reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 15 listopada. Imieniny Alberta, Leopolda, Odalii.
reklama
reklama
reklama

Radna PiS krytycznie o WOŚP

Dodano: 2018-01-15 06:20:30 | Komentarzy: 525 | Kategoria: Aktualności
Radna i członkini zarządu powiatu Halina Dzięgło (PiS) na Facebooku udostępniła krytykę WOŚP: "Wielkie Oszustwo Świadomych Przekrętów", "skończcie sponsorować tego komucha i złodzieja".


Radna i członkini zarządu powiatu Halina Dzięgło udostępniła post krytykujący WOŚP. Co ciekawe, powiatowy szpital korzysta ze sprzętu podarowanego przez organizację

Powiatowa radna i członkini zarządu Halina Dzięgło (Prawo i Sprawiedliwość) w tym miesiącu na swoim koncie na Facebooku udostępniła pełny błędów post z 2015 roku, krytykujący Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pojawiają się takie słowa jak "komuch", "złodziej", a skrót WOŚP jest rozwinięty jako "Wielkie Oszustwo Świadomych Przekrętów".

- WOŚP 😂 Wielkie Oszustwo Świadomych Przekrętów . Ktoś powiedział zostawić Owsiaka ,on pomaga chorym dzieciom 😂 Bo się popłaczę 😂 W kraju gdzie Kopacz, doktor Ewa przyznaje sobie i swoim koleżkom bajońskie kwoty premii i nagród ,za nic ,mając wysokie diety i mnóstwo pieniędzy ,nie ma na szpitale i sprzęt ??? Trzeba żebrać ??? Poważnie 😂 Tak,trzeba żeby Jurkowi żyło się lepiej ,żeby komuch miał co źreć i za co bujać się tu i tam 😃 Skoro jest na premie jest na szpitale ! Ludzie weźcie zacznijcie używać mózgu i skończcie sponsorować tego komucha i złodzieja ! - czytamy w udostępnionym poście, który ma publiczny status na koncie H. Dzięgło w portalu społecznościowym.


Post udostępniony przez radną / źródło: Facebook

Radną poprosiliśmy o komentarz. - Kiedyś wspierałam Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Teraz przestałam ze względu przez właśnie takie informacje. Część sprawdziłam i część jest prawdą. Nie wiem, czy wszystkie, bo wszystkiego nie jestem w stanie sprawdzić. Bo jeżeli jest trochę prawdy, to trzeba uważać - mówi portalowi MojaOlesnica.pl H. Dzięgło.

Poinformowała jednocześnie o utracie zaufania do WOŚP po sprawach sądowych, prawdopodobnie z blogerem piszącym o organizacji. Powiedziała, że wspiera Caritas, bo według niej - właśnie ta organizacja procentowo ma przeznaczać więcej środków na pomoc niż na cele administracyjne.

Przypomnijmy, niedawno na łamach portalu MojaOlesnica.pl opublikowaliśmy artykuł o sprzęcie o wartości ok. 600 tys. zł, jaki na przestrzeni lat otrzymał Powiatowy Zespół Szpitali z s. w Oleśnicy (więcej) od WOŚP.

pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (525)

Oleśniczanie , macie moc .Moc kartki wyborczej . Pilnujcie urn wyborczych przed oszustami z PiS-u .

Podpis: Kalfans
Dodano: 2018-04-02 00:02:59 | Zgłoś naruszenie

Nieźle tę panią dzięgło...

Podpis: Julian
Dodano: 2018-03-31 16:34:40 | Zgłoś naruszenie

Skąd w ludziach tyle złości? Zwłaszcza na prawicy. Ciągle są wściekli i szczują na kogoś. Jak mozna się nazywać katolikiem potem? Wstyd

Podpis: wataha
Dodano: 2018-03-29 08:34:48 | Zgłoś naruszenie

I już wiadomo z czym będzie się ludziom kojarzyła Oleśnica w najbliższym czasie. Z pewną wredną babą z PiSu, która nie zdaje sobie sprawy, jaki sprzęt używany jest w najbliższym szpitalu.

Podpis: wataha
Dodano: 2018-03-29 08:34:15 | Zgłoś naruszenie

Pani Dzięgla jest dowodem na to,że wiara uszkadza mózg.

Podpis: Beata
Dodano: 2018-03-28 19:04:25 | Zgłoś naruszenie

Dlaczego usunięto zdjęcie tego dziecka z PO ? taki był śmieszny

Podpis: oskar
Dodano: 2018-01-22 12:53:15 | Zgłoś naruszenie

? Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy [?] to jest zły uczynek [?] Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.

Podpis: p
Dodano: 2018-01-22 12:04:30 | Zgłoś naruszenie

do Katolik. Piekny cytat. Ale to chyba nie opisuje pani radnej tylko kogos innego. Wielki szacun dla Ciebie za ten cytat.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-21 13:46:50 | Zgłoś naruszenie

Pani Dzięgło! O kim pani (celowo użyta mała litera) pisała w tym fragmencie Rozważań na niedzielę "Tajemnicze życie w Bogu"- komentarz do czytań z Niedzieli Chrztu Pańskiego (rok A) z dnia 11.01.2014 ? Chyba nie osobie jak mniemam, czytając wypowiedzi o WOŚP i Owsiaku ? W pani wypowiedzi jest fałsz, obłuda, zazdrość i wrogość. Dla nieznających tekstu Haliny Dzięgło fragment: "Przekonujemy się, że prawdziwe życie w Bogu, z Bogiem i dla Boga daje niezwykłe poczucie szczęścia. Można zaobserwować, że osoba żyjąca Bogiem emanuje czystością i radością oraz jakimś niezwykłym wewnętrznym światłem, pomimo czasem ogromnej liczby zajęć, obowiązków i problemów do rozwiązywania. Charakterystyczne, że te osoby zawsze mają dla innych uśmiech i życzliwe słowo. Nie zamartwiają się, nie zazdroszczą nikomu niczego ani nie złoszczą się. Bo z Bogiem po prostu żyje się łatwiej. Swoje spojrzenie kierują ku wieczności gdzie trwa miłość i zachwyt Bogiem oraz nieustanne wyrywające się z serca uwielbienie i dziękczynienie. źródło http://www.olesnicaslw.archidiecezja.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=483:rozwaanie-halina-dzigo&catid=6:rozwaania-na-niedziel&Itemid=29

Podpis: katolik
Dodano: 2018-01-21 12:36:24 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-01-21 10:48:35 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-01-21 01:50:05 | Zgłoś naruszenie

halina idz do lekarza ..

Podpis: jaś
Dodano: 2018-01-21 01:47:51 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-01-20 18:04:50 | Zgłoś naruszenie

Aga. Wyluzuj. Dla mnie WOŚP, PAH, Szlachetna paczka, Fundacje telewizyjne to najlepszy dowód że Polska to "ch..., kupa i kamieni kupa". Jak słucham tych wszystkich reklam fundacji to dochodze do wniosku, ze gdyby nie one to w Polsce kilkaset tysiecy dzieci chodziłoby głodnych, kilkaset osób by nie żyło bo Polska nie ma na operacje, w szpitalach zamaist lekarze leczyliby szamani itp itd. te wszystkie fundacje to dowód, ze państwo , Polska nie funkcjonuje zgodnie z Konstytucją. Ale to moje subiektywne odczucie jako mieszkańca i podatnika w Szwecji. Tu nikt nie zbiera na głodne dzieci w Szwecji. jesli zbieraja to na dzieci w Syrii, Afryce, Rumunii czy czasami nawet w Polsce. Tym te dwa kraje różnią się w podstawach. PS. Sam dałem na WOSP za ich przejrzystość w rozliczeniach. Na KRS mam sprawozdania finansowe. caritas takich mi nie udostepnia.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-20 11:54:41 | Zgłoś naruszenie

A czy Caritas sprzedaje te świeczki i rejestruje sprzedaz za pomoca kasy fiskalnej. Ja prowadzę działanośc w POlsce jakby sporadycznie. Kilka , kilkanaście dni w roku i mam obowiązek rejestrowania spzredaży za pomoca kasy fiskalnej. czego boi lub obawia się Caritas, ze tego nie robi. Nie ma zakazu używania kasy fiskalnej.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-20 11:47:57 | Zgłoś naruszenie

Nie chcecie nie dawajcie na WOŚP i oszczerstw nie piszcie mało w szpitalach sprzętu zakupiono nie podoba wam sie to podpiszcie deklaracje że nie chcecie korzystać ze sprzętu w czasie leczenia , jak na razie to długo nic nie będzie kupowane do szpitali bo rząd kasy nie ma a szpitale zadłużone , może jak pozamykają to będziecie się cieszyć nikomu jeszcze nikt nie dogodził

Podpis: aga
Dodano: 2018-01-20 02:16:40 | Zgłoś naruszenie

@ols, w jakiej to Wybiórczej gazecie przeczytałeś te informacje? Świeczka za 6zł, ale z tego 4,5zł idzie na cele charytatywne do Caritasu, a ty piszesz tylko o 10 groszach, które idą dodatkowo dla dzieci z Ameryki Południowej.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-19 14:26:08 | Zgłoś naruszenie

Dodam jeszcze że wg Caritas co roku jest rozprowadzanych ok 3 mln świec. Cena jest oczywiście ceną umowną, i jest tzw co łaska, a naiwniacy wrzucaja kilkakrotnie więcej :D

Podpis: ols
Dodano: 2018-01-19 10:08:00 | Zgłoś naruszenie

Świeczka "Caritas" - koszt mała 6 zł duża 15 zł. Z każdej świeczki aż 10 groszy jest przeznaczone na pomoc dzieciom - TO JEST PRAWDZIWA POMOC KTÓRĄ POWINIEN WSPIERAĆ RZĄD!!!!!!! :D:D:D

Podpis: ols
Dodano: 2018-01-19 10:01:32 | Zgłoś naruszenie

Niech rząd przekaże raz w roku 100 000 000 zł na sprzęt zaopatrujący szpitale i wtedy Orkiestra może przestać grać. Nie wycenicie uratowanych żyć... Dziś nic nie ma za darmo. Dla mnie Owsiak jest bohaterem. Wiadomo nic nie jest za darmo więc Fundacja też musi zarabiać.

Podpis: mama
Dodano: 2018-01-19 07:09:24 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter