reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sky Team na zawodach LEGO

Aktualności10.10.2019 o 14:11Komentarzy:
Oleśnicka drużyna Sky Team chce wziąć udział w międzynarodowych zawodach zawodach LEGO i prosi o wsparcie. Publikujemy nadesłany komunikat.Pomysł stworzenia drużyny i wzięcia udziału w zawodach FIRST LEGO League zrodził się w marcu tego roku, kiedy wraz z Mateuszem Górą pojechaliśmy do Bregenz w Austrii, oglądać zmagania zespołów podczas finałów Europy Środkowo-Wschodniej. Byliśmy zdumieni, na jakie innowacyjne rozwiązania mogą wpaść młodzi ludzie, bawiąc i ucząc się przy tym- mówi Mateusz Kocik, koordynator drużyny Sky Team.

FIRST LEGO League (FLL) to konkurs robotyki skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem jest wprowadzenie w świat nauki i nowych technologii poprzez zabawę i zdrową rywalizację. Celem konkursu jest zbudowanie autonomicznego robota, który będzie wykonywał poszczególne misje na specjalnie przygotowanym torze.


Postanowiliśmy, że chcemy wziąć udział w tym konkursie i stworzyliśmy własny ośmioosobowy zespół- Sky Team. Drużynę tworzą uczniowie, którzy na co dzień rozwijają zainteresowanie robotyką i programowaniem podczas zajęć w Sky Blue Education, w czasie których odkrywają tajniki nauk ścisłych- informatyki, robotyki i programowania, przy wykorzystaniu zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms.

- Dzieci pracują w zespołach, projektują, konstruują, a następnie programują roboty, które wykonują konkretne zadania. Na spotkaniach Sky Teamu poszerzamy wiedzę o nowe zagadnienia, które na pewno przydadzą się w przyszłości. Rozwijają się zarówno dzieci, jak i my - prowadzący. Wspólnie mamy nadzieję, że pojedziemy na finały do Austrii już nie tylko jako widzowie, ale pełnoprawni uczestnicy - mówi Mateusz Kocik.

Nadrzędnym celem FLL  jest znalezienie rozwiązania dla prawdziwych życiowych problemów, tegoroczna tematyka dotyczy miasta przyszłości- City Shaper. Uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniem problemów, z jakimi za kilka lat będą się zmagać miasta. Podczas konkursu zadaniem uczestników będzie prezentacja projektu edukacyjnego z wyszukanym i rozwiązanym problemem, w oparciu o kontakty z powiązanymi firmami, jak i własną wiedzę.

- Pierwszy etap, na który pojedziemy z naszą drużyną odbędzie się w Poznaniu na przełomie grudnia i stycznia, następnie odbędą się półfinały z zespołami z Węgier w Kraśniku, a finał konkursu FLL Europy Środkowej odbędzie się w Austrii - zapowiada Mateusz Kocik.

- Udział w konkursie jest kosztownym przedsięwzięciem. Rejestracja uczestników, zakup nowych zestawów edukacyjnych, komputerów oraz wyjazd i udział zespołu w konkursie, to koszt ok. 15 tysięcy złotych. We wsparcie tej inicjatywy i finansowanie drużyny Sky Blue Team zaangażowały się już lokalne firmy takie jak Hotel & Restaurant Garden. Jednak ze względu na dużą sumę, jaką musimy pozyskać, nadal szukamy sponsorów, którzy będą mogli wesprzeć działania młodych i zdolnych uczniów z naszego miasta. Firmy i osoby, które chciałyby wesprzeć naszą drużynę proszone są o kontakt z przedstawicielem firmy Sky Blue Education - Mateuszem Górą, tel. 727 922 904 - czytamy w komunikacie.

źródło: Sky Blue Education

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube