reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego.
11℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Kolejny sukces Kornela Pawłowskiego, pływaka z MKP Atol Oleśnica

Sport8.12.2020 o 18:52Komentarzy:
Kornel Pawłowski z MKP Atol ma na swoim koncie kolejne pływackie sukcesy.Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 i zawodnik MKP Atol Oleśnica Kornel Pawłowski - mimo młodego wieku - powiększył swój dotychczasowy dorobek sportowy o kolejne tytuły mistrzowskie w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików 12, 13 lat które odbyły się na terenie pływalni w Nowej Rudzie.

W ubiegły weekend Kornel startował w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików 12, 13 lat w pływaniu. Zawody odbywały się na pływalni w Nowej Rudzie. Kornel wywalczył trzy tytuły Mistrza Dolnego Śląska w kategorii 12 latków, nie dając szans innym uczestnikom w konkurencjach 100 i 400 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym.

Dodatkowo w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym wywalczył tytuł Wicemistrza Dolnego Śląska, ulegając nieznacznie tylko zawodnikowi Śląska Wrocław. Wyniki, jakie uzyskał w czasie trwania całych zawodów pozwoliły mu na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji ogólnej zawodów w swoim roczniku. Ponadto zawody te były kwalifikacja do kadry wojewódzkiej młodzików dla zawodników urodzonych w latach 2007 i 2008. Za start w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym Kornel osiągnął wynik 398 punktów FINA, co było szóstym najlepszym wynikiem wśród wszystkich startujących zawodników w obu rocznikach. Przed zawodnikiem Atola Oleśnica znaleźli się tylko jego starsi koledzy z rocznika 2007. Tym samym jest raczej pewne, że w 2021 roku będzie członkiem kadry.

Dodatkowo podczas swoich weekendowych startów Kornel Pawłowski ustanowił dwa rekordy klubu MKP Atol Oleśnica w kategorii zawodników 12-letnich w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym, poprawiając go o 2 sekundy i w konkurencji 400 metrów stylem dowolnym, poprawiając go o 4 sekundy. Oba te rekordy ustanowione były w 2009 roku. W pozostałych dwóch startach do poprawy rekordów klubu zabrakło 0,8 sekundy.

Osiągnięte czasy klasyfikują go w czołówce najlepszych pływaków w Polsce w swoim roczniku. Kornel Pawłowski trenuje pływanie od 5 lat. Jest zawodnikiem oleśnickiego klubu pływackiego MKP Atol, gdzie trenuje pod okiem trenera Artura Mosiaka. Jako jeden z niewielu zawodników na Dolnym Śląsku może pochwalić się wywalczeniem w latach 2018 i 2019 czterech tytułów mistrza Dolnego Śląska podczas Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska dzieci 10 i 11-letnich w pływaniu.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube