reklama
reklama
Dziś jest sobota, 27 lutego. Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Łóżka od fundacji WOŚP trafiły do oleśnickiego szpitala

Aktualności2.12.2020 o 10:55Komentarzy:
Oleśnicki szpital poinformował dziś o otrzymaniu 20 łóżek dla pacjentów, które podarowała fundacja WOŚP.***

20 łóżek covidowych od WOŚP-u trafiło do PZS w Oleśnicy!

Blisko 1300 łóżek dla chorych na COVID-19, zakupiła Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łóżka trafią do 80 polskich miast, w tym do Oleśnicy, do której dziś zostało przywiezione 20 łóżek.

Na oddziały PZS w Oleśnicy trafiło 20 łóżek do intensywnej terapii, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. Łóżka posiadają wytrzymałą konstrukcję, są sterowane elektrycznie, zapewniają też zmianę pozycji pacjenta.

W październiku Jurek Owsiak na swoim Facebooku poprosił szpitale, aby nie zamieniały łóżek zakupionych dla różnych oddziałów szpitalnych (m.in. geriatrii czy psychiatrii) na łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił, że w tej sytuacji zajmiemy się zakupem łóżek dla chorych na koronawirusa.

Następnie otrzymaliśmy informację, że PZS w Oleśnicy takie łóżka dostanie. Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc, możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. Pierwsze łóżka wyjeżdżają właśnie z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne - w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polsk - powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube