reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 22 listopada. Imieniny Cecylii, Marka, Maura.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Czym zajmujemy się w CKiW OHP w Oleśnicy?

Artykuł sponsorowanyKategoria:
Poznaj ofertę i to, czym zajmuje się Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy!Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy jako placówka opiekuńczo-wychowawcza dla młodzieży mającej problemy edukacyjne prowadzi nabór uzupełniający do Szkoły Podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy (VII i VIII klasa). Młodzi ludzie w wieku 15-18 lat mogą również uczyć się zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Do placówki mogą uczęszczać stacjonarnie korzystając z bezpłatnego zakwaterowania i żywienia lub niestacjonarnie odbywając praktyczną naukę zawodu. Nasi uczestnicy to pracownicy młodociani, którzy otrzymują wynagrodzenie, ubezpieczenie w ZUS, urlop wypoczynkowy oraz zaliczenie stażu pracy. W Centrum kształcimy w zawodach: kowal, fryzjer, kucharz, cukiernik, piekarz, ogrodnik i monter zabudowy. Kompleksowo przygotowujemy do wejścia na rynek pracy poprzez liczne warsztaty i spotkania m.in. z doradcą zawodowym. Uczestnikom stacjonarnym zapewniamy bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie, a także całodobową opiekę wychowawców w internacie. Posiadamy w pełni wyposażone warsztaty szkoleniowe do odbywania zajęć praktycznych.Wychowankowie mają do dyspozycji siłownię, pracownię informatyczną, salę kinowo –widowiskową oraz strzelnicę. Wolny czas organizujemy tak, aby nie było mowy o nudzie- młodzież bierze udział w zajęciach świetlicowych oraz rozwija swoje pasje na kołach zainteresowań.

Podczas zajęć dodatkowych aktywnie uczestniczymy w lokalnych wydarzeniach, konkursach, wystawach. W ramach koła turystycznego i historycznego zwiedzamy Polskę poznając jej walory,  a także historię. Poznajemy inne kultury oraz uczymy się języka biorąc udział w wymianach międzynarodowych programu unijnego Erasmus +. Centrum odwiedziła młodzież z Litwy, Turcji, Chorwacji, Rumunii i Węgier, która razem z grupą polską realizowała działania w ramach projektów „Make Healthy Choices” i „One Voice for Animal Rights”. Obecnie realizujemy akcje lokalne dzięki programowi Europejski Korpus Solidarności. W ramach EKS promowaliśmy zdrowy tryb życia realizując przez dwa miesiące projekt „Zdrowie-moda na całe życie”. Obecnie ruszamy z projektem „Ekoaktywni w działaniu”, który ma na celu zwiększenie wiedzy mieszkańców i młodych ludzi o ekologii i ochronie środowiska w naszym regionie.

Nasza siedziba znajduje się w pięknym Zamku Książęcym w Oleśnicy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz odwiedzenia nas na stronie internetowej ckiw-olesnica.ohp.pl lub Facebooku Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

sp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
Ostatnio dodane
Oleśnica w czterech porach roku
dzisiaj o 16:00/ Aktualności
Tłumy na spotkaniu z Olkiem Dobą
dzisiaj o 12:48/ Aktualności
Areszt za atak na policję w Twardogórze
dzisiaj o 12:23/ Aktualności
25 godzin na rolkach dla potrzebujących dzieci
dzisiaj o 12:11/ Sport
Repertuar Kinokawiarni Spirala
dzisiaj o 10:27/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube