reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Michał Pytel wicemistrzem Polski!

Sport15.07.2019 o 07:20Komentarzy:
Trzech zawodników WKS-u Oleśniczanki reprezentowało nasz region na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce U-18. Michał Pytel został wicemistrzem Polski!Od 10 do 12 lipca na stadionie w Poznaniu odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce U-18. Do kadry województwa Dolnego Śląska
powołano trzech zawodników WKS-u Oleśniczanki - Michała Pytla, Dawida Kałwińskiego oraz Tomasza Maćkałę.

Najlepszy start zanotował Michał Pytel na dyst. 3000 m z wynikiem 8.51.45 poprawił swój rekord życiowy, zajmując drugie miejsce. Na finiszu przegrał minimalnie złoty medal. Dawid Kałwińaski na dystansie 800 m w eliminacjach zajął szóste miejsce z wynikiem 2.01.47. Tomasz Maćkała zadebiutował w skoku o tyczce. W eliminacjach zajął 14. miejsce z wynikiem 2,80. Był to jego rekord życiowy - informuje WKS Oleśniczanka.

- Dolny Śląsk w rywalizacji województw zajął drugie miejsce. Nasi zawodnicy zdobyli 8 punktów, co pozwoliło reprezentacji naszego województwa zająć wysokie, drugie miejsce w Polsce. Wyjazd został dofinansowany przez Miasto Oleśnica i Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - podaje klub.

źródło: WKS Oleśniczanka

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube