reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zawirowania wokół Dworu Spalice

Aktualności13.12.2019 o 18:09Komentarzy:
Zmienił się dzierżawca Dworu Spalice. Część klientów zapłaciła zadatki na organizację imprez poprzedniemu administratorowi. Firma zapewnia, że zwróci pieniądze, a o wypowiedzeniu umowy miała dowiedzieć się w krótkim czasie.Problemy z rezerwacjami

Od czytelników otrzymaliśmy sygnały o zawirowaniach wokół Dworu Spalice. - Wpłaciliśmy zadatki, a okazuje się, że dzierżawcą obiektu jest kto inny. Co teraz? - informowała jedna z czytelniczek. Jak słyszymy, w podobnej sytuacji znalazły się też inne osoby.

W tej sprawie póki co znamy tylko stanowiska menedżerki nowych dzierżawców oraz przedstawiciela spółki, która do niedawna funkcjonowała w Dworze Spalice. - Sprawa wyszła na jaw, kiedy na recepcję zadzwoniła pani, która chciała zwiększyć liczbę gości na przyjęciu okolicznościowym - komentuje menedżerka. Prosi o niepodawanie imienia i nazwiska. Wydarzenie udało się jednak zorganizować.

- Ludzie mają pretensje i uważają, że to nowa firma powinna organizować, a umowy i zadatki przyjmował poprzedni dzierżawca - dodaje. Ma jednocześnie żal, że pracownicy nie otrzymali dotąd wypłat od dawnego pracodawcy.

Niedawno na terenie obiektu doszło do interwencji policji. Rezerwujący terminy nie chcieli wypuścić przedstawiciela wcześniejszego dzierżawcy. Zobowiązał się on do zwrotu zaliczek. Na podstawie zawiadomienia klientów, śledczy wstępnie wyjaśniają czy nie doszło do nadużycia prawa.

Nowa menedżerka prosi klientów o kontakt

Nasza rozmówczyni zachęca jednocześnie osoby, które podpisały umowy z tamtą firmą do kontaktu w celu potwierdzania wcześniejszych rezerwacji. Prosi, aby uczynić to do końca roku Uważa, że od poprzedniego dzierżawcy nie otrzymali dokumentów dotyczących nadchodzących imprez. - Niestety, dokumenty nie zostały nam przekazane i nie wiemy o nadchodzących imprezach - dowiadujemy się.

- Ekipa pracowników się nie zmieniła. Dodatkowo w Dworze Spalice będzie funkcjonowała restauracja o nazwie "Lawendowa", oferująca nadal pyszne dania i ładny wystrój - mówi szefowa obiektu. Co istotne dla klientów, nadal będą mogli korzystać ze wcześniejszych rezerwacji. Takie osoby mogą zgłaszać się od godziny 9 do 21 pod numerem telefonu 71 798 60 30.

Stanowisko byłego dzierżawcy

- My jako najmujący obiekt Dwór Spalice prowadziliśmy działalność do momentu otrzymania informacji o wypowiedzeniu nam umowy przez właścicieli obiektu. Zaistniała sytuacja była dla nas zaskoczeniem ale liczyliśmy na to, że właściciele pozwoli nam prowadzić obiekt do końca roku. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że w dniu przekazania lokalu pojawił się nowy administrator, który jednocześnie miał zostać nowym właścicielem - czytamy w oświadczeniu byłego dzierżawcy Dworu Spalice.

Jak informuje, firma miała otrzymać informację, że w trybie natychmiastowym, czyli w ciągu kilku dni, musi zdać obiekt, a prośby o przedłużenie tego czasu nie zostały zrealizowane.

- W dniu przekazywania lokalu okazało się, ze zaginęła dokumentacja dotycząca umów zawartych z klientami na 2020 r. Sprawa ta została zgłoszona organom ścigania, które prowadzą w chwili obecnej stosowne czynności wyjaśniające. W dokumentacji znajdowały się wszystkie umowy i dane kontaktowe klientów, z którymi podpisano umowy na organizacje imprez. Brak dokumentów był powodem, iż nie wszyscy klienci dowiedzieli się o zaistniałej sytuacji - podaje przedsiębiorstwo.

Pada zapewnienie, że wszyscy klienci, którzy mieli podpisane umowy ze spółką, otrzymają zwrot wpłaconych zaliczek i najprawdopodobniej będą mogli moli przeprowadzać imprezy w zaplanowanym terminie i miejscu. - W tym miejscu pragniemy zaapelować, do naszych klientów, którzy nie wiedzą o zaistniałej sytuacji aby jak najszybciej skontaktowali się z nami celem ustalenia terminu zwrotu zaliczek i wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Pragniemy wskazać, że w najbliższych dniach powinniśmy zakończyć rozliczanie się z wszystkimi osobami, które wpłaciły zaliczki na poczet przeprowadzenia w obiekcie imprez - informuje podmiot i prosi o kontakt na przykład poprzez stronę NLJ Holding na Facebooku.

- W tym miejscu pragniemy wskazać, że kwestie pracownicze były dla nas zawsze priorytetem. Faktycznie, na przestrzeni prowadzenia Dworu Spalice mieliśmy małe obsunięcie w czasie z wypłaceniem pracownikom wynagrodzenia. Raz pracownicy czekali tydzień na wypłatę, kolejny raz kilka osób też musiało poczekać, ale o wszystkim pracownicy zostali informowani, wszystko było powodem zaległości klientów wobec nas. Żyliśmy jednak z pracownikami w rodzinnej, koleżeńskiej atmosferze, było to wtedy przez nich rozumiane. W chwili obecnej również problem wypłat zostanie rozwiązany w najbliższym czasie - brzmi kolejny fragment.

Z oświadczenia dowiadujemy się też, że kwestie dotyczące umowy z właścicielem nieruchomości są objęte tajemnicą. - Gdy było odrobinę dobrej woli i więcej czasu z pewnością całej sprawy by nie było. Do tego dochodzi zła narracja, która podważa wizerunek naszej spółki i powoduje niepotrzebne emocje wśród klientów - podsumowuje przedstawiciel NLJ Holding.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube