reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Krystian Ogły gościł w Oleśnicy [ZDJĘCIA]

19.05.2019 o 17:25Komentarzy: Kategoria: Sport
Ultramaratończyk Krystian Ogły przyjechał do Oleśnicy na zaproszenie stowarzyszenia Biegiem po Marzenia Team.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaDzisiaj w bibliotece przy ulicy Reja w Oleśnicy odbyło się spotkanie z ultramaratończykiem Krystianem Ogły. Zorganizowało je stowarzyszenie Biegiem po Marzenia Team, a rozmowę z gościem prowadził Dawid Gajlusz.

- Krystian Ogły jest pierwszym Polakiem, który ukończył 12 ultramaratonów z cyklu UTWT. Całe przedsięwzięcie trwało 4 lata. Przygotuj się na spotkanie z wybitną osobowością wśród biegaczy górskich już 19 maja w Oleśnicy. Masz okazję wysłuchać ciekawych opowieści na temat przygód, jakie spotkały Krystiana podczas tych i innych prestiżowych biegów w jego karierze. Dowiesz się jak wyglądają przygotowania do startów Ultramaratończyka oraz jakie cele stawia sobie na najbliższy czas - zachęcali organizatorzy.

Sportowiec przyjechał wraz ze swoją żoną. Żartował, że jego przygoda z długimi dystansami zaczęła się od zbierania grzybów w okolicach Dusznik Zdroju, skąd pochodzi. - Ta aktywność wzięła się od tego, że pokonywałem dziennie nawet po trzydzieści kulometrów. Połowa na luzie, a potem z obciążeniem, czyli z grzybami - opowiadał. Dopiero później do tego wplatał elementy zbiegu ze wzniesień.

Nie zabrakło wątku przygotowań K. Ogły do najtrudniejszego maratonu świata Badwater 135. _ Nazwa Badwater pochodzi od jeziora położonego przy jego początku, w tak zwanej Dolinie Śmierci, a 135 określa dystans w milach – to dokładnie 217 km. Asfaltowa trasa, upał, ogromna różnica poziomów między startem a metą oraz prawdziwy dystans ultra - to wyzwanie dla 100 najlepszych biegaczy świata. Specjalna komisja wybiera spośród nadesłanych zgłoszeń ze wszystkich krajów 90 osób, które wystartują w biegu. Kwalifikacja odbywa się na podstawie dotychczasowych osiągnięć, weryfikowane są biegowe CV kandydatów. Dodatkowe 10 miejsc przeznaczone jest dla szczęśliwców, którzy wygrali np. wskazane przez organizatora biegi. Tak więc startujący w Badwater to prawdziwa elita wśród biegaczy - poinformowało stowarzyszenie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Cała Oleśnica Biega o akcji dla Tosi i Frania
wczoraj/ Sport
Przerwali złą passę. KK Oleśnica wygrywa!
wczoraj/ Sport
Atol Cup, czyli wyniki zakładówki
wczoraj/ Sport
Charytatywny dzień piękności w Smolnej
wczoraj/ Aktualności
Wystartowali! Bieg z sercem dla Tosi i Frania
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube