosta pozwoli i da kase na podeyzki to dyrekcja te podwyzki zrealizuje. Miliony dla szpitala, zgoda, ale pomyslcie o tych osobach ktore tam przebywaja i rowniez potrzebuja opieki. Kto ma im pomoc? Mie kazfa pielegniarka nafaje sie tam do pracy. Tam trzeba byc silnym psychicxnie i niestety miec dobre serce! Kazdy z nas moze tam trafic jako mloda osoba i dorosla. Ci ludzie potrzebuja opieki pielegniarskiej i opiekunek. Panie stafosto, niech pan pomoze dyrekcji i pracownikom!!!!!

Zgłoś
Jola9.09.2018 o 15:05

Panie starosto! Pan nie wie że pielegniarki z ukrainy pracowaly jako opiekunki? Inaczej nie mogly . Pielegniarki w szpitalach zarabiaja nawet pk 1000 zl wiecej( dodd. NFZ). Ktora przyjdzie za taka nedzna pensje do Ostrowiny? Chyba tylko z litosci dlbrego serca chcac pomoc tym biednym ludziom a ma dodatkowe zabezpieczenie finansowe. Ale to nie wina dyrekcji tylko starosty.

Zgłoś
polo9.09.2018 o 13:51

Pani Dyrektor! Ale podwyżki!!! Zastanowię się nad powrotem.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sprawca kolizji miał 4 promile!
dzisiaj o 14:47/ Aktualności
Wyrok za uduszenie żony
dzisiaj o 14:22/ Aktualności
Petycja ws. asfaltu na Wileńskiej
dzisiaj o 11:02/ Aktualności
Komisja zajmie się skargami
dzisiaj o 11:02/ Aktualności
Politechnika chwali I LO
dzisiaj o 10:18/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube