reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wizyta ŚDS i pierniki w Przedszkolu nr 3 [ZDJĘCIA]

Aktualności15.12.2019 o 06:24Komentarzy:
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedzili Przedszkole nr 3 w Oleśnicy, a dzień wcześniej pieczono tam pierniki.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia- W piątek odwiedzili nas goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy przeczytali naszym 4-latkom wiersze polskich poetów. Czas ten poświęciliśmy również na kolorowanie świątecznych obrazków i wspólną zabawę, która dała nam wiele radości. Dziękujemy! - informuje placówka.

Dzień wcześniej czteroletnie Pszczółki piekły pierniki. - Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy - wałkowały ciasto, wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Efektem naszej pracy były pełne blaszki wypieków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu była oczywiście degustacja. Pierniczki były pyszne. Na tym nie koniec. Kolejnym etapem będzie ozdabianie pierników za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i posypek na warsztatach bożonarodzeniowych wspólnie z rodzicami. To już wkrótce... - czytamy w komunikacie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: Przedszkole nr 3 w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube