reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Biegli uważają, że oleśniczanin nie zmarł przez podanie szczepionki przeciwko COVID-19

Aktualności24.02 o 19:27Komentarzy:
Pojawiły się nowe informacje po śmierci oleśniczanina, który zmarł niedługo po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.W styczniu zmarł oleśniczanin, który miał 73 lata i był podopiecznym Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, w którym przebywał od lat 80. Była to osoba schorowana i niepełnosprawna. Do podania szczepionki przeciwko COVID-19 pacjent został dopuszczony przez lekarza.

Jak podaje "Gazeta Wrocławska" biegli wykluczyli, aby śmierć była następstwem przyjęcia dawki preparatu. Prokuratura obecnie wyjaśnia sprawę. - W śledztwie są inne wątki, które śledczy muszą sprawdzić. Powinni przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy mężczyzna był właściwie przebadany przed szczepieniem. Druga istotna kwestia dotyczy pomocy udzielanej przez pogotowie. Kolejny wątek to zbadanie, czy we właściwy sposób uzyskano zgodę na zaszczepienie pacjent - czytamy we "Wrocławskiej".

Przypomnijmy, niedługo po podaniu szczepionki u mężczyzny wystąpiła gorączka oraz spadek ciśnienia tętniczego, a także tak zwany częstoskurcz mięśnia serca. Aż trzy razy wzywano do niego karetkę pogotowia ratunkowego, ale nie podjęto decyzji o jego hospitalizacji.

Jak mówiła wcześniej Marta Kubiak, rzeczniczka Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy, podczas wizyt pogotowia mężczyźnie podawano leki i nie widziano potrzeby zabrania go do szpitala. Tak samo było też podczas ostatniego przyjazdu ambulansu. - Lekarz podtrzymał decyzję z poprzedniego dnia, że pacjent nie wymagał hospitalizacji. Na miejscu podano mu odpowiednie leki i pacjenta w stanie stabilnym pozostawiono w PDPS-ie w Ostrowinie - wyjaśnia.

- W naszej ocenie, ze strony pogotowia ratunkowego w Oleśnicy, nie doszło do żądnych zaniedbań, ani nieprawidłowości w tej sprawie - dodała.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube