reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Meta książkowo-rowerowej akcji [ZDJĘCIA]

Kultura23.11.2019 o 11:24Komentarzy:
Dzisiaj rano pod Oleśnicką Biblioteką Publiczną im. Mikołaja Reja znajdowała się meta książkowo-rowerowej akcji, dzięki której do naszego regionu trafiło niemal tysiąc książek.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaW wyniku kooperacji Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja (Biblioteka w Oleśnicy), Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu z siedzibą we Wrocławiu, Wrocławscy Kurierzy Rowerowi, oleśnickiej grupy rowerowej Oleśnica Bajk Stajl i sympatyków rowerów cargo z Wrocławia, dzisiaj na trasie ze stolicy dolnego śląska do oleśnickiej biblioteki zorganizowany został przewóz ponad 30 paczek z książkami, które trafią następnie do Dyskusyjnych Klubów Książek działających na terenie powiatu oleśnickiego.

- W dużym skrócie: niemal tysiąc książek, kosiem zjawiskowych rowerów transportowych i sześćdziesiąt kilometrów do pokonania! - informuje Stanisław Król z grupy Oleśnica Bajk Stajl, na co dzień pracownik OBP.

- Ta nietypowa inicjatywa, oprócz wsparcia bibliotek w codziennej pracy z czytelnikami i mieszkańcami, udowadnia także jak uniwersalnym, ekologicznym i praktycznym rozwiązaniem jest transport rowerowy. Dzięki zaangażowaniu Wrocławskich Kurierów Rowerowych, którzy od wielu lat prężnie rozwijają swoją działalność we Wrocławiu, akcja promuje nie tylko idee zrównoważonego transportu, ale także pokazuje, jak pasja przepełniona odrobiną szaleństwa łączyć może różnorodne organizacje i instytucje w realizacji wspólnych celów - podaje grupa Oleśnica Bajk Stajl.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube